Bella, kuri „YouTube“ ir socialiniuose tinkluose pasivadinusi „SteakandButtergal“, teigia, kad atsisakė veganiškos dietos ir tapo mėsėde, kad pagerintų savo autoimuninių ligų (egzemos ir psoriazės) būklę, sumažintų spuogų skaičių, pagerintų psichinę sveikatą, nuotaiką ir padidintų energiją.
Mėsėdžių dietos šalininkai valgo tik gyvulinės kilmės maisto produktus, pavyzdžiui, mėsą, paukštieną, kiaušinius, jūros gėrybes, žuvį ir kai kuriuos pieno produktus.
Kasdien suvalgo po pakelį sviesto
Tačiau Bella, ko gero, perėjo prie dar didesnių kraštutinumų ir savo „YouTube“ kanale dažnai filmuojasi valganti visą sviesto gabalą. Ji sako, kad jau penkerius metus tai daro kiekvieną dieną.
Moteris atsakė į visus savo kritikų nuogąstavimus, kurie sako, kad nerimauja dėl jos sveikatos, ir atsakė į dažniausiai užduodamus klausimus, rašoma unilad.com.
Vienas iš klausimų buvo, kaip jai dar nesustojo širdis ir kaip pavyko išvengti diabeto. Bella atsakė: „Mano širdis ne tik nesustojo, bet taip pat turiu daugiau energijos sportuoti, žaisti su savo šunimi ir būti nuostabiausia savo sužadėtinio partnere.“
Ji taip pat teigė: „Daug riebalų turinti mėsėdžių dieta padeda padidinti DTL (didelio tankio lipoproteinų), t. y. gerojo cholesterolio, kiekį, o mano DTL padidėjo nuo 73 iki 98.
Trigliceridų kiekio mažinimas taip pat susijęs su mažesne širdies ligų rizika, o mano trigliceridų kiekis sumažėjo nuo 97 iki 15.“
Kitame vaizdo įraše ji taip pat pateikė dar vieną teiginį, kad visas suvartotas sviestas pagerino ir jos kraujo tyrimų rezultatus.
Mėsėdžių dietą palaiko ne visi
Vis tik kai kurie sveikatos ekspertai ir gydytojai perspėjo dėl mėsėdžių dietos, kuri įprastai neapima vaisių, daržovių, ankštinių augalų, grūdų, riešutų ir sėklų.
Indianos universiteto Medicinos mokyklos gydytojai neseniai teigė, kad dėl šios dietos gali padidėti inkstų akmenų rizika.
Harvardo sveikatos vyriausiasis medicinos redaktorius Howardas E. Lewine'as taip pat teigė, kad ši dieta, kuri yra tam tikra „keto“ dietos rūšis, gali būti pavojinga.
„Nors kai kurios keto dietos gali pabrėžti sveikesnių mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų vartojimą, tačiau mėsėdžių dietų atveju taip nėra“, – sakė jis Harvardo straipsnyje.
„Gyvūniniuose riebaluose daugiausia yra sočiųjų riebalų, kurie yra nesveikiausia riebalų rūšis, nes didina MTL (blogojo) cholesterolio kiekį. Visų keto dietų trūkumas yra tas, kad jos tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu didina MTL cholesterolio kiekį.
Kitos ilgalaikės keto dietos, ypač mėsėdžių dietos, kelia susirūpinimą dėl padidėjusios inkstų akmenų, podagros ir osteoporozės rizikos“, – pridūrė ekspertas.
Visgi kiti, pavyzdžiui, dr. Shaw Bakeris, medicinos mokslų daktaras, parašęs knygą „Mėsėdžio dieta“, teigia, kad vien mėsos vartojimas „išgelbėjo jam gyvenimą“, o kiti šios dietos šalininkai, pavyzdžiui, tinklalaidės kūrėjas Joe Roganas, tvirtina, kad ji padėjo numesti svorio ir palengvino lėtines sveikatos problemas.
Primename, kad tai yra tik gyvenimo būdo pobūdžio straipsnis. Dėl savo sveikatos ir mitybos visuomet rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju arba vaistininku.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!