Susidomėjimas atsirado po to, kai su mama pažiūrėjo televizijos laidą apie žmones, kurie morge aiškinasi žmogaus mirimo priežastį ir tam naudoja kasdienius virtuvės įrankius: puodus, ąsočius, peilius.
„Mane labai sužavėjo visi anatominiai procesai. Kai pasakiau mamai, kad noriu dirbti tokį darbą užaugus, ji negalėjo patikėti.
Mes naudojame ąsočius, peilius, kempines, žirkles, bet, žinoma, turime ir specialią įrangą: šonkaulių žirkles, pjūklus, siuvimo adatas ir panašiai“, – atskleidžia moteris.
Neįprastas darbas
Alexandria dirba su patologu ir padeda atlikti išorinį paciento tyrimą, užrašinėja sužalojimus ir randus. Tada jie išima visus organus ir ieško užuominų, nenormalumų, kurie išduotų mirties priežastį.
Vėliau patikrinami pacientai, kurie buvo atvežti naktį. Patikrinamos jų tapatybės kortelės. Dažniausiai tenka atlikti šešis pomirtinius tyrimus, užpildyti dokumentus ir išvalyti patalpas.
„Esu visada labai įsitraukusi į darbą, bet nemeluosiu, mėgstame ir pajuokauti. Man atrodo, kad tai privaloma, kadangi gali labai greitai nugrimzti į liūdesio liūną, juk kiekvieną dieną susiduri su mirtimi. Yra keletas pacientų, kurių šeimų niekada nepamiršiu.
Kartais labai paliečia siaubingos žmogaus mirties sąlygos, o kartais randą širdyje palieka šeima, su kuria susidraugauji bandydamas ją paguosti. Sunkiausia, kai žinau, kad pacientas nusižudė. Visada bandau suprasti, kiek skausmo jam teko patirti, jog nusprendė taip pasielgti“, – pasakoja Alexandria.
Nereikia mokslų
Šį darbą labai sunku gauti, nors jam ir nereikia specialaus išsilavinimo. Alexandria daug metų savanoriavo morguose, kol pagaliau gavo apmokamą vietą.
Morgo darbuotoja sako, kad labai didžiuojasi savo darbu, kadangi turi galimybę atskleisti mirusiųjų mirties priežastį, rašo TheSun.co.uk.