• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį vilnietė Rasa bevaikštinėdama Elektrėnų savivaldybėje esančiame miške, netoli Grabijolų kaimo, rado neįprastą radinį. Tai – didesnė už ranką gyvūno kaukolė, kuri moteriai užminė mįslę.

Savaitgalį vilnietė Rasa bevaikštinėdama Elektrėnų savivaldybėje esančiame miške, netoli Grabijolų kaimo, rado neįprastą radinį. Tai – didesnė už ranką gyvūno kaukolė, kuri moteriai užminė mįslę.

REKLAMA

Moteris pasidalijo šia nuotrauka ir paklausė internautų, kokio gyvūno tai nuotrauka.

Pasidalijo įrašu

Sekmadienį moteris „Facebook“ grupėje „Miško radiniai“ pasidalijo šia nuotrauka ir paklausė narių: „Kokio čia gyvūnėlio galėtų būti?“

Daugelis spėjo, kad tai galėtų būti šerno nuotrauka. Taip pat įspėjo įrašo autorę dėl užkrečiamų ligų.

Vienas iš narių rašė:

„Jauno šerno. Geriau neliesti šerno gaišenos ar kaulų ir nesiartinti, neplatinti ligos. Nes dabar siaučia afrikinis kiaulių maras. Geriau apeiti aplinkui“.

Kitas pakomentavęs žmogus taip pat pritarė, kad kaukolė panaši į stambaus gyvūno liekaną. Tačiau pabrėžė, kad gyvūnas jaunas: „Šernas – pirmametis“.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiasis įspėjo, kad tokius radinius galima imti tik su pirštinėmis:

Niekada nelieskite be pirštinių skeletų, platinat užkrečiamas ligas tokiu būdu. Tarkim afrikinį kiaulių marą.“  

REKLAMA

Išsklaidė dvejones

Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kokio gyvūno tai galėtų būti kaukolė. Į visus klausimus atsakė  gamtininkas Deividas Makavičius.

„Tai tikrai šerno kaukolė. Apatinis žandikaulis pakilęs į viršų, o viršutinis – atšokęs. Tai rodo, kad šernas“, – paaiškino gamtininkas.

Skiriamieji bruožai dar yra tie, kad jo kaukolė plokščia, pailga. Tokias turi tik šernai gamtoje.

O dar ir apatinio žandikaulio kapliai išlindę, tai sunku būtų kaukolės savininką su kažkuo sumaišyti“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, gamtininkas supranta, kad pirmą kartą pamačius tokią kaukolę, gali kilti neaiškumų:

„Aišku, jeigu žmogus mato pirmą kartą tokią kaukolę, tai gali atrodyti kaip netipinio žinduolio kaukolė, ji gali atrodyti net mistiškai, tačiau tai tikrai šerno kaukolė.“

Gyvūnas žuvo seniai

Anot D. Makavičiaus, iš nuotraukų galima spręsti, kad šernas žuvo jau seniai, nes jo kitų kaulų aplink nėra. Jis paaiškino, dėl ko taip galėjo nutikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiaip tai, kaip ir visi laukiniai gyvūnai, šernai irgi žūva. Tačiau ši kaukolė rodo, kad tai įvyko senokai, nes paties kūno jau nebėra.

Jį galėjo ištampyti kiti žinduoliai, paukščiai, vabalai, bestuburiai. Jeigu jo nebūtų nieks ištampę – kūnas būtų likęs.

Galbūt ta kaukolė buvo atnešta, galbūt ji kaip tik liko vietoje. Pagal viską, kadangi šernas yra stambus gyvūnas, tai turėtų būti aplinkui likę jo kailio.

Iš tiesų, nėra įprasta dažnai atrasti stambių gyvūnų kaukolių miške. Bet, kas daugiau vaikšto, tas atranda“, – patikino gamtininkas.   

po paskutiniu straipsniu apie miska net nezinau,matyt rudeni neisu grybauti,juk ten taip baisu-visi pasiurpe,nustere,pakraupe
Panaši šimonytės arba kašyčiūno o gal. Lanzbergio senio panašumas yra
Nauja madą atrado, kiekvieną dieną vis kita bobelką parašo, kad rado krūmuose tai kaukolę, tai barsuką slampinejantį orų prognozias nustatinejatį, dabar bus eilė šikantį vilką sutikti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų