• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo praėjusios savaitės ieškotas kelyje Vilnius-Kaunas be žinios dingęs 33-ejų vyras rastas negyvas. Skelbiama, kad, kaip įtariama, šio vyro kūnas rastas miške Elektrėnų savivaldybėje, automobilio bagažinėje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija patvirtino, kad viena iš versijų – savižudybė.

Nuo praėjusios savaitės ieškotas kelyje Vilnius-Kaunas be žinios dingęs 33-ejų vyras rastas negyvas. Skelbiama, kad, kaip įtariama, šio vyro kūnas rastas miške Elektrėnų savivaldybėje, automobilio bagažinėje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija patvirtino, kad viena iš versijų – savižudybė.

REKLAMA

Kaip patvirtino Vilniaus policija, vyro kūnas buvo rastas pirmadienį apie 19.37 val. miške Elektrėnų savivaldybėje. 

Vyras nuo ketvirtadienio, rugsėjo 26 d., buvo ieškomas kaip dingęs be žinios. Velionio kūnas rastas automobilyje „Audi A6“, su kuriuo jis paskutinį kartą pastebėtas.

Šį automobilį rado įmonės „Turto rizikos valdymas“ vadovas Eimantas Perliba. Kaip jis anksčiau pasakojo naujienų portalui tv3.lt, automobilis iš išorės nebuvo pažeistas, todėl neatmeta, kad tai galėjo būti savižudybė.

REKLAMA
REKLAMA

„Įvykių vietų aš daug esu turėjęs savo gyvenime. Aišku, policija ir teismo medicinos ekspertai pasakys, ar smurtinė mirtis. Bet pirmas įspūdis, kad savižudybė“, – komentuoja „Turto rizikos valdymo“ vadovas.

REKLAMA

Pastebėkite šiuos ženklus laiku

Šis įvykis sukrėtė kiekvieną – daugeliu atvejų, artėjančios savižudybės ženklų iš artimiausiųjų nepastebime, nors jie patys mums išsako savo mintis apie tai.

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt apie tai, kokie ženklai išduoda galimas mintis apie savižudybę, pasakojo psichologas, psichoterapeutas Gediminas Navaitis.

Socialinių mokslų daktaras, psichologas, psichoterapeutas G. Navaitis teigė, kad į tam tikrus reiškinius, šiuo atveju – savižudybę, reikia pažvelgti plačiau, kad galėtume susidaryti aiškesnį vaizdą.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors psichologinė pagalba žmonėms Lietuvoje gerėja, yra pokyčių, tačiau negalima nutylėti fakto, kad, visgi, Lietuva vis dar yra savižudybių skaičiumi pirmaujanti šalis. Ir tokiu „pirmavimu“ nėra dėl ko džiaugtis“, – sakė G. Navaitis.

Psichologo teigimu, niekada nebus vienos priežasties, kuri paaiškins, kodėl žmonės nusprendžia nusižudyti. Tačiau klaidinga manyti, kad tik specialistai gali įvertinti ir pastebėti kito asmens vienišumą, jo problemas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak G. Navaičio, prastą žmogaus psichinę būklę galima įtarti tuomet, kai šis jaučiasi vienišas, neturintis su kuo bendrauti, net jei yra kitų žmonių apsuptyje.

Taip pat asmuo gali užsiminti ir išsakyti tokias mintis, pavyzdžiui, kad šis yra niekam nereikalingas, kad niekas neverks per jo laidotuves ar kad į jas niekas neatvyks.

„Kiekvienas iš mūsų tokių požymių galėtų pastebėti ir daugiau: žmogus atsisveikina, sutvarko kažkokius savo darbus, reikalus, tarsi nebesiruoštų jų daugiau daryti. Būtų didelė klaida ieškoti vieno kokio nors požymio ir iš jo spręsti, kas vyksta žmogaus galvoje.

REKLAMA

Žmogus yra prieštaringas, įvairus. Jeigu artimiesiems būsime atidesni, patys pastebėsime tarpusavyje persipinančius nusivylimo, neadekvatumo ir atsiribojimo ženklus, suprasime, kad už jų gali slypėti ir ketinimas nusižudyti“, – paaiškino ekspertas.

Be to, neretai susidūrus su artimojo ar pažįstamo savižudybe, bandoma ieškoti pateisinimų, kad to numatyti nebuvo įmanoma, nes žmogus buvo linksmas, niekuo nesiskundė, neturėjo jokių problemų. Visgi, į tokius pateisinimus G. Navaitis žvelgia kitaip:

REKLAMA

„Tai yra tam tikra psichologinė savigyna ir pasiteisinimas. Dažnai sakoma, kad žmogus buvo laimingas, turėjo darbą, šeimą. Mes tiesiog nežinome nei tikrosios situacijos darbe, nei šeimoje ir tada imame šitaip kalbėti.

Visgi, tai tik rodo, kad šitaip sakantys per mažai pažinojo žmogų ir nekreipė dėmesio į ženklus, kuriuos galėjo pastebėti. Sakome, kad „laimingas“, o gal iš tikrųjų taip žmogus ir nesijautė, tik po to mes jam priskiriame tokią būseną.“

Aha, jau visi patikėjome, kad įlindo į sedano bagažinę, užsidarė, vos pajėgęs įsisprausti ir ankštai, tamsoje žudėsi.
Kodėl stengiamasi suformuoti nuomonę apie savižudybę.
kodėl žurnašliūchos mėgina įteigti, kad žmogžudystė neva buvo savižudybė?

Kas užsakė muziką?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų