• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2019 metais atsisveikinus su batų dizaineriu ir kūrėju Žanu Maslausku jo pradėtą „Batų namų“ verslą tęsia jo sūnus Benas su žmona Gintare. Nors šeimos veikla Beną sudomino ne iškart, dabar jis su Gintare kuria naujas kolekcijas ir didžius ateities planus.

11

2019 metais atsisveikinus su batų dizaineriu ir kūrėju Žanu Maslausku jo pradėtą „Batų namų“ verslą tęsia jo sūnus Benas su žmona Gintare. Nors šeimos veikla Beną sudomino ne iškart, dabar jis su Gintare kuria naujas kolekcijas ir didžius ateities planus.

REKLAMA

Benas sako, kad jų verslas puikiai prisitaikė ir prie jau metus pasaulį kaustančių pandeminių sąlygų, o per karantiną pavyko net ir išsigryninti stipriąsias puses.

„Arba prisitaikai, arba bankrutuoji. Jaučiamės prie šios situacijos maksimaliai prisitaikę. Netgi radome savo stiprybes ir išsiryškinome, ką ir kaip turime daryti. Sakyčiau, kad iš dalies karantinas išėjo net į naudą“, – sako vyras.

Nors vos prasidėjus pandemijai verslas buvo kiek sustojęs, dabar, sako Benas, įmonė turi nuolatinį augimą ir galimybes ne tik išsilaikyti, bet ir plėstis.

REKLAMA
REKLAMA

„Persiorientavome ir pradėjome dirbti kitaip, todėl dabar pardavimai tikrai kyla ir negalim skųstis. Žmonės palaiko lietuvišką verslą, lietuviškus gamintojus. Visi, kas turi gerą produktą, istoriją ir vertybes, turi ir žmonių palaikymą“, – priduria Benas.

REKLAMA

Be atostogų jau 3 metus

Verslininkas sako, kad vienai kolekcijai sukurti prireikia maždaug pusės metų, o vos pristačius ją – kuriama nauja. „Kiekviename versle, o ypač mados, kiekvieną dieną turi galvoti, ką darysi toliau. Tą dieną, kai tu užmigsi ir pradėsi ilsėtis, ateis kažkas kitas, kuris padarys greičiau, geriau ir įdomiau“, – sako Benas.

Jis pasakoja, kad nors kartais pasiilsėti ir pavyksta, mintimis atitrūkti nuo darbo yra sunku. Darbo valandų neskaičiuoja ir žmona Gintarė. Pasak Beno, dizainerei negali sudėlioti plano, kada piešti – „Kai įkvėpimą turi, tada ir kuri“, ir priduria, kad geriausi modeliai dažniausiai atsiranda kolekcijos pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, kad nauja kolekcija pavadinta „Atostogos“, tokių Benas ir Gintarė nėra turėję jau 3 metus, tačiau viliasi, kad galbūt pasiilsėti ir atitrūkti nuo darbo pavyks artimiausiais metais.

„Mes su Gintare nesame atostogų turėję jau 3 metus. Gal šiais, gal kitais pavyks pasiilsėti, bet dar ne laikas, dar norime daug ką padaryti“, – šypteli Benas. Vis dėlto papasakoti apie kelis naujus projektus vyras dar nesutinka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Du dideli projektai eina į pabaigą. Manau, tai bus įspūdingas dalykas. Daug dirbom, daug metų apie tai svajojome ir džiaugiamės, kad pagaliau tai padarysim. O atskleisti kas tai galėsime gegužės pabaigoje“, – sako Benas.

Darbo į namus nesineša

Dažnai sakoma, kad dirbti su antra puse – nerekomenduojama. Vis dėlto Benui ir Gintarei problemų dėl to nekyla. „Sugebame atskirti darbinį laiką nuo poilsio. Tai labai svarbu, nes kitaip nei verslas, nei šeima normaliai nefunkcionuotų“, – sako Benas.

REKLAMA

Kartais, neslepia Benas, tenka vienam kitą paspausti, tačiau to konfliktu nevadina.

„Mes paspaudžiame vienas kitą, o kai tave spaudžia paburbuliuoji sau po nosimi, bet vis tiek darai. Mes siekiame to paties tikslo, tai nei nevadinčiau to konfliktais, labiau tai – darbinės diskusijos.“

Benas juokauja, kad ginčų darbiniais klausimais dažniau kildavo su tėčiu. „Su tėčiu mes abu greit užsidegantys, tai daugiau ginčydavomės, bet tie ginčai priveda prie geresnio rezultato. Tai yra darbo dalis“, – prisimena vyras.

REKLAMA

Į lietuvių garderobą siekia įnešti spalvų

Juodos spalvos nemėgo ir Beno tėtis Žanas, o tuo pačiu pasižymi ir verslą perėmęs sūnus su žmona. „Gintarė mėgsta rengtis ryškiai, mūsų abejų charakteriai ryškūs, ir jos įkvėpimas turbūt tiesiog iš savęs ir muzikos“, – sako Benas.

Tikslą įnešti kuo daugiau spalvingų ir ryškių batų į tautiečių spintas Benas su Gintare turėjo jau seniai, o Benas pastebi, kad žmonės spalvingus ir įvairių raštų batus renkasi vis dažniau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prieš keletą metų esame sakę, kad sieksime įpratinti lietuvius prie spalvingų batų ir jų nebijoti, ir po truputį tą tikslą pradedame pasiekti. Naujoje kolekcijoje beveik niekur nenaudojome juodos odos. Labai džiaugiamės dėl to, nes juodų batų visur pilna, o išskirtinių ir ryškių – beveik niekur“, – pastebi vyras.

Nauja pavasario/vasaros „Batų namų“ kolekcija pavadinta „Atostogomis“, tačiau pavadinimas, sako Benas, gimsta natūraliai: „Nebūna taip, kad pirma nusistatome kolekcijos temą, o tada kuriame produktus. Sukūrėme kolekciją, kuri labai spalvinga, daug atvirų batelių ir tikrai atostoginių, taip atsirado ir pavadinimas.“

REKLAMA

Šalių ar miestų, kurių pavadinimai mintimis nukelia į atostogas, vardus gavo ir kiekviena pora naujos kolekcijos batų. „Davėme ir visiems batams pavadinimus miestų ar šalių, kurios asocijuojasi su geru laiku, saule ir jūra. O „Atostogos“ ir dėl to, kad tiesiog esame išsiilgę kelionių, išvykų su draugais ir bandėme pataikyti į bendrą žmonių nuotaiką“, – pridūrė vyras.

Surasti pašaukimą užtruko mėnesį

Nors Benas tėčio kūrybą matė visą gyvenimą, jis neslepia, kad mintis perimti jo verslą atėjo ne iš kart. Kai vyras dar gyveno Vilniuje, o tėčio sveikata pradėjo stipriai silpnėti, jis grįžo į Kėdainius padėti tėvams, o tada ir suprato, kad save gali atrasti mados sferoje.

REKLAMA

„Kai tėčio sveikata pradėjo stipriai silpnėti, pasisiūliau, kad metu darbus ir atvažiuoju padėti. O, padirbęs kokį mėnesį šalia tėčio, supratau, kad tai yra įdomu ir kad čia galiu atsiskleisti“, – prisiminimais dalijasi Benas.

Paklaustas, ko išmoko iš tėčio, Benas atvirai sako, kad kiekvieną kartą į šį klausimą atsako skirtingai. „Jis tiesiog išmokė žmogiškųjų savybių, įskiepijo senąsias vertybes, nes mano metų žmonės šiek tiek kitaip mąsto, ieško lengvesnio kelio, viską daro dažnai dėl pinigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galbūt ir įskiepijo tą, kad gyvenimas yra ne tik pinigai. Taip, jie svarbūs, bet daug svarbiau yra žmogiški santykiai ir žmogaus laisvė – kad galėtum daryti tai, ką nori, o ne tai, ką privalai“, – sako vyras.

Jis priduria, kad dėl prastos tėčio sveikatos būklės gyvenimiškus patarimus ir pamokas iš tėčio jis girdėdavo jau nuo vaikystės, o jos visos „yra išsaugotos atmintyje.“

Sėkme tikėjo ne visi

Benas sako, kad iš pradžių yra tekę girdėti dvejonių dėl jų verslo sėkmės po tėčio netekties, tačiau dabar jaunatviškas noras įrodyti savo praėjo – „Dirbu kaip dirbęs, mūsų rezultatai tikrai neblogi ir turėtų kalbėti patys už save. Jei kažkas mano, kad atėjome tėvų pinigus pasiimt ir nieko čia neveikiam, gali taip galvoti, bet rezultatai parodo, kad mūsų įmonė kyla ir gali kilti toliau“, – atvirai sako vyras.

REKLAMA

Jis pasakoja, kad dar su tėčiu pradėti žingsniai tęsiami toliau, įmonė stiprėja, nors iš pradžių po netekties atsitiesti buvo sunku.

„Jei du metai būtų tik žemyn, būtų sunku, nesidžiaugtų tuo ir tėtis. Susitvarkėme su ta situacija tiek šeimoje, tiek versle. Ir mama atsigavo. Nėra taip, kad mes neliūdėtume ar neprisimintume, jo trūksta visur, bet tai – gyvenimo dalis“, – pasakoja verslininkas.

Nepaisant to, kad „Batų namai“ lydimi sėkmės, Benas juokaudamas sako, kad patikėti jaunų žmonių darbu nori ne visi, tačiau įtikinėti jų nesiruošia. „Visą laiką bus tokių, kurie juoksis, ir, kaip sako, savame krašte pranašu nebūsi. Kėdainiuose turbūt pusė žmonių galvoja, kad vis dar tėčio modelius leidžiam iš senų piešinių.“

REKLAMA

O ateityje Benas su Gintare turi ir dar daugiau planų. Vienas iš jų – dar labiau didinti batų tvarumą ir natūralumą. „Nekomunikuojam šios idėjos, nes tai tokie dalykai, kurie tiesiog turi būti padaryti“, – sako vyras.

Jis priduria, kad ateityje norėtų, kad prekės ženklas taptų atpažįstamas ir pripažintas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Nors tai ir aukštas tikslas, pasak Beno, „Mažos svajonės – neįdomios.“  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų