Popiežiaus šeimos nariai išreiškė gilų liūdesį bei atidavė paskutinę pagarbą dvasiniam lyderiui. Jo mirtis žymi simbolinį istorijos lūžį, kuris paliečia ne tik Katalikų Bažnyčią, bet ir visą pasaulį.

Artimųjų atsisveikinimas
88 metų popiežius Pranciškus mirė nuo insulto ir širdies nepakankamumo, sakoma Vatikano paskelbtame mirties liudijime.
„Popiežiaus Pranciškaus mirtis žymi giliai simbolinį momentą žmonijos istorijoje“, – rašė popiežiaus trečiojo pusbrilio Jorge Bergoglio duktė Carolina Bergoglio socialinio tinklo „Facebook“ žinutėje.
Ji rašė, kad jis buvo dvasinis lyderis, mokėjęs kalbėti pasaulio žmonėms su nuolankumu, artumu ir žmogiškumu.
„Jis buvo popiežius, kuris nužengė nuo pjedestalo, kuris priėmė atstumtuosius, kalbėjo apie ekologiją, migraciją, įtrauktį, taip pat apie skausmą. Jo mirtis palieka mums aiškią žinią: daugiau mylėti, mažiau teisti ir niekada nepamiršti, kad visi esame broliai ir seserys“, – pridūrė popiežiaus Pranciškaus trečiojo pusbrolio J. Bergoglio duktė C. Bergoglio.
Ji taip pat rašė:
„Tegul jo gyvenimas įkvepia mus žvelgti toliau už savęs ir toliau eiti su viltimi, net ir netikrumo akivaizdoje. Tegu jo mirtis būna ne galutinis taškas, bet naujas kolektyvinės ir visuotinės sąmonės skyrius.“
Popiežius Pranciškus – pirmasis Lotynų Amerikos pontifikas – pastaraisiais metais kovojo su kvėpavimo takų liga, kuri išsivystė į dvigubą plaučių uždegimą. Dėl to jis 38 dienas buvo gydomas Gemelli ligoninėje Romoje.
Popiežiaus gyvenimo istorija
Popiežius Pranciškus, gimęs José Mario Bergoglio, 1969 m. buvo įšventintas katalikų kunigu, o 1973–1979 m. ėjo jėzuitų provincijos vyresniojo pareigas Argentinoje.
1998 m. jis tapo Buenos Airių arkivyskupu, o 2001 m. popiežius Jonas Paulius II paskyrė jį kardinolu. Katalikų Bažnyčios vadovu jis buvo išrinktas 2013 m. kovo 13 d., po to, kai dėl garbaus amžiaus atsistatydino popiežius Benediktas XVI.
Popiežius Pranciškus savo vardą pasirinko šventojo Pranciškaus Asyžiečio garbei.
Jorge Mario Bergoglio, teisininkas ir vienos Italijos bendrovės direktorius iš Arguelio miesto centrinėje Argentinos Kordobos provincijoje, prisiminė popiežiaus, kaip Katalikų Bažnyčios vyresniojo, laiką.
„Kai jis buvo kardinolas, siųsdavo man savo homilijas. Buvo gaila, kad jis neatvyko į Argentiną kaip aukščiausiasis pontifikas. Dabar jis labai serga, ir mes nežinome, ar jam pavyks atvykti“, – sakė jis kovo mėnesį Argentinos naujienų agentūrai TN.
Popiežius Pranciškus 2014 m. Vatikane priėmė Jorge Mario Bergoglio ir jo vaikus, įskaitant daktarę Caroliną Bergoglio.
„Po šeimyninių pietų Perudžoje jie buvo pakerėti pagarbos, kurią pontifikui rodė nepažįstami žmonės. Vakarieniavome trattorijoje, stebuklingoje vietoje“, – prisiminė jis.
„Kai mano sūnus nuėjo susimokėti, savininkas pamatė mūsų pavardę kreditinėje kortelėje ir paklausė, ar esame susiję su popiežiumi. Mano sūnus pasakė, kad taip, kad jo tėvas yra jo pusbrolis. Savininkas išėjo šaukdamas, kviesdamas visus valgytojus“, – pasakojo jis.
2021 m. Jorge Ernesto Bergoglio išleido knygą „Imigracijos istorijos ir pjemontiečių gyvenimas mažame miestelyje“, kurioje išsamiai aprašyta Kordobos miestelio Alikijos migracijos istorija.
Viename iš skyrių „Laivo sudužimas, galėjęs pakeisti Bažnyčios istoriją“ atskleidžiama, kaip popiežiaus Pranciškaus senelis Juanas Ángelis Bergoglio 1927 m. vos išvengė mirties. Jis turėjo išvykti su okeaniniu laineriu „Principessa Mafalda“, kuris 1927 m. spalio 25 d. nuskendo prie Brazilijos krantų, nusinešdamas 314 žmonių gyvybių.
Dėl vėlavimų Juanas Ángelis buvo priverstas atšaukti šią kelionę ir išvyko tik 1929 m. sausį.
„Jei būtų buvę laikomasi pirminio plano, jie būtų nuskendę“, – rašė popiežius Pranciškus elektroniniame laiške Jorge Mario Bergoglio 2011 m., likus dvejiems metams iki jo išrinkimo popiežiumi.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!