• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tam tikras kraujo krešėjimas yra būtinas kūnui, nes jis apsaugo jus nuo pernelyg didelio kraujavimo, kai susižalojate. Krešuliai susidaro, kai kraujo gumulėliai tampa panašūs į gelį. Tačiau krešuliai, kurie natūraliai netirpsta, gali būti pavojingi.

Tam tikras kraujo krešėjimas yra būtinas kūnui, nes jis apsaugo jus nuo pernelyg didelio kraujavimo, kai susižalojate. Krešuliai susidaro, kai kraujo gumulėliai tampa panašūs į gelį. Tačiau krešuliai, kurie natūraliai netirpsta, gali būti pavojingi.

REKLAMA

Jei jie patenka į gyvybiškai svarbius organus, pvz., plaučius ar širdį, tai kelia rimtą susirūpinimą. Jei įtariate, kad turite krešulį, patariama kuo greičiau kreiptis į gydytoją, rašo express.co.uk.

Pasak NHS, vienas požymis, rodantis, kad gali atsirasti kraujo krešulys, yra aštrus skausmas krūtinėje, kuris sustiprėja įkvepiant. Tokiu atveju sveikatos apsaugos tarnyba ragina nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos telefonu.

„Kraujo krešuliai gali būti pavojingi gyvybei, jei nebus greitai gydomi“, ‒ sakoma pranešime.

Kiti dažni kraujo krešulių simptomai:

  • pulsuojantis arba mėšlungiškas skausmas, patinimas, paraudimas ir šiluma kojoje ar rankoje,
  • staiga atsiradęs dusulys,
  • kosulys arba atkosėjimas krauju.

Jei žmogui sunku kvėpuoti arba jis apalpo, NHS rekomenduoja kreiptis į ligoninės priimamąjį, nes jam gali grėsti plaučių embolija – kraujo krešulys plaučiuose. Kita pavojinga būklė, kuri gali atsirasti dėl kraujo krešulių, yra giliųjų venų trombozė (GVT).

REKLAMA
REKLAMA

Taip atsitinka, kai venoje – dažniausiai kojoje – susidaro kraujo krešulys. GVT kelia ypatingą nerimą, nes krešuliai venose gali atitrūkti ir per kraują nukeliauti į plaučius, sukeldami plaučių emboliją. Kai kuriems žmonėms kraujo krešulių rizika yra didesnė nei kitiems.

REKLAMA

„Jauniems, sveikiems žmonėms kraujo krešulių pasitaiko retai“, – teigia NHS.

Didesnė kraujo krešulių rizika gresia, jei:

- esate hospitalizuotas arba neseniai išėjote iš ligoninės, ypač jei negalite daug judėti, - turite antsvorio, - rūkote, - vartojate hormoninę kontracepciją, pvz., tabletes, kontraceptinį pleistrą arba makšties žiedą, - anksčiau jau buvo susidarę kraujo krešulių, - esate nėščia arba ką tik susilaukėte kūdikio, - sergate uždegiminėmis ligomis, tokiomis kaip Krono liga arba reumatoidinis artritas.

Aisku vakcinikiu nepaminesit ane? Turbut vien del to,kad pats busit pora susisaudes. Visi jusu faktoriai teisingi,bet turbut sutapimas,kad per metus itin suprastejo maistas. Per vienerius metus. Taip sublogo,kad staiga atsirado kruva kresuliu. Net pas jaunus zmones. Ir kada jie spejo sitaip uzsirugstint? O netgi yra tokiu kurie kaip tik sutvarke mityba,sportuoja,prisiziuri. Ir vistiek paskutiniu metu kabina juos siti dalykai. Na cia nesamone aisku. Mazu maziausiai tiesiog sutapimas. Arba samokslas. Kitu variantu jus ir neturit.
Dedei šuntavo dvi venas uzsikisimas buvo apie 70% daktaro klausymas buvo ar skiepijotes? Po dedes atsakymo taip daktaras pasake nu tai kaip ir visi....
Būtent taip ir yra. Visos staigios mirtys, kurių skaičius išaugo dvigubai ar net trigubai yra moderniosios medicinos terapijos badalų pasekmė. Tikri daktarai tą išsako akis į akį o besipinigaujantys lojalieji tyli ausis suglaudę.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų