Prieš tris savaites mergina pasijuto prastai, tačiau net paguldžius į ligoninę pacientės būklė blogėjo. Iš pradžių jai pasireiškė stiprūs galvos skausmai ir į gripą panašūs simptomai, tačiau net keli gydytojai negalėjo nustatyti tikrosios negalavimo priežasties, rašoma „Metro“.
Ligoninėje mergina atsidūrė po to, kai jai pradėjo tirpti kojos, paauglė skundėsi, lyg „jos būtų atsiskyrusios nuo kūno“. Pasak merginos tėvo Marko Delfso, Arianos būklė rodė, kad reikia skubėti į priimamąjį. „Jai pynėsi žodžiai. Ji kalbėjo neraiškiai, jau pasimatė pažeidimai“, – cituojamas jis.
Medikai iš pradžių manė, kad sportininkę ištiko infarktas, jai buvo atlikti įvairūs tyrimai, įskaitant ir dėl mononukleozės (taip pat vadinamą „bučinio liga“), tačiau gydytojai vis tiek negalėjo tiksliai pasakyti, kas nutiko paauglei, rašoma „Metro“.
Vėliau buvo patvirtinta pirminė infekcinės mononukleozės diagnozė, kuri pasireiškia į organizmą per seiles ar kitus kūno skysčius patekus Epštein-Bar virusui. Šis virusas yra plačiai paplitęs pasaulyje, jį turi 90-95 proc. žmonių.
Neretai šiuo virusu yra užsikrečiama bučiuojantis, todėl ji yra vadinama „bučinio liga“. Dažniausiai ja serga paaugliai ir jauni žmonės. Dažniausiai šiuo virusu yra persergama per 2-4 savaites. Visi žmonės, kurie yra persirgę „bučinio liga“, įgyja imunitetą. Labai retais atvejais ligos eigoje gali pasireikšti komplikacijos, dar rečiau – nuo komplikacijų žmogus miršta.
Arianos atveju virusas sukėlė smegenų uždegimą. Jos tėvas su didžiule širdgėla turėjo priimti sprendimą atjungti savo vaiką nuo dirbtinio gyvybės palaikymo aparato. Merginos smegenys buvo taip stipriai pažeistos, kad nebuvo jokių jos atsigavimo galimybių.
Arianos Rae Delfs šeima paskelbė surinkusi internetu daugiau nei 17 tūkst. dolerių (apie 16 tūkst. eurų) labdarai.