• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje nėra pasiruošusi karinėms, hibridinėms ir civilinėms grėsmėms, sako šią sritį gruodžio mėnesį kuruoti pradėjusi ministrė Marija Jakubauskienė. 

Sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje nėra pasiruošusi karinėms, hibridinėms ir civilinėms grėsmėms, sako šią sritį gruodžio mėnesį kuruoti pradėjusi ministrė Marija Jakubauskienė. 

REKLAMA

„Situacija, švelniai tariant, nėra gera. Pasiruošimas nėra tinkamo lygio. Dėl to sveikatos sistemos pasirengimas civilinėms, hibridinėms ir karinėms grėsmėms yra vienas iš mūsų prioritetų. Numatome dėmesį skirti infrastruktūros, žmogiškųjų išteklių, kompetencijų stiprinimui ir visos sistemos valdymo pasirengimui, kad turėtume ir medikus, kurie būtų pasirengę veikti karo sąlygomis ir veikiančius algoritmus“, – interviu laidoje „ELTA kampas“ tikino sveikatos apsaugos ministrė M. Jakubauskienė.

„Kalbame apie sveikatos apsaugos sistemos finansavimo didinimą, apie valstybės lėšomis draudžiamų asmenų įmokų didinimą, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondas turėtų papildomą resursą ir pasiruošimui grėsmėms, ir augantiems gyventojų sveikatos poreikiams patenkinti“, – nurodė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerijos vadovė pažymi, kad klausimas, kaip sustiprinti sveikatos sistemos parengtį grėsmėms, yra aptariamas ir su Krašto apsaugos ministerija (KAM). 

REKLAMA

„Planuojame ruoštis klasterizuotoms grėsmėms. Kalbame apie civilines, hibridines, karines grėsmes. Visas rizikas sustruktūruojant į tris prioritetinius blokus, ruošimės kiekvienam iš jų. Maksimaliai dėsime pastangas, kad būtume pasiruošę sutikti, valdyti ir, jei galima, pirmiausia išvengti visų grėsmių, kokios jos bebūtų“, – akcentavo M. Jakubauskienė.

Buvusio ministro darbus vertina kritiškai

Praėjusį mėnesį viešojoje erdvėje dėmesio sulaukė naujosios ministrės užmojis tęsti A. Dulkio pradėtą sveikatos reformą. Visgi vėliau M. Jakubauskienė poziciją tikslino sakydama, kad nekonstruktyvūs sprendimai bus peržiūrėti. 

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovė interviu Eltai leidžia suprasti, kad ne kartą A. Dulkiui skirta socialdemokratų kritika buvo pagrįsta.

„Įvertinę tai, ką paveldėjome, matome, kad darbus būtų galima suskirstyti į tris kategorijas: nepradėti darbai, kurie turėjo ir galėjo būti pradėti; darbai, kurie šiek tiek prasidėję, bet matome pakankamai nemažą kiekį problemų, kurias yra sukūrusios tos reformos; ir pasistūmėję darbai, susiję su Lietuvos tarptautiniais finansavimo įsipareigojimais“, – vardijo M. Jakubauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galbūt kai kurie reikalavimai yra pertekliniai, kai kurie reikalavimai yra teisingi. Tačiau, be abejonės, (...) visi jie bus įvertinti kritiškai“, – akcentavo ministrė.

ELTA primena, kad būdami opozicijoje socialdemokratai Seimo daugumą ragino „atsimerkti“, įsiklausyti į gydytojų bei pacientų balsus ir stabdyti 2022 metais pradėtą „pražūtingą Arūno Dulkio reformą“. 

Pastarąja siekiama didinti ambulatorinių paslaugų teikimą, stiprinant šeimos gydytojo komandą, plečiant asmens sveikatos paslaugų į namus spektrą, kuriant savivaldybių sveikatos centrus ir plečiant ambulatorines konsultacijas gyventojams.

Labai įdomu, kada naujoji SAM vadovybė atsigręš į Radiacinės saugos centrą, tikrą piktžaizdę ant Lietuvos sveikatos sistemos kūno, kuris milijonais eikvoja ir leidžia pavėjui, be jokios naudos mokesčių mokėtojų pinigus ir kuris tapo saugia užuovėja, visokiems svieto perėjūnams, senatvės pensininkams, tinginiams, nemokšoms ir subinlaižiams. Per 20 metų N darboviečių pakeitęs buvusio ministro A.Dulkio protege E. Jasaitis, nieko neveikia RSC darbui pagerinti, viską atidavęs, (tiksliau ir neperėmęs), į seno mastymo ir valdymo administracijos - direktoriaus pavaduotojos R. Stasiūnaitienės ir jos ištikimo sančopansos pseudodepartamento pseudodirektoriaus J. Žiliuko ir vyr. buhalterės K. Katalinienės rankas. Ypatingai RSC populiarus nuotolinis darbas, kurį mielai dirba inspektoriai ir laboratorijos darbuotojai. Gal kas gali paaiškinti, kokiu būdu galima inspektuoti rentgeno kabinetą per nuotolį ir pilstyti chemikalus į mėgintuvėlius laboratorijoje per nuotolį? Juk tai yra nonsensas. Ar Lietuvai kurios panosėje mirtimi alsuoja Astravo AE, reikia tokios įstaigos, aš manau, kad tikrai nereikia ir RSC turi būti restruktūrizuotas ir sujungtas su VATESI. Parazituojančio RSC panaikinimas būtų didžiulis žingsnis į priekį pasirengimo galimoms visokioms grėsmėms link.
Ministrėle Maryte, iš kokių palių pasirengimas karo situacijai sveikatos sistemoje bus geras, jeigu vedančioji Lietuvos ligoninė Santariškių klinikos infiltruotos Rusijos FSB agentais, šioms klinikoms vadovauti pastatytas konservų statytinis T. Jovaiša, savo taip vadinamą komandą subūręs iš tokių pačių statytinių, kuriems rūpi tik jų pačių asmeninė gerovė ir kurie nieko negalvoja apie galimas kritines padėtis pavaldžius darbuotojus bei jų lojalumą.
Tas pats ir KUL Klaipedoje, o gal dar ir blogiau. Bet kam tai rupi ? I viena konglomerata sugrudi kelias lig , visa diagnostika, reanimacijas, priemimus ir tyliai manai, kad busi nepazeidziamas? Nereikia net karo, pakanka dideles stichines nelaimes ar kokio rimtesnio viruso ir visi banginiai skesta. Pasaulyje jau senai tai zinoma ir viskas skaidoma i mazus ir mobilius lankscius padalinius, o LT viskas atvirksciai. Svarbu, kad vadovai isiteigtu SAM klerkams
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų