Nevėžio pakrantę užpildžiusios angelų skulptūros miesteliui suteikia išskirtinį veidą. Prieš penketą metų Miežiškėse, Panevėžio rajone, iškilęs skulptūrų parkas, pavadintas Angelų slėniu, kone kasmet pasipildo naujais darbais. Šiųmečio plenero skulptūros papuošė ne tik parką, bet ir viešąsias miestelio erdves.
Slėnyje nutūpė angelai
Miežiškiuose užgimusi medžio drožėjų plenerų tradicija, bendruomenės įgyvendinami projektai keičia miestelio veidą.
Šiemet plenero dalyviai paliko penkis darbus. Du iš jų papuošė Angelų slėnį, kitiems rastos erdvės miestelio centre.
Menininkas Dalius Dirsė, sukūręs pirmąjį angelą ir spontaniškai parką pavadinęs Angelų slėniu, šiais metais drožė ne angelą, o šv. Jurgį. Ši skulptūra papuošė Miežiškių bažnyčios šventorių.
Mintis per miestelį vingiuojančio Nevėžio vaizdingą pakrantę paįvairinti skulptūromis kilo klebonui Rimantui Visockiui. Jis ir pradėjo organizuoti medžio drožėjų plenerus, globoti kūrėjus.
Per pirmąjį plenerą slėnyje buvo „nutupdyti“ pirmieji angelai. Jie papuošė ir ąžuolinius suolus, sūpynes. Prie vieno suolų išdrožta žmogaus ausis, o kitame suoliuko gale – akis. Į didžiulę ausį galima pakuždėti savo nuodėmes ir išsakyti svajones, o priešais esanti akis stebi, ar žmogus sako tiesą.
Vėliau pakrantėje atsirado pavėsinė, pakeliui į parką buvo pastatyti penki aukšti sparnuoti angelai, iškilo Nojaus laivą simbolizuojanti skulptūra. Nojaus laivas, anot Miežiškių bendruomenės vadovo, seniūnijos darbuotojo Sauliaus Skrebės, per užpernykštį pavasarinį potvynį vos neišplaukė tolyn.
Skulptūras kūrė Martynas Povilauskas, Julius Gasaitis, Edvardas Belokopitovas, Stanislavas Janušas, Vidmantas Zakarka, Rolandas Jasiūnas. Šiemet medžio drožėjas Arūnas Griauzdė sukūrė skulptūrą, kuria įamžino parko pavadinimą.
Parke švenčia ir poilsiauja
Angelais papuoštas slėnis tapo ne tik visų miestelio švenčių, bet ir poilsiaujančių gyventojų susibūrimo vieta. Čia vis dažniau užsuka ir vestuvininkai.
S.Skrebė prisiminė, kad kai slėnyje iškilo pirmosios skulptūros ir buvo pastatyti suoliukai, kai kurie žmonės nuogąstavo, jog šie darbai greitai bus išvartyti. Tačiau sumanytojai nestokojo optimizmo.
„Kaip matote, visos skulptūros, sūpynės, suoliukai iki šiol stovi savo vietose. Kuriant parką aktyviai dalyvauja jaunimas, tad jie ir saugo jį. Miestelio gyventojai kiekvieną pavasarį rengia talkas, valo parką ir pakrantę“, – teigė bendruomenės pirmininkas.
Bendruomenė tikisi gauti lėšų išvalyti upės vagą ir ją pagilinti. Miežiškiečiai norėtų skulptūrų parką išplėsti, bet šalia – privačios žemės.
Vidurvasaryje Miežiškiuose, Angelų slėnyje, ketinama sutalpinti į tradicinį sąskrydį susirinksiančius rajono bendruomenių atstovus.
Aikštelė ir vaikams, ir suaugusiesiems
Šis pavasaris ypatingas mažiesiems miestelio gyventojams. Bendruomenė įrengė įspūdingą vaikų žaidimų aikštelę. Parama projektui „Viešosios erdvės sutvarkymas, įrengiant vaikų žaidimų aikštelę Miežiškiuose“ įgyvendinti skirta pagal Panevėžio rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“.
Vaikų žaidimų aikštelei įrengti investuota nemaža suma – per 80 tūkst. litų. Be vaikų žaidimams skirtų statinių įrengimui, lėšų reikėjo sutvarkyti lauką, įrengti melioraciją. Įsigytas ir žolei šienauti reikalingas traktoriukas.
Čia įrengta ir tinklinio aikštelė, tad linksmybių užtenka ir vyresniesiems. Mažylius į aikštelę atlydėję seneliai gali pasišnekučiuoti jaukiose pavėsinėse. Anot bendruomenės pirmininko, į pavakarį visa aikštelė tiesiog šurmuliuoja. Net ir per karščius čia traukia ir mažyliai, ir suaugusieji.
Šio sumanymo autorė ir projekto rengėja – bendruomenės tarybos narė Reda Skrebė. Pradinukų buvo paprašyta nupiešti, kaip turėtų atrodyti vaikų žaidimų aikštelė. Mažieji greitai išklojo savo vizijas ant popieriaus lapų, tad projekto rengėjams teliko tai įgyvendinti.
„Smagu dirbti, kai yra entuziastų. Svarbu, kad miestelio bendruomenė ranka rankon dirba su seniūnija, kitomis įstaigomis. Susitelkimą ir bendruomeniškumą pademonstravome ir televizijos laidoje „Gimtoji žemė“ – siekdami „Jorio“ nominacijos likome antri“, – džiaugėsi S.Skrebė.
Vida Tavorienė