Staiga vaikino gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, gydytojų diagnozės nieko gero nežadėjo – liko tik keli mėnesiai gyventi.
Nepriekaištingas gyvenimas
Pabaigęs automobilių inžinerijos studijas Justas ėmėsi įdomios veiklos, kūrė verslą ir atrodė, kad taip gyvens visą gyvenimą: „Tačiau kažko trūko, jaučiausi viską išbandęs, mąsčiau, ką veikti toliau. Atrodė, kad nebeverta gyventi, nes tiek daug visko pasiekiau ir pabandžiau, buvo nuobodu.“
Su draugais vaikinas ėmė domėtis meditacijomis, minčių galia, visą informaciją rasdavo internete ir bandydavo praktikuoti: „Pradėjau pastebėti, kad mano kūnas yra pavargęs, kad ilgai miegu, nors turiu tiek daug veiklos.
Ėmiau domėtis sveikata, išbandyti įvairius būdus, kad jausčiausi geriau. Radau daug bėdų, nors pas gydytojus vaikščiojau, tačiau jie nekreipdavo dėmesio į mano smulkmenas.“
„Buvau toks žmogus, kuris nori nuveikti didelius darbus gyvenime, todėl ir menkiausi sveikatos negalavimai man trukdė. Bandžiau save sustiprinti ir prižiūrėti, kad pasiekčiau savo tikslus. Keičiau mitybą, atsisakiau mėsos, alkoholio ir kitų priklausomybių“, – apie pokyčius kalbėjo vaikinas.
Viskas pradėjo keistis, Justas pradėjo viską gyvenime matyti aiškiau: „Gerinau sveikatą, meditavau ir viskas keitėsi natūraliai. Nuo vaikystės turėjau didžiulių stuburo problemų, keliaudavau į sanatoriją ir gydytojai bandydavo sutvarkyti mano stuburą.
Tačiau, kai buvau 21-erių gydytojai nieko nebegalėjo padaryti, mano stuburas buvo sustangrėjęs, buvau susitaikęs su tuo, kad visą gyvenimą būsiu kuprius.“
Internete vaikinas atrado dvasinį mokytoją, kuris padėjo Justui susitvarkyti savo mintis: „Sutikau jį tada, kai turėjau psichologinių problemų – nieko nenorėjau daryti, buvau viskam apatiškas. Jis man parodė kelias praktikas, kurios buvo labai galingos. Save atidaviau toms praktikoms ir pradėjau jausti, kad kūnas to neatlaiko.“
Gydytojų diagnozė
Kūnas buvo tam neparuoštas, todėl per vieną mėnesį vaikinui nukrito 20 kilogramų: „Svėriau 70 kilogramų, o po mėnesio svoris nukrito iki 50 kilogramų. Buvo šokas, nusprendžiau pabėgti nuo miesto, atsiribojau nuo pasaulio, bandžiau save sustiprinti. Protas ir mintys susigeneravo, nurimau, tačiau tos praktikos ir toliau kenkė mano kūnui.“
Internete prisirinkęs daugybės skirtingų mokytojų informacijos, net iš tų, kurie buvo nekvalifikuoti, vaikinas ėmė praktikuoti jogą: „Atsirado didžiulės bėdos, kai grįžau į miestą, gąsdinau žmones, nes atrodžiau baisiai. Nusprendžiau kreiptis į gydytojus, jie nesuprato, kas man yra.
Atlikti tyrimai rodė, kad esu visiškai sveikas, tačiau mano kūnas merdėjo. Gydytojai nusprendė, kad prisižaidžiau praktikuodamas jogą, medituodamas ir jei nieko nedarysiu, po poros mėnesių mirsiu.“
„Grįžau namo ištiktas šoko, nežinojau ko imtis. Buvo labai sunku, bandžiau per tuos kelis mėnesius gyventi visu pajėgumu ir džiaugtis man likusiu laiku. Matydamas tokią situaciją, draugas rekomendavo mokytoją, kuris gyveno Indijoje ir padėjo milijonams žmonių“, – patirtimi dalijosi vaikinas.
Tuo metu Justas negalėjo nukeliauti į Indiją, tačiau rado mokytojo puslapį internete ir žiūrėjo jo vaizdo įrašus: „Internetu mokiausi jogos pratimų ir meditacijų.
Reguliariai atlikdamas mokytojo praktikas pajaučiau, kaip kūnas ėmė stabilizuotis, svoris nebekrito, protas taip pat pradėjo veikti. Šis mokytojas skyrėsi nuo kitų tuo, kad viskas buvo logiškai paaiškinta, viskas labai paprasta ir suprantama.“
Po kurio laiko vaikinas vėl kreipėsi į gydytojus: „Šie nesuprato, kas su manimi vyksta. Atrodžiau puikiai, viskas vėl susitvarkė, net mano stuburas pradėjo tiesintis, nors man buvo 25-eri, o tai, pagal gydytojus, buvo neįmanoma.
Visą gyvenimą jie bandė man ištiesinti stuburą ir jiems nepavyko, o man užteko porą mėnesių užsiimti joga ir jau galėjau pastebėti pakitimus.“
Nusprendęs išmokti rimtesnės praktikos vaikinas išvyko į Angliją: „Su didžiule mokytojo priežiūra ėmiau mokytis. Sustiprėjau tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Atsivėrė nauji keliai, mano gyvenimas visiškai pasikeitė, pradėjau kitaip žiūrėti į gyvenimą, visos mano bėdos baigėsi.“
Justas pamatė, kaip mokytojai atsakingai rūpinasi, prižiūri, tai visiškai kas kita ir skyrėsi nuo to, ką turėjo anksčiau: „Mokytojams rūpėjo mano sveikatos problemos, jie atkeliavo pas mane į namus ir viską pritaikė taip, kad būtų patogiau praktikuoti jogą.“
Naujas gyvenimo posūkis
Programai praėjus, vaikinas suprato, kad šis dalykas reikalingas kiekvienam žmogui: „Joga gydo, padeda susidėlioti mintis ir į viską kitaip žiūrėti. Apie šias praktikas jau kalba ir gydytojai, universitetuose ir kitose įstaigose ji plačiai naudojama.
Supratau, kad noriu skleisti savo žinias apie jogą, todėl penkiems mėnesiams išvykau į jogos mokytojų kursus Indijoje.
Kursai buvo gan sunkūs, nes mokėmės nuo 5 valandų ryto iki pat nakties, intensyviai be jokių savaitgalių visus penkis mėnesius“, – apie išbandymus kalbėjo Justas.
Vaikinas mokėsi visko, ką reikia žinoti apie žmogų, tiek mitybą, anatomiją, tiek dvasinius dalykus, kaip padėti žmogui ir ką patarti: „Po kelių mėnesių viskas pasikeitė, viduje subrendau, pasikeitėme mes visi. Po baigimo likau dar kelis mėnesius savanoriauti Indijoje. Pirmasis apsilankymas šioje šalyje truko devynis mėnesius.“
Pasak Justo, Indijoje daugybė šventyklų ir visos jos skirtingos: „Jei jauti, kad sveikata prastėja, eini jos taisytis į vieną šventyklą, jei jautiesi prastai psichologiškai, eini į kitą. Viskas susiję su mokslu ir paremta logiškumu.“
Vaikinas pataria, bet kokios jogos nedaryti, nes neteisinga joga gali traumuoti žmogų: „Daugelis save laiko mokytojais, nors nė velnio nieko nemoka, perskaito knygą ir eina mokyti kitų, taip galima prisišaukti rimtų bėdų.“
Vaikinas tapo laimingas, žvalus ir jautė, kad gali nuveikti daug: „Po Indijos grįžau į Lietuvą, galvojau, kad pakeisiu visus, išmokysiu jogos, skleisiu žinią, tačiau susidūriau su realybe – niekam neįdomi joga. Tačiau laikui bėgant pradėjau bendradarbiauti su mokyklomis, gydytojais ir žinia ėmė sklisti.“
Šiandien Justas važinėja po Europą ir moko norinčius praktikuoti jogą: „Buvau nustebęs, kai į mane kreipėsi gydytojas, kuris turėjo daugybę ligų, padėjau jam, jis ėmė praktikuoti jogą ir po kelių mėnesių jo gyvenimas pasikeitė.
Po kelių metų jau mokėme jogos pagrindų 200 jaunųjų gydytojų asociaciją. Kad gydytojai galėtų gydyti žmones ir darbas su pacientais taptų efektyvesnis, jie patys turi tapti sveiki, o aš jiems padėjau pasikeisti.“
Vaikinas žiemomis keliauja į Indiją savanoriauti, o vasaromis aplink Europą ir moko jogos pagrindų. Pasak Justo, norint būti laimingiems žmonėms užtektų per dieną pusvalandį pasivaikščioti ir valgyti sveiką maistą, nepersivalgyti. Paprasčiausi metodai atneša labai daug naudos gyvenime.