• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuolat ieškome būdų, kaip padidinti būsto erdvę. Ne visada galima išgriauti sienas, tad reikia gudrauti, kad bent vizualiai namai ar kambarys atrodytų didesni. Veidrodžių naudojimas, sienų dažymas šviesiomis spalvomis – tik kelios priemonės kuriant optiškai erdvesnį būstą.

Nuolat ieškome būdų, kaip padidinti būsto erdvę. Ne visada galima išgriauti sienas, tad reikia gudrauti, kad bent vizualiai namai ar kambarys atrodytų didesni. Veidrodžių naudojimas, sienų dažymas šviesiomis spalvomis – tik kelios priemonės kuriant optiškai erdvesnį būstą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spalvų poveikis

Gyvenamąją patalpą pakeis ir vizualiai ją padidins tinkamai parinktos spalvos, apšvietimas ir kai kurie dekoro elementai. Būtent žaidžiant spalvomis ir ornamentais sukuriamas erdvės pojūtis. Tarkime, pakabinamos lubos ir tinkamas apšvietimas padeda sukurti aukštos patalpos įspūdį. Panašų efektą sukuria intensyvios spalvos laku ar dažais nudažytos grindys. Tačiau spalvas derėtų rinktis atsargiai. Pavyzdžiui, daug žydros spalvos sukuria pernelyg intensyvią erdvės iliuziją, todėl žmogus ima jaustis nejaukiai. Geltona spalva menkina saugumo jausmą, nors erdvei suteikia laisvės ir lengvumo įspūdį.

REKLAMA

Šviesūs, ypač šviesiai žalios, ir šalti pilkai melsvos spalvų tonai puikiai tinka mažiems kambariams. O šilti pasteliniai atspalviai ar ryškūs tonai – idealiausi erdviai patalpai.

Vizualiai didesnės erdvės pojūtį galima sukurti naudojant skirtingas vertikalias ir horizontalias spalvines figūras. Pavyzdžiui, horizontalios linijos vizualiai „pratempia“ kambario erdvę į plotį. Tačiau tokios linijos tarsi žemina lubas. Vertikaliomis linijomis margintos sienos sukuria erdvės ir aukštų lubų įspūdį, tačiau kambario plotas atrodo mažesnis nei yra iš tikrųjų. Todėl renkantis tiek vertikalias, tiek horizontalias sienų dekoravimo linijas persistengti nevertėtų. Be to, būtina aiškiai suvokti, kokio efekto vienais ar kitais raštais siekiame.

REKLAMA
REKLAMA

Žaidimas piešiniais ir ornamentais

Svarbu žinoti, kad smulkūs ornamentai erdvę vizualiai didina, o stambūs – mažina. Balti ornamentai tamsiame fone erdvę „išpučia“. Languoti ar dryžuoti sienų marginimai ir jų apmušalai su pasikartojančiais motyvais kambario erdvę vizualiai keičia – vienspalvių tonų efektas kur kas mažesnis. Vizualiai erdvę galima padidinti naudojant piešinius ir reljefus. Tokia optinė apgaulė efektyviai paaukština lubas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sienų raštai turi derėti su gyvenamosios erdvės dydžiu, tai reiškia, kad sienų piešiniai turi atitikti tiek erdvės plotą, tiek gyventojų ūgį – idealiausia, jei piešiniai sienas puošia gyventojų akių lygyje. Jei būsto lubos žemos, sienoms derėtų rinktis šviesias spalvas, o jų sankirtas papuošti grafiniais piešiniais.

REKLAMA

Ekspertai teigia, kad žmonės dažniausiai pageidauja vizualiai padidinti svetainės, vonios kambario erdvę. Neretai siekiama sukurti erdvesnio baseino ar oranžerijos įspūdį.

Veidrodžių magija

Paprasčiausias ir originaliausias būdas vizualiai padidinti erdvę – tinkamai panaudoti atspindžius. Veidrodžiai interjere du kartus padidina kambario erdvę. Jie gali būti taikomi skirtingai – kaip atskiri veidrodiniai elementai rėmuose, ištisos veidrodinės plokštumos, įmontuojamos į baldus, sienas ar lubas, kaip veidrodžių mozaikos, kuriomis gali būti papuoštas nedidelis stalelis, sienos dalis ar kita interjero detalė.

REKLAMA

Šia perregima medžiaga galima „ištrinti“ ribas tarp patalpų, o šviesa, krintanti ant stiklo paviršiaus, suteikia jam spindesio ir atsispindi kituose kambario paviršiuose, pašviesindama juos. Nebūtina montuoti ištisas veidrodines ar stiklines sienas, pakanka perregimo stiklo ar krištolo indų, kuriuos galima, pavyzdžiui, sudėti priešais langus, kad ant jų kristų saulės šviesa. Paprastas stiklinis žurnalinis staliukas gali šiek tiek padidinti erdvę, jei jį pastatysite taip, kad nuo jo atsispindėtų saulės spinduliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kambarį vizualiai padidinti galima tinkamai pasirinkus apdailos medžiagas: lygūs ir spindūs paviršiai atspindi šviesą, pripildydami kambarį šviesos ir spindesio.

Kai sofa kambario viduryje

Šviesios sienos patalpą optiškai paaukština, tačiau, norint patalpą vizualiai padidinti, daugiausia dėmesio reikia skirti detalėms – kuo daugiau kambariuose baldų, sietynų, knygų, gėlių, aksesuarų, buitinės technikos, tuo mažesni jie atrodo. Tuščiuose kambariuose, regis, daugiau oro ir maloniau būti. Net nišose įrengtos spintos sukuria didesnės erdvės įspūdį nei pastatytos įprastai prie sienos.

REKLAMA

Baldų išdėstymas taip pat gali vizualiai padidinti mažų kambarių erdvę. Kambario paskirstymas zonomis, kai, pavyzdžiui, sofa, pastatoma kambario centre, gali sukurti dvejopą efektą – jei ji derės su kitais kambario elementais, kambarys atrodys didesnis, o jei ji bus pernelyg didelė ar ryški, jis atrodys dar mažesnis. Jei sofa ar krėslas stovės atsukti į duris, kambarys atrodys didesnis, juos atsukus šonu ar nugarėle, bus sukuriamas papildomas paviršius ir patalpa vizualiai sumažės.

Tušti kambarių kampai ir centras sukuria laisvės įspūdį. Patalpas vizualiai mažina dideli augalai ir stambūs baldai, spintos, prigrūstos indų ar knygų.

Parengta pagal manonamai.lt inf.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų