Naujausiame „Tėvai paprastai“ epizode Simonas Urbonas kalbina du tėčius – Nerijų Buivydą – Demokratinės mokyklos bendraįkūrėją, dviejų berniukų tėtį, švietimo entuziastą, tikintį, kad vaikų savarankiškumas ir kritinis mąstymas yra svarbiau už pažymių vidurkį, ir Marių Jovaišą – verslininką, fotografą, leidėją, keturių vaikų tėtį, kuris pasirinko visus savo vaikus leisti į privačią mokyklą ir sako, kad „aš geriau važinėsiu su pigia mašina, bet mano vaikai mokysis geriausioje mokykloje“. Abu tėčiai švietimą mato skirtingai, tačiau vieningai sutaria – mokykla turi atitikti vaiką, o ne atvirkščiai.
„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.
Privati mokykla geresnė nei valstybinė?
Švietimo ekspertai dažnai diskutuoja apie privačių ir valstybinių mokyklų skirtumus. Ar tikrai privati mokykla apsaugo nuo patyčių, suteikia geresnius mokytojus ir garantuoja sėkmingą ateitį? Ar visgi tai – tik mitas?
„Valstybinė mokykla gali suteikti kokybišką išsilavinimą, jei tėvai ir vaikai aktyviai įsitraukia į mokymosi procesą“, – teigia N. Buivydas. Tačiau M. Jovaiša mano kitaip: „Jei yra galimybė suteikti vaikui geriausią įmanomą išsilavinimą, kodėl ja nepasinaudoti?“ – klausia jis.
Ar verta mokėti už vaiko mokslą?
Kai kurie tėvai pasiruošę mokėti didžiules sumas už privačią mokyklą, tikėdamiesi, kad tai garantuos vaikui geresnę ateitį. Bet ar iš tikrųjų taip yra? Kokie yra privačių ir valstybinių mokyklų privalumai bei trūkumai? Kiek kainuoja geras išsilavinimas ir ar verta tiek mokėti? Ar Lietuvoje įmanoma gauti gerą išsilavinimą nemokamai?
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.