Nuotraukose matyti verkianti mergytė su opomis ant lūpų, burnoje ir ant liežuvio, rašo thesun.co.uk.
Siunčia įspėjimą
Mama, kuri nuotraukomis pasidalino Instagram paskyroje @tinyheartseducation, sakė: „Klausykite ir pasimokykite iš mano patirties, kodėl neturėtumėte bučiuoti kūdikių/vaikų, ypač jei jie nėra jūsų!!!
Kai Sadie buvo maždaug 21 mėnuo, suaugęs žmogus pabučiavo ją į lūpas, pernešdamas siaubingą peršalimo virusą. Ant jos lūpos atsirado dvi mažos dėmės, tada temperatūra pakilo iki 39 laipsnių. Per kelias valandas dėmės išplito ant veido, o burnoje susidarė baltos dėmės, kurios virto siaubingu pūlingu dariniu.
Nuo menkiausio prisilietimo dėmės kraujavo ir ji rėkė iš skausmo. Ji negalėjo nei valgyti, nei gerti, todėl nukrito svoris ir kūnelis dehidratavosi. Ji buvo visiškai išsekusi ir keturias dienas iš eilės nešiojau ją ant rankų! Vien tik bandymas pasodinti ar paguldyti versdavo ją rėkti!
Mes nuėjome pas gydytoją, kad gautume tepalo, bet reikėjo laukti, kol dėmės išsivalys. Pirmą kartą tapome tėvais ir matyti savo vaiką kenčiantį nuo tokio skausmo buvo siaubinga. Tai buvo pačios ilgiausios 3 savaitės, todėl tikiuosi, kad galėsiu padėti žmonėms skleisdama supratimą!“.
Mama baigė perspėjimu: „Prašau, NEBUČIUOKITE ir niekam neleiskite bučiuoti jūsų kūdikių. Nesvarbu, kas jie yra, ar manote, kad jie įsižeis. Geriau įžeiskite jų jausmus, bet apsaugokite savo kūdikius!“.
Kaip plinta pūslelinė?
Herpes simplex virusas, kuris suaugusiems sukelia lūpų pūslelinę ir žandikaulių opas, yra labai užkrečiamas. Peršalimo opos plinta per artimą kontaktą, pavyzdžiui, bučiuojantis, ir gali būti perduodamos per bendrus daiktus, tokius kaip, stalo įrankiai ir kitus.
NHS teigia: „Peršalimo pūslelinė užkrečiama nuo to momento, kai pirmą kartą pajuntate dilgčiojimą ar kitus pūslelinės požymius, iki tada, kai pūslelinė visiškai užgyja.
Peršalimo opoms užgyti reikia daug laiko ir jos yra labai užkrečiamos, ypač kai pūslelės susprogsta“.
Pirmą kartą vaikui peršalus, pūslelės gali plisti per burną ir dantenas. Jie gali jausti karščiavimą, gerklės skausmą, dirglumą ir jiems bėga seilės. Herpes virusas lieka organizme visą gyvenimą, sukeldamas pasikartojančius priepuolius.
Tačiau daugelis žmonių su virusu gyvena be jokių simptomų. Herpes yra pavojingas naujagimiams dėl to, kad jie dar turi susikurti savo imuninę sistemą. Naujagimių pūslelinė JK yra labai reta, tačiau virusui išplitus į kūdikio organus gali baigtis mirtimi.
NHS teigia: „Kūdikiui didžiausia rizika užsikrėsti herpeso infekcija yra pirmas keturias savaites po gimimo. Jei turite lūpų pūslelinę, neturėtumėte bučiuoti kūdikio, kad sumažintumėte infekcijos plitimo riziką“.
Kai kurie žmonės pakomentavo Leah įrašą, norėdami įspėti tėvus, kad rankų, snukio ir nagų ligos taip pat gali sukelti panašius simptomus ir šios ligos būdingi požymiai yra gerklės skausmas, aukšta temperatūra ir apetito stoka, burnos opos ir bėrimas, atsirandantis po kelių dienų.