Bendrovės Seesam Insurance AS Lietuvos filialo duomenimis, vidutinė išmoka slidinėjimo kelionėje traumą patyrusiam asmeniui išaugo 71 proc., lyginant 2009 ir 2012 metus. Slidininkai ir snieglentininkai dažniausiai patiria peties, kelio, kojos, raktikaulio lūžus, krūtinės, nugaros, veido sužalojimus ar galvos traumas.
Didžiausios medicininės išlaidos patiriamos Italijos ir Austrijos slidinėjimo kurortuose. Pavyzdžiui, susilaužius ranką Austrijoje, medicininės išlaidos gali siekti 14 400 litų, peties trauma Italijoje gali atsieiti 11 540 litų, o raktikaulio lūžis – 17 600 litų.
„Slidinėjimo sezonas jau gerokai įpusėjo, Lietuvos slidininkai mielai renkasi Italijos, Prancūzijos, Slovakijos ar Austrijos slidinėjimo kurortus. Tačiau net ir ne itin didelė trauma šiose valstybėse gali kainuoti ne vieną tūkstantį litų. Jei susižeidusį keliautoją reikia gabenti iki artimiausios gydymo įstaigos sraigtasparniu, vien transporto išlaidos prasideda nuo 2 900 litų ir gali išaugti iki 12 760 litų. Neturint kelionės draudimo, visas išlaidas turėtų padengti pats keliautojas“, – teigia draudimo bendrovės Seesam asmens draudimų grupės plėtros vadovė Natalija Misėkienė.
Neplanuotos išlaidos užsienyje nesibaigia vien gydymo įstaigų sąskaitomis, todėl vis daugiau keliautojų be medicininių išlaidų draudimo taip pat pasirūpina ir draudimu nuo nelaimingų atsitikimų kelionės metu. Jis suteikia papildomą išmoką traumos, neįgalumo ar mirties dėl nelaimingo atsitikimo atveju. Draudimo nuo nelaimingų atsitikimų išmoka gali būtų panaudota papildomam gydymui ar reabilitacijai jau grįžus namo ar dėl nedarbingumo netenkamų pajamų kompensavimui. „Mūsų bendrovės duomenys rodo, jog, pavyzdžiui, po raiščių patempimo ar plyšimo nedarbingas laikotarpis vidutiniškai užtrunka 2 savaites, o po kaulų lūžių gali užsitęsti iki 1,5 mėnesio. Šiuo laikotarpiu žmogus negauna įprastų pajamų, tačiau draudimo nuo nelaimingų atsitikimų išmoka gali padėti užtikrinti finansinį stabilumą. Šį draudimą įsigyja 55 proc. keliautojų“, – komentuoja N. Misėkienė.
64 proc. aktyviai atostogauti vykstančių žmonių papildomai pasirūpina ir civilinės atsakomybės kelionės metu draudimu. „Turime suvokti, kad rizikuojame ne vien savo sveikata, bet ir kitų slidinėjančių asmenų saugumu. Jei leisdamiesi nuo kalno bei galėdami matyti žemiau šlaite esantį slidininką jį partrenkėte, esate atsakingi už jo sveikatai padarytą žalą ir apgadintą inventorių. Nuo šių nuostolių apsaugo asmens civilinės atsakomybės draudimas kelionės metu, partrenkus kitą slidininką padengiantis jam padarytą žalą“,– teigia N. Misėkienė.