„Tikrai neturėjau jokios minties ir nesiruošiau studijuoti akušerio ginekologo profesijos, juo labiau, kad mokyklą baigiau 17 metų.
Norėjau studijuoti Vilniaus universitete psichologijos specialybę, tačiau tuo metu priėmimo dar nebuvo, tad pasirinkau tuometinį Kauno Medicinos institutą ir ruošiausi būti gydytoju psichiatru. Vis dėlto, po 5 metų mokslų suvokiau, kad ši specialybė ne man.
Tuo metu būtent viena iš pažangiausių Kauno Medicinos instituto katedrų buvo akušerijos ginekologijos katedra, o ir visas katedros kolektyvas buvo labai pažangus su ryškiomis asmenybėmis. Būtent tai ir nulėmė profesinį pasirinkimą, nes man, jaunam būsimam medikui, buvo labai daug gairių, į kurias norėjau lygiuotis“, – kalba Kęstutis Gutauskas.
Šiandien moterys drąsesnės?
Pasiteiravus, ar šiandien moterys drąsiau sėdasi į vyro ginekologo kėdę, gydytojas tvirtina, kad ir šiomis dienomis yra daug skirtingų nuomonių bei nusistatymų.
„Manau, kad labai daug priklauso nuo gydytojo etiškumo, elgsenos, o ir baltas chalatas labai įpareigoja. Vis dėlto, būna įvairių situacijų, kada moterys to nesureikšmina ir pasitiki gydytoju, o būna ir taip, kad jaučiasi nejaukiai ar nedrąsiai.
Taip pat dažnas atvejis, ypač dirbant privačioje praktikoje, kad pas ginekologą apsilanko ne tik moteris, bet ir vyras. Tai ypač malonus reiškinys, kada vyrai domisi savo moterų sveikata, o dažniausiai tai liečia vaikučio besilaukiančias poras. Taigi, visuomet žiūriu pagarbiai, kada pas gydytoją ateina ir vyras“, – patirtimi dalinasi ginekologas.
Profesiniai iššūkiai
Su kokiais profesiniais iššūkiais susiduria ginekologai, tikriausiai, įdomu ne vienam. Kalbant šia tema, gydytojas prisimena posakį: „Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių“ ir priduria, kad jis puikiai apibūdina medicinos specialybę.
„Medicina geram gydytojui niekada nebus rami specialybė, žinoma, ne išimtis ir ginekologas. Kuo geresnis gydytojas – tuo mažiau klaidų, o jos, kad ir nedažnai, tačiau bus. Be to, kur dar iššūkis susikalbėti, atrasti ryšį su kiekviena pacientė, parodyti, kad jos manimi gali pasitikėti.
Taip pat pasaulyje, ypač JAV ir Europoje labai daug dirbama mokslo, farmacijos, laboratorinės diagnostikos srityse, kasmet atsiranda 60-100 naujų diagnostinių tyrimų, tad tai sekti, suvokti ir interpretuoti irgi yra didelis iššūkis šiandieniniam medikui“, – sako K. Gutauskas.