Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į lietuviškų vaistinių tinklų atstovus, kurios pasidalijo vyraujančiomis tendencijomis šiuo metu ir atskleidė, kokius produktus lietuviai šluoja iš vaistinių lentynų atėjus šaltajam sezonui.
Perka termometrus ir greituosius testus
„BENU“ vaistinės vedėja Laura Kairiūkštienė sako, kad šaltojo sezono pradžia labai stipriai veikia produktų pasirinkimą vaistinėse, nes būtent šiuo metu padidėja įvairių peršalimo ir virusinių ligų rizika.
„Atitinkamai vaistinėje išaugo rimtųjų medikamentų, antibiotikų, peršalimo simptomams mažinti skirtų vaistų poreikis. Perkami ir vaistai nuo skausmo bei uždegimo, o įprasti skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip „ibuprofenas“ ir „paracetamolis“, išlieka vieni dažniausiai perkamų dėl jų veiksmingumo įvairiais atvejais“, – atskleidžia ji.
Vedėjai pritaria „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Raimonda Truncė, pabrėždama, kad šiuo metu pastebi didžiausią poreikį preparatams nuo skausmo ir uždegimo bei peršalimo simptomus mažinantiems vaistams, pavyzdžiui, pastilėms nuo gerklės skausmo, nosies lašams.
„Galima sakyti, kad tai yra kasmetinės sezoninės tendencijos, kai padidėja sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu. Nors pacientų, kurie skundėsi peršalimo ligų simptomais: kosuliu, sloga, gerklės skausmu, tikrai netrūko ir šią vasarą“, – pasakoja R. Truncė.
Tuo tarpu „BENU“ vaistinės vedėja L. Kairiūkštienė tęsė, kad išaugus virusų plitimo rizikai, vaistinėse teiraujamasi ir asmens higienos priemonių: dezinfekcinių gelių, veido kaukių ir kitų priemonių.
„Jaučiame didėjantį poreikį COVID-19, kombinuotiems COVID-19 bei A ir B tipo gripo greitiesiems testams, taip pat – imuniteto stiprinimo priemonėms“, – pabrėžia vedėja ir priduria, kad žmonės domisi vakcinacija nuo gripo bei COVID-19, kurią dabar galima atlikti ir vaistinėse.
L. Kairiūkštienei antrina „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė, kuri sako, kad daugelis žmonių vaistinėse dairosi greitųjų testų, norėdami įsitikinti, kuria liga jie serga – peršalimu, gripu ar koronavirusu. Ji taip pat priduria, kad daugelis ieško ir termometrų.
„Taip pat šiuo sezonu sulaukiame nemažai žmonių, kurie pas mus ateina jau su gydytojo receptu paskirtiems vaistams nuo koronaviruso“, – priduria T. Gečienė.
Papildus šluoja nuo lentynų
Įsibėgėjus rudeniui, vaistinėse apsilanko vis daugiau žmonių, besiskundžiančių peršalimo ligų simptomais, ypatingai gerklės skausmu, karščiavimu, užgulusia arba varvančia nosimi, bendru silpnumu.
Anot vaistininkės T. Gečienės, kaip ir kiekvieną rudenį, sugrįžus peršalimo ligoms, žmonės imasi stiprinti savo imuninę sistemą, todėl į jų krepšelius dažniau nugula maisto papildai imuniteto stiprinimui.
„Lygiai taip pat kai kuriems išsibalansuoja miego režimas ir padidėja streso lygis studijose ar darbuose, todėl jie konsultuojasi dėl maisto papildų nervų sistemai stiprinti“, – priduria vaistininkė.
Tuo tarpu „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė R. Truncė pastebi, kad pastaruoju metu dažnai ieškoma imunitetą stiprinančių preparatų tiek vaikams, tiek suaugusiems, o pagrinde tai yra maisto papildai.
Ji taip pat priduria, kad vaistinėje išaugo ir preparatų širdies veiklai gerinti, raminamųjų pardavimai.
„Po užsitęsusios vasaros pacientai, tikėtina, kad daugiau būna namuose, o mažiau gryname ore. Taip pat patiria stresą. Be to, daugėja lietingų dienų ir trumpėja šviesus paros laikas, tai irgi galima sieti su sezoniškumu“, – pabrėžia specialistė.
„BENU“ vaistinės vedėja L. Kairiūkštienė taip pat sako, kad šaltuoju sezonu, siekiant apsisaugoti nuo peršalimo ir virusinių ligų, ypač išaugo įvairių vitaminų, mineralų, vitamino C, vitamino D, cinko preparatų poreikis.
„Populiarumo nepraranda ir maisto papildai energijai, tinkamai širdies, smegenų veiklai, kaulų stiprumui, todėl Omega-3 riebalų rūgščių turintys preparatai, B grupės vitaminai ir magnio papildai taip pat yra dažnai perkami“, – statistiką atskleidžia moteris.
Be to, vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas pažymi, kad atvėsus orams pacientų pirkinių krepšeliuose dažnai atsiranda maisto papildai, skirti širdies ir kraujotakos funkcijoms palaikyti, pavyzdžiui, kraujospūdžio reguliavimui, cholesterolio kontrolei, taip pat preparatai nerimo ir įtampos mažinimui.
„Populiariausi pasirinkimai išlieka gudobelių, sukatžolių, valerijono preparatai ar tinktūros, širdies lašai bei kalio ir magnio papildai“, – sako jis.
Žmonės keičia odos priežiūros rutiną
Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės R. Truncės, šaltuoju sezonu išryškėja ir aiškios pirkimo tendencijos – žmonės daugiau dėmesio skiria ne tik sveikatos, bet ir odos priežiūrai.
„Šaltojo sezono pradžioje užfiksavome veido bei kūno priežiūros priemonių pardavimų augimą, kuris siekė beveik 20 proc. Tai natūrali tendencija, nes keičiantis orams keičiasi ir odos priežiūros rutina“, – pasakoja ji.
Šildymo sezonu daugiau laiko praleidžiant patalpose, kur oras yra sausesnis, vaistininkė pastebi, kad tai tiesiogiai veikia odos būklę.
„Toks klimatas lemia odos išsausėjimą, todėl jai būtina papildoma priežiūra“, – teigia moteris.
Ji taip pat džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių domisi savo sveikata ir odos būkle: „Galime konstatuoti, kad žmonės ne tik patys ieško viešai prieinamos informacijos, bet ir konsultuojasi su vaistininkais.“
„BENU“ vaistinės vedėja L. Kairiūkštienė taip pat pastebėjo, kad klientai dažnai šaltuoju sezonu teiraujasi dėl odos priežiūros produktų. Pasak jos, žmonės vis dažniau rūpinasi odos sveikata ir ieško kokybiškų priemonių.
„Populiarumo nepraranda jautriai, sausai ar pažeistai odai skirti dermatologiniai produktai“, – priduria moteris.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!