• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojas gastroenterologas ragina kuo greičiau išmesti tris daiktus iš vonios kambario, nes jie gali pakenkti sveikatai

Gydytojas gastroenterologas ragina kuo greičiau išmesti tris daiktus iš vonios kambario, nes jie gali pakenkti sveikatai

REKLAMA

Pasak gastroenterologo dr. Saurabh Sethi, žmonės turėtų atsisakyti trijų daiktų, nes jie paprasčiausiai neduoda jokios naudos, veikiau priešingai – kenkia, rašo express.co.uk.

Ragina išmesti 3 daiktus iš vonios kambario

Jis apie tai papasakojo neseniai paskelbtame „Instagram“ vaizdo įraše, kuriame tris daiktus, esančius vonios kambaryje, apibūdino kaip „toksiškus“.

Dr. S. Sethi sakė, kad svarbu atsikratyti šių daiktų, jei rūpinatės savo sveikata, ir pateikė priežastis, kodėl tai būtina padaryti kuo greičiau. 

REKLAMA
REKLAMA

1. Daugiau nei tris mėnesius naudojamas dantų šepetėlis

Gydytojas sakė, kad 75 proc. žmonių naudoja savo dantų šepetėlius ilgiau nei rekomenduojamus tris mėnesius, tačiau paprastai reikėtų juos keisti kas tris ar keturis mėnesius. 

REKLAMA

Jei šereliai susidėvėjo arba naudojotės dantų šepetėlių sirgdami, taip pat turėtumėte juos pakeisti anksčiau, nelaukti rekomenduojamų trijų mėnesių. 

Kai šereliai susidėvi, jie neišvalo jūsų dantų, o tai reiškia, kad kyla bakterijų kaupimosi rizika. Jei matote, kad šereliai yra sulinkę, susidėvėję ar kitaip pažeisti, laikas įsigyti naują dantų šepetėlį

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi vaikai dažnai valo dantis agresyviau nei suaugusieji, jų šepetėlius gali tekti keisti dar dažniau. Galbūt to nesuvokiate, tačiau jei tą patį dantų šepetėlį naudojate jau kurį laiką, metas jį išmesti ir įsigyti naują. 

2. Atšipę skustuvai 

Jei skusdamiesi naudosite atšipusį skustuvą, tai gali sukelti įvairių neigiamų pasekmių. Pavyzdžiui, gali padidėti odos sudirginimas, dažniau įaugti plaukai, taip pat kyla didesnė įpjovimų bei infekcijų rizika. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai peiliukai atšimpa, jie ne taip efektyviai skuta, todėl labiau kenkia odai. Tai gali pažeisti odą ir sukelti kitų problemų. 

Daugelis nesusimąsto, bet net nedidelis įpjovimas gali baigtis infekcija, ypač jei skustuvo ašmenys yra seni, atšipę ar nešvarūs. Štai kodėl labai svarbu juos reguliariai keisti. 

REKLAMA

3. Antibakterinis burnos skalavimo skystis 

Gydytojo teigimu, šios priemonės naudoti negalima. Jis sakė: „Tyrimai rodo, kad antibakterinis burnos skalavimo skystis gali pakenkti naudingoms bakterijoms jūsų burnoje, o tai gali paveikti žarnyno mikrobiomo pusiausvyrą.“

Nors burnos skalavimo skystis gali teikti įvairią naudą burnos sveikatai, pavyzdžiui, sumažinti burnoje esančių bakterijų skaičių ir padėti išvengti tam tikrų ligų, dr. S. Sethi nerekomenduoja jo naudoti. Jo nuomone, šios priemonės geriausia visiškai vengti. 

REKLAMA

Taip yra todėl, kad antibakteriniai burnos skalavimo skysčiai, ypač tie, kurių sudėtyje yra chlorheksidino arba alkoholio, gali turėti didelį poveikį žarnyno mikrobiomui. Šio tipo burnos skalavimo skysčiai sutrikdo burnos mikrobiomą, o tai gali paveikti pagrindinių maistinių medžiagų atsargas. 

Tyrimai parodė, kad naudojant burnos skalavimo skystį, kurio sudėtyje yra chlorheksidino, gali sumažėti maistinių medžiagų įsisavinimas žarnyne, o tai gali sukelti maistinių medžiagų trūkumą. Nors kai kurie tyrimai rodo, kad kyla tokia rizika, vis dar reikia daugiau tyrimų šioje srityje. 

Jei naudojate burnos skalavimo skystį arba jums buvo patarta tai daryti, pasitarkite su savo odontologu. Specialistas galės geriausiai patarti, ką daryti toliau ir naudoti burnos skalavimo skystį ar ne. 

REKLAMA
Rašliava dėl rašliavos.
Per 3 menesius sepetuko sereliai nusidevi:))). Nebent juo unitazus plauna:)))
del dantų šepetėlio yra tiesiog rinkodaros mitas, šepetėli nesunku dezinfekuoti spirito skystije, ir vėl sekmingai naudoti, iki nusidevėjimo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų