Čikagos ugniagesių stotis veikia kaip gyvybės langelis, bet kūdikius reikia perduoti asmeniškai. Ugniagesių atstovas pasakojo, kad jie tą naktį buvo labai užsiėmę, todėl kūdikio niekas nepastebėjo.
Jis pridūrė, kad kūdikis buvo paliktas šalia oro tiekimo įrangos patalpų – tokioje vietoje, kurioje ugniagesiai būna retai, rašoma mirror.co.uk
Naktį darbo buvo daug
„Tą naktį darbo buvo labai daug, todėl skambučio niekas neišgirdo“, – sakė Čikagos ugniagesių atstovas Larry Langfordas, – „Bandome paaiškinti, kad kontaktą reikia užmegzti. Skambučio paspaudimas nėra kontaktas. Reikia fiziškai ką nors pamatyti ir perduoti kūdikį.
Jei žmogus tiesiog paliko ten kūdikį, galėjo bent jau paskambinti pagalbos numeriu ir pasakyti – kas nors būtų buvęs tuoj pat atsiųstas į tą vietą“.
Atliekamas policijos tyrimas
Šiuo metu atliekamas policijos tyrimas – bandoma išsiaiškinti, ar vaikas dar buvo gyvas, kai buvo paliktas prie ugniagesių stoties, ir kiek laiko jis pragulėjo sniege.
JAV ugniagesių stotyse yra projektuojamos taip, kad jose būtų galima be jokių pasiteisinimų palikti kūdikį, tačiau pagal valstijos įstatymus 30 dienų nesulaukę kūdikiai turi būti perduodami asmeniškai. Naujagimio mirties priežastis dar oficialiai nepatvirtinta – skrodimo rezultatai apibendrinti kaip negalutiniai.
Dawn Geras, paliktais kūdikiais besirūpinančios nevyriausybinės organizacijos vadovė, pakartojo, kad labai svarbu kūdikį palikti saugioje vietoje, ar tai būtų ugniagesių stotis, ar ligoninė, ar policijos nuovada. Ji sakė: „Tam kūdikiui gali reikėti skubios medikų pagalbos. Nėra jokios prasmės palikti kūdikį šaltyje neaišku kokiam laikui ir tikėtis, kad jis išgyvens“.