J. Davisą iš Rondos, Pietų Velso, šeima apibūdino kaip „charakteringą asmenybę“, kuri „palietė kiekvieno sutikto žmogaus širdį“.
42-ejų metų vyras kelis mėnesius skundėsi migrena, o po to, kai sporto salėje patyrė insultą, buvo skubiai nugabentas į ligoninę.
Atlikus kompiuterinės tomografijos tyrimą nustatyta trombozė ir Jonny buvo nugramzdintas į komą, tačiau liepos 15 dienos rytą vyras mirė, rašoma mirror.co.uk.
Pagal profesiją jis buvo stalius, „mėgo gaminti ir kurti daiktus, prisiliesti prie kiekvieno darbo“, – sakė jo partnerė, 36 metų Rhiannon Davies.
Ji paaiškino, kad praėjusių metų gruodį Jonny kankino migrena, kuri vis stiprėjo ir stiprėjo. Dėl jos vyras galėjo prarasti regėjimą, tad lankėsi pas optikos specialistus, tačiau šie nieko neįžvelgė ir manė, kad jį kamuoja „klasterinė migrena“.
Rhiannon sakė „Wales Online“: „Jis kelis kartus kreipėsi į gydytoją, bet jis liepė vykti į skubiosios pagalbos skyrių. Vyras to nenorėjo, nes anksčiau jau esame buvę skubiosios pagalbos skyriuje ir mus tiesiog išsiuntė namo.“
Lemtinga diena
Liepos 12 d. Jonny buvo sporto salėje, kai jį ištiko insultas, nes dėl kraujo krešulio smegenyse trūko deguonies.
Greitosios pagalbos automobiliu jis buvo skubiai nugabentas į princo Čarlzo ligoninę Merter Tidvilio mieste, kur jam buvo atlikta kompiuterinė tomografija ir medikai aptiko susidariusį kraujo krešulį.
„Gydytojai sakė, kad reikia vyrą išoperuoti. Pasak jų, buvo 80 procentų tikimybė, kad jam pagerės, tačiau išliko 3 procentų tikimybė, kad pablogės. Mano vyras priklausė tiems 3 procentams...“ – pasakojo Rianon.
„Aš tiesiog jaučiu, kad dabar viskas kitaip. Jis buvo toks svarbus žmogus – jis buvo visa ko gyvybė ir siela. Bent jau mano dukrai gerai sekasi – tai vienintelis palengvėjimas, kurį šiuo metu man kažkas suteikia“, – pridūrė ji.
Pora kartu gyveno 22 metus ir susilaukė 10 metų dukters, o Jonny taip pat turėjo 23 metų sūnų iš ankstesnių santykių.
Rhiannon taip pat paragino visus, kurie patiria stiprius galvos skausmus, kreiptis į ligoninę. Atiduodama pagarbą Jonny, ji sakė:
„Mano vyras palietė kiekvieno sutikto žmogaus širdį – jis buvo nepakartojamas. Mūsų šeimai jo labai trūks ir jis niekada nebus pamirštas. Jis buvo mano antra pusė, mano geriausias draugas ir sielos draugas.
Esu palaiminta, kad su juo praleidau 22 savo gyvenimo metus, o dalijimasis gyvenimu su juo padarė mane ir mūsų dukrą tokiais žmonėmis, kokie esame šiandien.
Mūsų dukra buvo tikra jo akių šviesa. Jo buvimo mūsų gyvenime trūks kiekvieną dieną. Rhiannon, jo sūnus ir dukra juo didžiuojasi.“
Kraujo krešulius išduodantys simptomai
Trombocitai, kraujo ląstelės, ir plazmoje esantys baltymai kartu sustabdo kraujavimą sužalojimo vietoje suformuodami krešulį, kuris vėliau natūraliai ištirpsta.
Tačiau kartais ir be sužalojimo krešuliai gali susidaryti kraujagyslių viduje ir jie natūraliai neištirpsta. Tai gali būti pavojinga, todėl būtinas skubus gydymas, rašo mirror.co.uk.
Kraujo krešulių susidarymą gali lemti įvairios priežastys. Kai kuriems žmonėms kraujo krešulių susidarymo rizika yra didesnė nei kitiems, be to, įtakos turi ir genetika.
Tam tikri rizikos veiksniai, pavyzdžiui, nutukimas, gali sulėtinti kraujo plūdimą į venas, o amžius gali padidinti natūralų organizmo gebėjimą krešėti.
Kiti veiksniai, galintys padidinti kraujo krešulio susidarymo riziką, yra nėštumas, rūkymas, geriamieji kontraceptikai, lėtinės uždegiminės ligos, diabetas, aukštas kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje ir kt.
Svarbu žinoti, kad yra dviejų tipų kraujo krešuliai – arteriniai ir veniniai. Arteriniai kraujo krešuliai yra tie, kurie susidaro arterijose, veniniai kraujo krešuliai susidaro venose.
„The Whiteley Clinic“ profesorius Mark‘as Whiteley‘us teigė: „Kraujo krešulių simptomai gali skirtis priklausomai nuo jų susidarymo vietos, nuo to, ar jie visiškai užkemša kraujagyslę, ar dalinai, ir nuo to, ar jie atitrūksta ir įvyksta embolija.“
Kraujo krešulius smegenyse gali išduoti ne vienas simptomas, rašo metropolisindia.com. Šie simptomai yra:
- staigus stiprus galvos skausmas;
- vienos kūno pusės silpnumas ar paralyžius;
- tirpimo ar dilgčiojimo pojūtis;
- sunkumas kalbėti ar suprasti kalbą;
- regėjimo sutrikimai;
- galvos svaigimas arba pusiausvyros praradimas;
- sumišimas arba sunkumai suvokiant aplinką;
- traukuliai;
- sąmonės praradimas.
Pajutus šiuos simptomus, specialistai ragina nedelsti ir kuo greičiau kreiptis pagalbos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!