Kraujo krešėjimas yra būtina organizmo funkcija, kad susižeidę nenukraujuotume, tačiau per intensyvus krešėjimas gali sukelti begalę sveikatos sutrikimų, kurių daugelis gali baigtis neįgalumu ar net mirtimi.
Kraujo krešulys arba trombas užkemša kraujagyslę, dėl to išsivysto pavojingos sveikatai būklės, tokios kaip giliųjų venų trombozė (GVT) ar plaučių embolija. Žmonės turi anksti atpažinti krešulio požymius ir tinkamai gydytis.
Kraujo krešulio rankoje ar kojoje simptomai
Kraujo krešulius rankoje ar kojoje išduoda: pulsuojantis ar mėšlungiškas skausmas, patinimas, paraudimas ar šilta oda.
Kiti būdingi simptomai: staigus dusulys, aštrus skausmas krūtinėje, kosulys, atsikosėjimas krauju.
Jei įtariate kraujo krešulį, nedelsdami skambinkite 112, nes kyla pavojus gyvybei.
Viena pavojingiausių kraujo krešėjimo sukeliamų būklių yra plaučių embolija, kuriai būtina neatidėliotina medicinos pagalba.
Jei pasunkėja kvėpavimas ar žmogus praranda sąmonę, būtina nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą. Trečdalis plaučių embolijos atvejų gali baigtis staigia mirtimi, rašo express.co.uk.
Jauniems ir sveikiems žmonėms rizika susirgti šia liga yra nedidelė. Tačiau sveikatos priežiūros darbuotojai ir tyrėjai nustatė daugybę veiksnių, galinčių nulemti didesnę krešulių susidarymo riziką žmonėms, kurie:
- Serga kai kuriomis vėžinėmis ligomis;
- Patyrė traumą;
- Serga diabetu;
- Turi aukštą kraujospūdį;
- Rūko;
- Yra fiziškai neaktyvūs;
- Vartoja geriamus kontraceptikus;
- Laukiasi kūdikio;
- Yra nutukę;
- Turi aukštą cholesterolio kiekį;
- Yra vyresni nei 60 metų;
- Serga lėtinėmis ligomis;
- Yra po kai kurių operacijų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!