Aleksandras Popovas nužudė Ksenią Popovą, trenkdamas jai į galvą ir palaidojo jos susmulkintas kūno dalis miške.
37-erių A. Popovas ir jo žmona ginčijosi dėl planuojamų atostogų artėjančiam 30-ajam moters gimtadieniui, kai jų duktė žaidė gretimame kambaryje. Ksenia buvo grožio karalienė, 2012 m. pagrindiniame Rusijos anglių kasybos regione buvusi „Mis Kuzbass” .
Ji buvo antroji A. Popovo žmona ir buvo nužudyta netrukus po to, kai vienas iš Maskvos metro vadovų atnaujino santykius su savo pirmąja žmona, su kuria dabar turi vienerių metų vaiką, rašo mirror.co.uk.
Surengė kraupią egzekuciją
Kadangi po jos nužudymo moters palaikai buvo supjaustyti pjūklu, prireikė penkių mėnesių, kol policija rado kūno dalis, o A. Popovas, buvęs Sibiro miesto Novokuznesko mero pavaduotojas, vis kartojo, kad ji yra ilgose atostogose.
Vienas teisėsaugos šaltinis pasakė: „Trys dienos [po jos nužudymo] Ksenia Popova turėjo atšvęsti savo jubiliejinį 30-ąjį gimtadienį. Pasak A. Popovo, jie planavo kartu su šeima atostogauti Turkijoje, bet prieš kelias dienas paaiškėjo, kad kelionė nevyks. Jis tvirtino, kad Ksenija nusiminė ir ėmė kabinėtis. Jis stumtelėjo moterį, ir K. Popova krisdama trinktelėjo galva į duris ir mirė. A. Popovas išsigando ir nusprendė atsikratyti kūno.”
Popovas bandė apgauti policiją, iš pradžių tvirtindamas, kad įrašus jos socialiniuose tinkluose rašė ji pati. Jis gavo 12 metų griežtoje bausmių kolonijoje už savo siaubingą nusikaltimą.
Iš pradžių jis pasakė policijai, kad išmetė išardytas kūno dalis į upę, bet galiausiai atskleidė, kur ją palaidojo. Prašydamas teisėjo atleisti nuo bausmės, A. Popovas meldė, kad galėtų būti su savo vaikais: šešiamečiu, kurį turėjo su Ksenija, ir dviem vaikais nuo savo pirmosios žmonos.
Skaičiai kelia nerimą
Pasak Moterų nevyriausybinių asociacijų konsorciumo, byla susijusi su nerimą keliančiais naujais statistiniais duomenimis apie smurtą Rusijos šeimose.
Naujausi duomenys rodo, kad partneriai nužudo 71 proc. nužudytų moterų. Prieš pandemiją ir Vladimiro Putino karą Ukrainoje skaičius buvo 65 proc. Anksčiau Europos žmogaus teisių Teismas (EŽTK) Rusijos smurto šeimoje įstatymus apibūdino kaip „nesėkmę”.
Jie pasakė: „Rusijoje moterys yra akivaizdžiai diskriminuojamos.”
Praėjusių metų gruodį Kremliaus atstovas spaudai Dmitry Peskovas sakė: „Manome, kad dabartiniai teisės aktai suteikia visas būtinas kovos su šiuo blogiu priemones, o teisėsaugos institucijos deda pastangas.
„Žinoma, įvyksta nelaimingi ir tragiški incidentai,” – pridūrė jis. „Nenoriu komentuoti teismo sprendimo.”