• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie tai, kaip patogu naudoti kreditines korteles keliaujant, girdėjome visi. Tačiau propaguodami lengvumą bei saugumą, bankai dažnai pamiršta pasakyti, jog priežasčių jomis nesinaudoti yra beveik tiek pat, kiek ir jų privalumų.

REKLAMA
REKLAMA

Korteles vagia bei kopijuoja

Nors bankai tikina, jog plastiko gabalėlis sveria mažiau nei pilna piniginė, o jame „telpa“ daugiau, jie dažnai nepasako, jog tai – lengviausias būdas vagims prieiti prie jūsų banko sąskaitos. T.y. pavogti kur kas daugiau nei tilptų piniginėje. Nukopijavus kortelės duomenis, jūs apie tai nesuprasite kol nepamatysite, jog jūsų sąskaita tuščia ar negausite pranešimo iš svetimos šalies apie keistą čia įvyktą pervedimą.

REKLAMA

Deja, tokiu būdu prarasti pinigai neretai nekompensuojami, nes tik jūs esate atsakingas už savo kortelės saugumą.

Dažniausiai prietaisai, kopijuojantys kortelių duomenys būna paslėpti pačiame mokėjimo terminale. Tad patariame nemokėti kortele įtartinose vietose ar, netgi, tam tikrose šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

Kortelės užblokuojamos

Kiekvienas bankas turi šalių, kuriose vykdomos operacijos gali pasirodyti įtartinos, sąrašą. Be to, bankai imasi saugumo priemonių susidūrę su kiekvienu įtartinu mokėjimu. Tad jų įtarimą gali sukelti ( ir priversti užblokuoti kortelę) didesni pirkiniai daugelyje besivystančių pasaulio valstybių, neturinčių įstatymų mokėjimų kortele saugumui užtikrinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kortelės blokuojamos keliais būdais – vieni bankai jas atblokuoja tik paskambinus į skambučių centrą. Kiti – tiesiog paskelbia kortelę negaliojančia ir jums teks gamintis naują.

Jei toje kortelėje buvo visi jūsų pinigai, atsidursite nepavydėtinoje situacijoje.

Kortelėmis galima atsiskaityti ne visur

Vis dar yra šalių, kur korteles priima tik didieji bankai, tad norint apsipirkti turguose ar mažuose krautuvėlėse, bent nedidelis vietinės valiutos kiekis – būtinas.

REKLAMA

Be to, neretai ženkliukas, jog galima mokėti kortele – nieko nereiškia. Pasiteiraukite apie tai prieš pirkdami ir prisiminkite – jei suvenyrą galėsite lengvai grąžinti, išsiskirti su ką tik suvalgytais pietumis bus sunkiau.

Sunkiau kontroliuoti išlaidas

Analitiniai bankų padaliniai džiaugiasi statistika, teigiančia, jog naudodami „virtualius pinigus“ žmonės išleidžia 20-30 proc. daugiau nei mokėdami grynaisiais. Kelionėje, pilnoje pagundų, kuomet protas „išleidžiamas pailsėti“, situacija dar suprastėja.

REKLAMA

Galimybė pirkti į kreditą – dar vienas jūsų priešas. Jį vis tiek teks grąžinti.

Ne visuomet palankus keitimo kursas

Atrodo, jog būtų daug paprasčiau neieškoti valiutos keityklos, tačiau teisybė tokia, jog ne visi bankai siūlo gerą kursą – jis gali svyruoti 10 proc. ir niekada nebus palankus jums.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kortelės – kainuoja

Jei dažnai keičiate viešbutį ir turite rezervuoti kambarius, automobilius ar keliones, turite naudotis savo kortele. O tai – ne visada saugu. Tokiu atveju visoms rezervacijoms geriausia naudoti debetinę kortelę su rezervacijos galimybe ir įdėti tik tiek pinigų, keik reikia.

Tačiau vėlgi – turėti atskirą kortelę rezervacijai kainuoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų