• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ko nedaryti Norvegijoje?

Tęsiame skaitytojų pamėgtą straipsnių seriją, ko geriau nedaryti įvairiuose pasaulio kraštuose. Šį kartą nusitaikėme į netolimą, tačiau savitą šalį – Norvegiją.

REKLAMA
REKLAMA

Nelankykite Norvegijos per šaltąjį sezoną

Net ir slidinėjimo entuziastai sunkiai pakelia šaltas Norvegijos žiemas. Nors žiema yra gražus ir magiškas laikas, tačiau nepatyrusiems arba taupantiems keliautojams jis gali virsti nelengvu iššūkiu.

REKLAMA

Planuokite kelionę vasarą

Vasarą Osle saulė leidžiasi vos 3-4-ioms valandoms per parą. Tuomet jūs galite miegoti gryname ore po žvaigždėtu dangumi.

Be to, keliaudami vasarą galite sutikti draugiškesnius vietinius, kurie bus nusimetę ne tik žieminius drabužius, bet ir drovumą.

Nenuvertinkite šalies dydžio

Norvegijoje nedaug gyventojų, tačiau jos teritorija – didelė. Atstumas nuo Oslo iki Kirkenio, įsikūrusio pačioje Norvegijos šiaurėje,  prilygsta atstumui nuo Oslo iki Romos.

REKLAMA
REKLAMA

Kelionei atsidėkite bent savaitę

Savaitė – mažiausias laiko tarpsnis, per kurį galite suspėti pamatyti Oslą, kalnus ir vakarinės dalies fiordus ir Bergeną.

Neskriskite tarp Oslo ir Bergeno

Nors skristi yra kur kas patogiau ir pigiau, tačiau atsidūrę lėktuve rizikuojate praleisti pritrenkiantį šalies kraštovaizdį. Šiuo atveju kelionė yra ne mažiau svarbesnė už jos tikslą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įveikite atstumą, keliaudami Bergeno traukinio linija

Kelionė traukiniu tarp Oslo ir Bergeno – ne tik žalia alternatyva, bet ir įsimintinas nuotykis, atveriantis užburiančius kalnų peizažus. Tai - viena iš vaizdingiausių traukinio atkarpų visame pasaulyje. Jos kelias veda ir per Hardangervidos nacionalinį parką, todėl laimingi keliautojai pro traukinio langą galės grožėtis laisvėje lakstančiais elniais.

REKLAMA

Jei norite traukti dar šiauriau, Bergene galite užbandyti jūrinę kelionę „Hurtigruten“ laivu. Jis kasdien plaukia išilgai vakarinio ir šiaurinio Norvegijos kranto. „Hurtigruten“ turistus nuplukdo iki pačios Rusijos sienos netoli Arkties. Be to, jį patogu naudoti trumpesnių distancijų kelionėms iš nuošalaus uosto A į dar nuošalesnį uostą B patekti.

REKLAMA

Neapsiribokite viešbučiais


Stenkitės ten praleisti kuo mažiau laiko ir nepražiopsokite didžiausio Norvegijos turto – gamtos.

Apsistokite kalnų trobelėse

Arba – savo palapinėje. Tą dažniausiai daro vietiniai. „Allemannsretten“ – senovinė norvegų teisė ilsėtis buvo įteisinta kaip „Lauko poilsio įstatymas“. Jis numato, kad kiekvienas žmogus turi teisę ilsėtis nekultivuotuose kalnuose, miškuose, ežeruose ar paplūdimiuose, nepriklausomai nuo to, kas yra oficialus jų savininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be savininko žinios jo žemėje galima praleisti dvi naktis, o vėliau reikia atsiklausti leidimo. Vienintelis reikalavimas taikomas stovyklavimui – palapinė turi stovėti per 150 metrų nuo artimiausio namo ar trobelės. Beje, kalnuose ar kitose nuošaliose vietovėse dviejų dienų limitas negalioja.

REKLAMA

Nepirkite maisto kioskuose

Tokios populiarios kioskų grandinės kaip „Deli de Luca“, „Narvesen“ ir „7-Eleven” už kasdieninius reikmenis „nuplėš“ trigubą kainą.

Ieškokite artimiausios maisto prekių parduotuvės

Net jeigu tektų kulniuoti vieną ar du kvartalus į šalį. Ieškokite tokių prekybos centrų kaip „Kiwi“, gerai pažįstamos „Rimi“ ar „Rema“.

REKLAMA

 Neapsipirkinėkite madingame Oslo „Bogstadveien“ rajone

Tas pats galioja ir apsipirkinėjimui atnaujintoje „Aker Brygge“ laivų statykloje. Tai dvi vietos, kur kaip niekur lengvai pinigai yra paleidžiami vėjais. Visgi, jei norite, kur nors juos išleisti – dairykitės „Tax free“ ženklo. Ten jums nereikės mokėti 25% PVM.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apsilankykite „Grünerløkka“ ir „Grønland“ rajone

Šie jaukūs gyvenamieji rajonai yra pilni norvegiškų ir azijietiškų parduotuvėlių geromis kainomis.

Nepietaukite Oslo Karlo Johano gatvėje


Bet kuriame šios gatvės restorane arba užeigoje paliksite astronomines sumeles už maistą.

REKLAMA

Paeikite 5-10 minučių į šalį

Skonis kyla – kainos leidžiasi.  „Grønland“ rajonas savo ruožtu garsėja gerais indiškais ir pakistanietiškais restoranais. Be to, rekomenduotina Oslo uoste įsigyti krevečių tiesiai iš žvejų valčių.

Norvegiškas alus nėra itin pigus, kainos svyruoja nuo 30-90 kronų (12-36 litų) už bokalą. Šis alaus kainų sąrašas padės nepasiklysti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų