Kiekvienas vizitas naujame mieste žavi tuo, kad jame galima patirti ir pamatyti dar neregėtų dalykų. Dauguma kelionių agentūrų savo klientams siūlo platų asortimentą pramogų, ką nuveikti, kur nuvykti ir ką pamatyti svečioje šalyje, tuo tarpu kelionių tinklalapis Independenttravel.com pateikia 5 patarimus, ko nedaryti naujoje vietovėje.
Nebūtina visada mokėti
Miestai, ypatingai tokie brangūs kaip Oslas, Ženeva, Ciurichas ar Kopenhaga, traukte traukia turistų pinigus kaip dulkių siurblys šiukšles. Taigi norėdami apsaugoti savo piniginę, lankykitės nemokamose lankytinose vietose, kurių čia išties rasite apsčiai. Dauguma miesto festivalių, antikinių prekyviečių, galerijų ir muziejų duris lankytojams atveria nemokamai.
Be to, didžioji dalis mokamų lankytinų vietų atitinkamą dienos dalį ar valandą suteikia nemokamą įėjimą. Pavyzdžiui, Niujorko Modernaus Meno muziejus nemokamą įėjimą skelbia penktadieniais nuo 16 iki 20.30 valandos. Taigi, prieš vykdami į bet kurį pasaulio kampelį, pasidomėkite ten galiojančiomis išlygomis.
Neimkite taksi
Taip paprasta išsikviesti taksi: tik iškeli ranką ir geltonas arba mėlynas automobilis jau prie Jūsų. Tačiau pasivažinėjimas po miesto centrą taksi, gali atsieiti brangiau nei išvyka su ponio traukiama karieta. Vis dėlto, norint sutaupyti, ir pastarąjį variantą patariame keisti į viešąjį transportą. Jei per dieną ketinate daug važinėti, nusipirkite dieninį arba daugiadieninį važiavimo bilietą.
Dar vienas būdas keliauti – vandens transportu, juolab kad dauguma miestų turistus iš vienos vietos į kitą keltais perkelia nemokamai. O jeigu trokštate naujų potyrių, keliaukite šiuolaikinėmis rikšomis – tai savotiškas sostinės taksi. Lengvais dviračiais vežimais, kuriuos traukia dviračio pedalus minantis žmogus, už nedidelę sumą pinigų galite važinėtis po visą miesto centrą.
Nepamirškite rezervuoti bilietų iš anksto
Šalių sostinės, paprastai, yra užkištos milijonais gyventojų ir lankytojų, taigi nenustebkite, jei iš karto negausite bilieto į norimą teatrą ar nerasite laisvo staliuko restorane. Į bet kurį miesto renginį stenkitės užsisakyti bilietus iš anksto: paskutinėmis dienomis jie būna dvigubai ar net trigubai brangesni, be to, rezervavę bilietus bent jau būsite tikri, kad tikrai ten pateksite. Informaciją apie artimiausius renginius galite rasti atitinkamų institucijų internetinėse svetainėse.
Nepamirškite žemėlapio
Kiekvienas policininkas jums pasakytų, kad prieš išeinant į naujas apylinkes be žemėlapio, būtina su jomis būti prieš tai susipažinus. Kad išvengtumėte nemalonių bei stresinių situacijų, nešiokitės su savimi žemėlapį, o jei važiuojate automobiliu pasirūpinkite navigacine įranga. Jūsų išmanusis telefonas gal ir teikia nemokamas adresų paieškas jūsų gimtojoje šalyje, tačiau užsienyje už šia paslaugą galite pakloti nemenką pinigų sumą. Turizmo agentūros gali atspausdinti vietovės, į kurią vykstate, žemėlapį nemokamai, taip pat juos rasite svečių namuose ar viešbučio, kuriame apsistojote registratūroje.
Neužsibūkite miesto centruose
Nesisukiokite tik centrinėje miesto dalyje, ir jeigu jau įsigijote žemėlapį, nebijokite nuklysti toliau, apsilankyti priemiesčiuose bei tolimesniuose miesto pakraščiuose. Čia kur kas labiau tikėtina pamatyti unikalių, autentiškų ir nespėjusių pabosti kraštovaizdžių. Štai, Tokijo priemiesčiai yra apsupti gražiomis šventyklomis, bažnyčiomis, ramiais paplūdimiais ir pėsčiųjų takais. O, pavyzdžiui, Paryžiaus priemiestis Neuilly-sur-Seine yra turtingas senoviniais butikais, antikinėmis parduotuvėmis, gatvių kavinukėmis ir XVIII a. Neuilly pilimi.