• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miegamasis – ramybės oazė, kurioje norisi be jokių trikdžių mėgautis poilsiu. Tačiau keli ženklai gali išduoti, kad jūsų lovoje knibžda nelaukti svečiai – patalinės blakės.

Miegamasis – ramybės oazė, kurioje norisi be jokių trikdžių mėgautis poilsiu. Tačiau keli ženklai gali išduoti, kad jūsų lovoje knibžda nelaukti svečiai – patalinės blakės.

REKLAMA

Patalinės blakės yra be sparnų, ovalo formos, maždaug šešių milimetrų ilgio, plokščios. Jos yra šviesiai rudos spalvos, kai nesimaitina, tačiau kai yra primitę kraujo pasidaro raudonai raudonos spalvos.

Ekspertai pasidalino patarimais, į kokius požymius atkreipti dėmesį, jei kyla įtarimų, kad jūsų miegamajame įsiveisė blakės.

Šiuos ženklus pastebėkite laiku

Vienas aiškiausių požymių, kad jūsų lovoje veisiasi blakės, yra neįprastas kvapas, nors nėra aiškios jo atsiradimo priežasties. Dažnai jis apibūdinamas kaip pelėsio, saldus kvapas.

Kiti požymiai, kad jūsų miegamajame knibžda patalinės blakės, gali būti tamsios kraujo dėmės ant patalynės ir jos užvalkalų, taip pat kenkėjų išmatos, kurios atrodo kaip rudi maži taškeliai.

REKLAMA
REKLAMA

Viešbučių kambariai ir kitos apgyvendinimo įstaigos yra vietos, kuriose dažniausiai veisiasi patalinės blakės, tad jei ruošiatės apsistoti nežinomoje vietoje, vos atvykę patikrinkite, ar čia nesiveisia blakės, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA

Neseniai „TikTok“ pasidalintame vaizdo įraše svetingumo ekspertas patarė vos atvykus į viešbučio ar kitos apgyvendinimo įstaigos kambarį išjungti šviesas ir pasišviečiant telefono žibintuvėliu apžiūrėti po lova ir aplink ją.

Daugybė žmonių supranta, kad jų miegamajame apsigyveno patalinės blakės, tik tada, kai nuo įkandimų ima niežėti oda, ji būna sudirgusi.

Pasak NHS, ant baltos odos patalinės blakės įprastai atrodo raudonos, tačiau ant tamsesnės odos jos gali atrodyti violetinės ir būti sunkiau pastebimos.

REKLAMA
REKLAMA

Šie kenkėjai įprastai maitinasi krauju naktį, dažniausiai kanda į rankas, plaštakas ir kojas. Jų įkandimai gali sukelti alergines reakcijas ir net antrines odos infekcijas, nors dažniausiai sukelia tik nežymų odos sudirginimą.

Jei jus sukandžiojo patalinės blakės ir odą niežti arba ji yra šiek tiek patinusi, uždėkite ant jos ką nors vėsaus, pavyzdžiui, sudrėkintą rankšluostį.

Taip pat labai svarbu, kad įkandimo vietos būtų švarios, jų reikėtų nekasyti, nes taip galite padidinti įvairių infekcijų riziką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei miegamajame įsiveisė šios blakės, jas išnaikinti nebus lengva, nes jos nesimaitindamos gali išgyventi iki vienerių metų. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jų atsikratytumėte.

Geriausia būtų bendrauti su kenkėjų kontrolės ekspertais, jie padės kovoti su šia problema. Tačiau patys galite nuvilkti patalynės užvalkalus ir išskalbti juos aukštoje temperatūroje, kad kenkėjai žūtų.

Taip pat kruopščiai išsiurbkite ne tik jų veisimosi vietą, bet ir visus kitus kambarius namuose, kad neliktų jų kiaušinėlių, kuriuos sunku pastebėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų