Jei nuolatinis knarkimas trukdo miegoti ir tiesiog veda iš proto, yra paprasta gudrybė, kaip atsikratyti knarkimo – prireiks tik teniso kamuoliuko.
Nors tai skamba keistai, bet yra logiškas paaiškinimas, kodėl jis gali praversti kovoje su knarkimu, rašo nzherald.co.nz.
Knarkimo atsikratyti padės ši gudrybė
Miego ekspertė iš Jungtinės Karalystės dr. Sopie Bostock, dalyvaudama vienoje pokalbių laidoje, paaiškino, kad knarkimas dažniausiai atsiranda miegant ant nugaros arba miegant tokioje padėtyje jis sustiprėja.
Tačiau jei prie pižamos nugarinės dalies pritvirtinsite kokį nors daiktą, pavyzdžiui, teniso kamuoliuką, kad miegoti ant nugaros taptų neįmanoma arba nepatogu, išvengsite knarkimo.
S. Bostock paaiškino, kad vis daugėja knarkiančiųjų, ši problema ypač paaštrėjo karantino laikotarpiu, o tai gali būti susiję su tuo, kad mažiau laiko praleidžiama mankštinantis ir daugiau sėdint prie darbo stalo.
Ji teigė, kad gudrybė su teniso kamuoliuku gali išgelbėti jus nuo knarkimo ir palengvinti miegą jūsų partneriui, nes miegantys kartu dažniau kenčia nuo miego metu skleidžiamų garsų nei patys knarkiantieji.
„Knarkimas sustiprėja gulint ant nugaros, nes tokioje pozoje didėja tikimybė, kad atsivers burna.
Tad naudinga viskas, ką galite padaryti, kad nemiegotumėte ant nugaros, o miegotumėte ant šono ar pilvo. Teniso kamuoliukas, įsiūtas į pižamos nugarinę dalį, sukels diskomfortą“, – sakė ji.
Kai kuriems ši gudrybė atrodo „ekstremali“ ir „kraštutinė“. Be to, naudoti teniso kamuoliuką rekomenduoja ne visi ekspertai – terapeutas Karlas Rollisonas siūlo naudoti ką nors minkštesnio nei kietas teniso kamuoliukas.
„Kai miegame ant nugaros, liežuvis ir minkštasis gomurys atsipalaiduoja, pasiduoda gravitacijai, atsiremia į gerklės užpakalinę dalį ir skleidžia vibruojantį garsą.
Žandikaulis taip pat atsipalaiduoja, todėl lūpos atsiveria, o burna tampa tarsi aido kamera, tad knarkimo garsas sustiprėja“, – aiškino jis.
K. Rollisonas paaiškino, kad miegant ant šono geriau praleidžiamas oras ir mažiau užspaudžiami kvėpavimo takai. Tačiau jis siūlo naudoti ne teniso kamuoliuką, o miegoti užsidėjus kuprinę, kuri yra minkštesnė.
Šį metodą dažnai naudodavo kareiviai, kad miegodami tyliau kvėpuotų, neknarktų ir neišduotų savo buvimo vietos.