• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertas paaiškino, kada knarkimas tampa tokia problema, dėl kurios reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Ekspertas paaiškino, kada knarkimas tampa tokia problema, dėl kurios reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

REKLAMA

Knarkimas ne tik erzina ir yra nakties ramybę trikdantis veiksnys, bet taip pat ir rimta miego trūkumą bei sveikatos problemas sukelianti priežastis. Dėl to neretai būtina profesionali gydytojo konsultacija, rašoma express.co.uk.

„Get Laid Beds“ atskleidžia statistinius duomenis apie žmonių nusiskundimus dėl jų partnerių knarkimo. Tyrimas rodo, kad net 61 proc. respondentų knarkimą laiko didžiausiu miego trikdytoju, pranokstančiu net lunatizmą.

 „Snuzzze“ įkūrėja Charli Davies sakė: „Manęs nestebina, kad knarkimas užima pirmąją vietą šiame sąraše. Tai milijonų žmonių gyvenimo rykštė ir nekokybiško miego priežastis.

Mano nuomone, tiek daug žmonių knarkia, dėl netinkamo gyvenimo būdo. Viskas priklauso nuo to, kaip gyvename: pradedant tuo, ką valgome, ir baigiant išgeriamo alkoholio kiekiu.“

REKLAMA
REKLAMA

Ženklai, kad reikia apsilankyti pas gydytoją

Knarkimas kartais gali sukelti išties nemalonių pojūčių, kurie trukdo kokybiškam gyvenimo ritmui. Dėl to pateikiame jums 5 požymius, kurie rodo, kad metas apsilankyti pas gydytojus:

REKLAMA
  • Jūsų knarkimas trukdo jums kokybiškai miegoti;
  • Sunku išlikti budriam visą dieną;
  • Jums dažnai rytais skauda galvą;
  • Atsiranda atminties ar dėmesio koncentracijos problemų;
  • Neseniai priaugtas svoris gali būti knarkimo priežastis.

Būdai sau padėti

Pakeitus gyvenimo būdą galima išspręsti knarkimo problemas. Jei dažnai vartojate alkoholį, veiksmingiausia strategija – vengti alkoholio prieš miegą arba apskritai jo atsisakyti.

REKLAMA
REKLAMA

Charli paaiškino: „Savaime suprantama, kad knarkimą galime sumažinti vengdami alkoholio ir apskritai vesdami sveiką gyvenimo būdą.

Alkoholis atpalaiduoja raumenis, kas pasakytina ir apie gerklės raumenis. Tai reiškia, kad miegant gerklė gali per daug atsipalaiduoti, o tai sukelia knarkimą.

Miego tabletės taip pat gali turėti tokį patį poveikį kaip alkoholis, galite pernelyg atsipalaiduoti ir atsitiks tas pats. Palaikydami sveiką gyvenimo būdą, sumažinsite bet kokį kvėpavimo takų apsunkinimą, trukdantį orui lengvai įeiti ir išeiti.“

Norintiems išmėginti namines priemones, viena iš paprastų išeičių – pakeisti miego padėtį, pavyzdžiui, vengti miegojimo ant nugaros.

Charli sakė: „Manau, kad dauguma žmonių žino, kad knarkimas sumažėtų, jei pakeistume miego padėtį: vietoje miego ant nugaros miegotumėme ant šono.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų