Jau 16 Lietuvos miestų apsilankęs keliaujantis Klimato muziejus turėjo vieną tikslą – įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių į pokalbį apie klimato krizę, supažindinti juos su asmeniniu ekologiniu pėdsaku ir pasiūlyti įrankių šiam poveikiui mažinti. Tačiau nors muziejaus ekspozicijos sudomina ir suteikia pirminę informaciją aplinkosaugos temomis, ilgalaikiam poveikiui itin svarbus tolimesnis ir nuolatinis žinių gilinimas.
Vis daugiau Europos valstybių, sekdamos Žaliojo kurso strategija, diegia tvarius sprendimus ne tik pramonėje, bet ir švietime. Italijoje nuo 2020 klimato kaitos švietimas tapo privalomas kiekvienos krypties mokytojams – 33 akademinės valandos įtraukiamos į švietimo programą, jas integruojant ne tik į klasės valandas, bet ir į matematiką, kalbas, istoriją ir kitas bendras disciplinas.
Tvarumo metodologija, ruošta kartu su socialinės iniciatyvos „9 Zuikiai“ komanda, yra skirta moksleiviams nuo 10 iki 18 metų. Visa medžiaga yra suskirstyta į pagrindines tvarumo skiltis, kurias geriau pažinti galima neformalių žaidimų forma: tvarus gyvenimo būdas, žemės ūkis, žiedinė ekonomika, energetika bei klimato krizė. Metodologiją sudaro teorinė dalis mokytojams ar jaunimo darbuotojams, bei žaidimų dalis moksleiviams.
Klimato muziejaus komanda nemokamai atveš mokymus į 6 Lietuvos miestus: Gargždus (09.27), Kretingą (09.28), Jonavą (10.04), Kauną (10.05-06), Mažeikius (10.13) ir Druskininkus (10.18). Vietų mokymuose skaičius ribotas, registracijos formą galima rasti www.klimatomuziejus.lt
Keliaujančio muziejaus projektą įgyvendina asociacija „Aktyvus jaunimas“, finansuoja Europos klimato iniciatyva. Muziejaus kelione rūpinasi logistikos partneris Hoptrans. Informacinis projekto rėmėjas – TV3 žiniasklaidos grupė. Projekto idėją Lietuvoje remia Telia, IKI, Walk15 ir Mantinga.