Net 16% suaugusių europiečių klausos sutrikimas turi nemažai įtakos kasdieniam gyvenimui.
Nuo1927 metų JAV kalbos ir klausos asociacija gegužę yra paskelbusi geros klausos mėnesiu. Šis mėnuo yra puikus metas pagalvoti, ar nesate vienas iš 80 milijonų europiečių, kurių klausa yra sutrikusi. Šis sutrikimas gali būti įveikiamas.
Jūs galite turėti klausos sutrikimą, jeigu:
Kartais pastebite, jog neišgirstate kai kurių sakinio žodžių arba dažnai prašote pašnekovų pakartoti tai ką jie kalbėjo;
Dažnai pasisukate į kalbantįjį ta ausimi, kuria geriau girdite;
Lengviau suprantate žmones, kai esate su akiniais ar žiūrite jiems tiesiai į veidą;
Jums sunku dalyvauti grupiniuose pokalbiuose;
Artimieji skundžiasi, kad per garsiai klausote radijo ar televizoriaus.
„Jeigu nors vienas teiginys, Jums tinka, turėtumėte apsilankyti pas klausos specialistą ir pasitikrinti klausą“ – sako „Audiomedikos“ klausos centro specialistas Mindaugas Jonaitis. Jo teigimu, net nežymus klausos sutrikimas gali turėti daug įtakos kasdieniam gyvenimui. Problemos dėl klausos neretai sukelia nemalonias situacijas, nesusipratimus, barnius. Neprigirdintis žmogus, stengdamasis išvengti keblių situacijų, nesąmoningai izoliuoja save, dažnas net patiria depresiją. Specialistus tai liūdina, nes klausos sutrikimo gydymas - sąlygiškai nebrangus, o tyrimai rodo, kad modernūs klausos aparatai sugrąžina gyvenimo kokybę. Vyresniems nei 45 metų žmonėms rekomenduojama profilaktiškai kartą per metus pasitikrinti klausą. Klausos protezavimo specialistas gali parinkti ir pritaikyti klausos aparatą ar kitokių pagalbinių priemonių, padedančių girdėti, paaiškinti kaip jomis naudotis.
„Audiomedikos“ klausos centruose Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje atliekamas audiometrijos tyrimas, patyrę klausos protezavimo specialistai parenka ir individualiai užprogramuoja danų kompanijos „Oticon“ klausos aparatus. Ji – klausos aparatų lyderė pasaulyje.
Užsakymo nr. 2180.