• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atostogos užsienyje pandemijos akivaizdoje gali būti ne tik puiki išeitis trumpam pabėgti nuo kasdienybės, tačiau šiek tiek netikėtai ilgiau užsitęsti ir apkarsti. Taip nutiko ir klaipėdietei Žavintai Globytei, kuriai kartu su vyru, prieš išvykstant atgal namo į Lietuvą, Egipte buvo nustatytas koronavirusas.

13

Atostogos užsienyje pandemijos akivaizdoje gali būti ne tik puiki išeitis trumpam pabėgti nuo kasdienybės, tačiau šiek tiek netikėtai ilgiau užsitęsti ir apkarsti. Taip nutiko ir klaipėdietei Žavintai Globytei, kuriai kartu su vyru, prieš išvykstant atgal namo į Lietuvą, Egipte buvo nustatytas koronavirusas.

REKLAMA

Prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 dieną, klaipėdietė Žavinta Globytė kartu su savo vyru išvyko atostogauti į Egiptą, Hurgadą. Kaip baigsis kelionė, pora net nebuvo pagalvojusi, kadangi visas pasiruošimas ir kelionės planas vyko sklandžiai.

„Labai domėjausi visa situacija, kas savaitę vis tikrinau ar kažkas keičiasi, kad būčiau tikra, jog visus dokumentus esu pasiruošusi. Prieš atskrendant į Egiptą mus reikėjo pasidaryti PGR testus, nes tuo metu, kai mes keliavome, jie buvo būtini. Kadangi jie buvo neigiami, išvažiavome į Vilnių ir išskridome, daugiau jokių popierių nebeteko pildyti.

Tik skrydžio metu, likus valandai iki nusileidimo, stiuardesės liepė užpildyti egiptietiškas formas tiems, kurie jų nebuvo užpildę. Tad viskas buvo tikrai labai paprasta, nebuvo jokių problemų išskristi“, – pasakoja Žavinta.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak moters, nusileidus teko visiems būti su kaukėmis, tačiau išvykus iš oro uosto, jų greitai nebeliko: „Visi be kaukių, sveikinasi, vieni kitiems spaudžia rankas, bučiuojasi, atrodo, kad net ir nėra tos koronos ten (juokiasi).“

REKLAMA

Teigiami testų atsakymai sukėlė nerimą, nežinią

Atostogos klaipėdiečiams buvo puikios. Pora lankėsi didžiausiame Hurgados prekybos centre, vyko į safarį, plaukė į Giftuno salą. Paskutiniąsias dienas Egipte praleido lankydami Kairą ir didžiąsias piramidės. Būtent po apsilankymo Kaire, Ž. Globytę ir jos vyrą užklupo kosulys.

„Abu su vyru pradėjome kosėti dar tada, kai buvome Kaire, tačiau ten prie piramidžių buvo be galo didelis vėjas, didžiausi dulkių ir išmetamųjų dujų kamuoliai. Visur buvo tiesiog smogas. Ten būnant matosi visa Kairo panorama, tačiau per visą rudą smogą, negalėjai nieko įmatyti. Manėme, kad kosulys atsirado todėl, kad apsinuodijome tuo nešvariu oru, todėl nieko daugiau net neįtarėme“, - tikina pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak moters, po kelionės į Kairą, jie kartu vėl grįžo į Hurgadą, kur turėjo pasidaryti PGR testus ir kitą dieną vykti namo. Tačiau, čia kelionė netikėtai ir apkarto. Padaryti PGR testai parodė, kad tiek Žavintai, tiek jos vyrui nustatyta Covid-19 liga:

„Labai išsigandau, o mano akys pasidarė iškart pilnos ašarų, nes nežinojome, nei ką reikės daryti, nei kaip dabar grįšime namo. Vyras liko ramus, nes jis toks būna visose gyvenimo situacijose, čia aš esu šiek tiek jautresnė, todėl labai išsigandau (šypsosi). Testavimosi centre klausėme, kaip reikia elgtis tokiu atveju, nes buvo visiškas šokas, nesitikėjome, kad taip nutiks. Prieš išvykstant niekas apie tai ir kelionės metu nepasakojo, kaip nutikus tokiam atvejui reikės elgtis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi pora kelionę planavo per agentūrą, tik sužinoję teigiamus ligos atsakymus iškart kreipėsi į agentę, kuri jiems organizavo kelionę. Tiek ji, tiek Hurgados testavimo centro specialistai liepė vykti atgal į viešbutį, pranešti visą situaciją ir darbuotojai pasakys, kaip reikia elgtis.

„Grįžus į viešbutį mums pasakė, kad susirinktume savo daiktus iš senojo kambario ir grįžtume atgal į registratūrą. Atvykus su lagaminais, buvome perkelti į kito pastato paskutinį, ketvirtą aukštą tam, kad nepabėgtume. Atnešė daug rankšluosčių, daug geriamo vandens buteliukų, naują patalynę, tualetinio popieriaus, nes nežinojo, kiek ilgai mums teks čia saviizoliuotis. Pasakė, kad kitą dieną turėsime vėl atlikti PGR testą, jog tikrai įsitikintų, kad sergame, pastatė už durų apsauginį ir išėjo“, – dalinasi pirmaisiais įspūdžiais Žavinta Globytė.

REKLAMA

Omletas, pieniškos dešrelės, vištiena ir bulvytės „fri“

Moteris pasakoja, kad nors su vyru ir bandė atsekti, kur galėjo užsikrėsti, tačiau to padaryti niekaip nepavyko. Anot Žavintos, vietinių gyventojų ir kitų turistų skaičius galėjo siekti net apie penkis tūkstančius kontaktų.

Kadangi tiek Žavintai, tiek jos vyrui koronavirusas pasireiškė kosuliu, pirmąją dieną jiems būnant izoliacijoje, apsilankė gydytojas, kuris sveikatos būklę tikrindavo vėliau ir kiekvieną dieną:

REKLAMA

„Pirmąjį vakarą atnešė vaistų: vitaminą C, nuo kosulio, imunitetui stiprinti vitaminų kompleksą, paracetamolio ir antibiotikų. Pastarųjų negėrėme, tačiau galbūt jie tiesiog norėjo apsidrausti, kad kosulys nepereitų į plaučių uždegimą. Taip pat kiekvieną vakarą pamatuodavo temperatūrą, pulsą, paklausdavo, kaip jaučiamės bei ar neatsirado kitų simptomų. Įsitikindavo ar gerėja, ar ne, užsirašydavo rodiklius ir viskas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasirūpino ne tik poros sveikata, bet ir tai, kad būtų sotūs ir laimingi. Registratūroje, dar prieš palydint klaipėdiečius į kambarį, kuriame turės izoliuotis, darbuotojai apklausė, ką kiekvienas mėgsta valgyti pusryčiams, pietums bei vakarienei.

„Vyras, pavyzdžiui, pasakė, kad mėgsta bulvytes fri, jog iš mėsos valgome daugiausiai vištieną, pusryčiams aš mėgstu omletą, o vyras pieniškas dešreles. Kadangi mes visą savaitę pragyvenome tame pačiame viešbutyje, žinojome, ką jie gali pasiūlyti, tad būtent iš to ir rinkomės.

REKLAMA

Taip pat perklausė mūsų ir ko nemėgstame bei ar neturime alergijų. Kadangi nebuvome labai išrankūs, tai mums visas tas dvylika dienų jie ir nešė tą patį maistą. Pusryčiams visuomet gaudavau omletą, vyras dešreles ir pietums, vakarienei – vištienos skirtingus patiekalus“, – dalinasi Žavinta vieninteliu minusu, su kuriuo teko susidurti karantinuojantis Egipte.

REKLAMA

Moteris juokiasi, kad teko prašyti net apsauginio pagalbos, kad šis perduotų žinią darbuotojams, kad atneštų valgyti kažko kito, daugiau įvairesnio. Saviizoliacijos metu „linksmybėmis“ taip pat tapo filmai, o kambaryje taip pat buvo ir balkonas, tad lietuvaičiai galėjo pakvėpuoti ir grynu oru.

„Iš balkono galėjome pažiūrėti į kitus, kaip linksminasi baseine. Taip pat buvo televizija, kurioje daug skirtingų kanalų. Žinoma, pagrinde jie arabiški, tačiau buvo ir rusų, lenkų, vokiečių kalbomis. Tačiau mes su vyru filmus stebėdavome per telefoną, pavalgom, pažiūrime serialą, filmą ir viskas taip vėl sukosi dvylika dienų“, – juokiasi Ž. Globytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atsarga gėdos nedaro“

Koronavirusas ne tik nemaloni, tačiau ir be galo mįslinga liga, kadangi niekada negali žinoti, kuomet būsi sveikas ir testas parodys neigiamą atsakymą. Testuotis klaipėdiečių porai karantino metu teko kas tris dienas, tačiau taip nutiko, kad Žavintos saviizoliacija truko 12 dienų, o jos vyro – vos 5.

„Vyras atsakymą neigiamą gavo po penkių dienų, kai testavomės pirmą kartą ir mūsų testai buvo teigiami. Aš, matyt, sirgau ilgiau, galbūt todėl, kad vėliau nei vyras užsikrėčiau šia liga“, – pasakoja Žavinta.

REKLAMA

Pasak moters, turistams, kurie kelionės metu viešėdami Egipte užsikrečia Covid-19, jų saviizoliaciją viešbučiuose apmoka visu 100 procentu Egipto vyriausybė. Tačiau kadangi klaipėdietės vyrui ji baigėsi anksčiau nei pačiai Žavintai, už likusį laikotarpį jam teko susimokėti ir priimti galimą riziką pačiam:

„Kai testas vyrui parodė neigiamą rezultatą, jam buvo leista pasirinkti du skirtingus kelius: arba išskristi į Lietuvą, arba likti kartu su manimi ir už likusias karantino dienas susimokėti pačiam. Kadangi jis nenorėjo manęs vienos palikti svetimoje šalyje, vyras pasirašė dokumentus viešbučio registratūroje, kad sutinka saviizoliuotis su užsikrėtusiu asmeniu, manimi, ir už tai viešbutis daugiau nieko nebeatsako, jeigu jis užsikrės ir vėl antrą kartą.“

REKLAMA

Papildoma saviizoliacijos savaitė pareikalavo nemažai papildomų išlaidų. Nuo neigiamo testo gavimo dienos iki kol Žavintai dvyliktą dieną jis tapo taip pat neigiamas, vyras turėjo sumokėti papildomai dar 700-800 eurų.

Tačiau šioje situacijoje išgelbėjo draudimas, kurį prieš pat kelionę Žavinta Globytė buvo pasirinkusi visai dėl kitų aplinkybių.

„Mano draudimo tikslas buvo visai kitam tikslui. Pasirinkau kelionės išlaidų draudimą už 1600 eurų vien tam, kad galėtume atgauti pinigus, jei netyčia prieš pat išskrendant Lietuvoje susirgtume ir kelionę tektų atšaukti paskutinę minutę ir už tai prarastume visus pinigus.

REKLAMA
REKLAMA

Kad taip nenutiktų, apdraudžiau kelionę tokia pačia suma, kokios vertės ir buvo mūsų kelialapiai į Egiptą. Tačiau viskas išėjo taip, kad šio draudimo prireikė visai kitam reikalui. Visą šią papildomą 700-800 eurų sumą jis būtent ir kompensavo“, – teigia Žavinta.

Pasiteiravus, ką galėtų patarti kitiems, atsižvelgusi į savo netikėtą patirtį, kurią teko patirti svetimoje šalyje, Žavinta tikina, kad rekomenduoja pasirūpinti kelionės draudimu, kadangi tai bus puiki apsauga, jeigu kelionės metu nutiks kažkas netikėto, taip kaip ir nutiko jų šeimai.

„Ką dar norėčiau pasakyti, tai, kad kelionės metu vykdami į gražius, lankytinus objektus ar būdami paplūdimyje pamirštumėte apie koronavirusą, atsipalaiduotumėte ir mėgautumėtės kelione. Užsikrėsti galima ir būnant Lietuvoje, vaikštant po parduotuvę, skrendant lėktuvu, nes tų šansų pagauti virusą yra visur, todėl atsipalaiduokite. Jeigu jau nusprendėte keliauti – nebijokite, o jeigu bijote, tuomet taip niekur iš namų ir neikite“, – šypsosi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų