• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasaros mėnesiais vapsvos ir kiti vabzdžiai ima veržtis į sodus ir lauko erdves, ieškodami maisto ir buveinės. Vapsvos dažniausiai aptinkamos soduose, ypač kai jos jaučia maisto kvapą, o kovoti su jomis gali būti sudėtinga, nes jos skaudžiai gelia, rašo express.co.uk.

Vasaros mėnesiais vapsvos ir kiti vabzdžiai ima veržtis į sodus ir lauko erdves, ieškodami maisto ir buveinės. Vapsvos dažniausiai aptinkamos soduose, ypač kai jos jaučia maisto kvapą, o kovoti su jomis gali būti sudėtinga, nes jos skaudžiai gelia, rašo express.co.uk.

REKLAMA

Jei atsibodo vapsvos, besiveržiančios į jūsų kepsninę, gali būti verta investuoti į naujausią gudrybę, kuri, ekspertų ir valgymo lauke mėgėjų teigimu, jums tikrai padės. Be to, gera žinia yra ta, jums tereikės kelių monetų.

Naujausias triukas, užvaldęs socialinę žiniasklaidą, yra ne kas kita, o kelių centų įmetimas į vandens stiklinę šalia kepsninės.

Ekspertai tvirtina, kad ši gudrybė gali atgrasinti šiuos įkyrius vabzdžius ir nuo žmonių ir nuo jų maisto. Taigi, kaip veikia šis paprastas centų triukas ir ar tai tinkamas būdas atsikratyti vapsvų ir kitų vabzdžių?

REKLAMA
REKLAMA

Prireiks stiklinės ir kelių monetų

Chris Bonnett, „Gardening Express“ įkūrėjas, sakė: „Nėra nieko blogiau, kai su draugais ir šeima surengus jaukų kepsnių vakarėlį, aplink ima skraidyti vabzdžiai. Tai tikras galvos skausmas, tačiau yra keletas nebrangių būdų, kaip jų išvengti.

REKLAMA

Vienas populiarus ir ekonomiškas būdas apsisaugoti nuo vabzdžių yra naudoti stiklines su vandeniu ir keliomis įmestomis monetomis. Šviesos atspindžiai suklaidina vabzdžius“.

Sodininkams reikės kelių stiklinių, vandens ir trijų monetų į kiekvieną stiklinę. Chris paaiškino:

„Tereikia įpilti vandens į kelias stiklines ir į kiekvieną įmesti po tris monetas. Padėkite jas šalia kepsninės ir vabzdžiai turėtų vengti jūsų ir jūsų maisto“.

REKLAMA
REKLAMA

Arba sodininkai taip pat gali naudoti kitą maistą, kad apsisaugotų nuo vabzdžių – net jei gali atrodyti priešingai. Kai kurie vabzdžiai negali pakęsti citrinų ir česnakų kvapo, todėl ekspertai siūlo citrinas supjaustyti griežinėliais ir, prieš išnešant į lauką, įdėti pusę česnako skiltelės.

Kai sode išdėliosite keletą lengvai pagaminamų kenkėjų atbaidymo priemonių, galėsite  ramiai mėgautis maistu. Ekspertai sako, kad kaskart, kai nuspręsite valgyti lauke, kai aplink pilna vapsvų, išbandykite  popierinius maišelius ‒ jos palaikys juos svetimų vapsvų lizdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vapsvos linkusios laikytis atokiau nuo svetimų lizdų, kurie joms nepriklauso, todėl paimkite rudą popierinį maišelį ir pripilkite šiukšlių, kad jis būtų panašus į vapsvų lizdą.

Ir jei nepagailėsite išleisti šiek tiek pinigų, netgi galite nusipirkti vabzdžius atbaidančių gėlių, kurios tuo pačiu papuoš jūsų sodą.

Tokie augalai kaip levandos ir chrizantemos gali padėti apsaugoti nuo vabzdžių, o žoleles, tokias kaip šalavijas ir rozmarinas, galima sodinti arba dėti ant kepsninės, kad būtų užtikrintas didesnis efektas, nes vabzdžiai negali pakęsti jų kvapo.

REKLAMA

Patarė, kaip atbaidyti uodus

Vakarop, kai pradeda leistis saulė, taip pat galite pagalvoti apie uodų atbaidymą, jei nenorite būti sukąsti. Vienas iš būdų kovoti su šiais įkyriais vabzdžiais ‒ padegti tuščią kiaušinių dėžutę saugioje vietoje, toliau nuo svečių, nes uodai nepakenčia degėsių kvapo.

Sodininkystės guru David Domoney taip pat dalijasi savo patarimais, kaip atsikratyti sodo kenkėjų, o kalbant apie vapsvas, jis sako, kad svarbiausia yra suprasti jų motyvus ir atitinkamai elgtis.

REKLAMA

Jis sakė: „Jų gyvenimo ciklas lemia jų elgesį skirtingu metų laiku. Vasaros pradžioje vapsvos kaupia medžiagas lizdams susikurti ir dėl to jos trokšta baltymų.

Jei ruošiatės lauke valgyti sumuštinį, iškylauti ar kurti kepsninę, greitai pašalinkite viską, ant ko yra mėsos, pavyzdžiui, panaudotą grilių ar maisto likučius.

Vasarai baigiantis vapsvos linkusios maitintis saldžiai. Darbinės vapsvos prieš mirtį prisivalgo saldaus maisto“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų