Tačiau šiais metais ribos nėra: visos rožės, tiek senovinės, tiek modernios, pradėjo žydėti vienu metu“.
Tiesa, esant labai karštiems orams, kaip šį birželį, žiedai neilgaamžiai, greičiau peržydi. Todėl VDU Botanikos sodo rožininkai kviečia neatidėlioti ir atvažiuoti pasižiūrėti vienu metu sužydėjusios rožių įvairovės.
Juolab, kad didžioji dauguma senovinių rožių žydi vieną kartą sezono metu, o ir modernios veislės po pirmo gausaus žydėjimo „daro pertraukėles“.
Priešais didžiausią šalies oranžeriją įsikūrusiame pasaulinio lygio rožyne – ne tik įdomiausi ir naujausi šių dienų hibridai iš legendinių Europos ir Amerikos selekcininkų, bet ir gausiausia istorinių rožių kolekcija: iš viso VDU Botanikos sode Kaune auginama per 1 500 rožių kultivarų.
Praeitų metų rudenį bei šį pavasarį rožyne pasodinta daug naujų kultivarų (apie 500), tiesa, šioms naujokėms dar reikia laiko, kad suvešėtų ir džiugintų gražiais žiedais. Be to, esant tokiems karštiems bei sausiems orams jos daug lėčiau auga ir prigyja.
Planuojama vertinga erškėčių kolekcija
Rudenį rožyne planuojama pasodinti gausią Rosa genties rūšių (erškėčių) kolekciją. Mūsų klimate gerai augančių rūšių ekspozicija taps labai vertinga mokomąja medžiaga studentams bei visiems, kas rimčiau domisi Rosa gentimi. Nei vienas apibūdintojas ar herbaras neturi tokios mokomosios vertės kaip gyvi egzemplioriai (ypač tai aktualu šiai sudėtingos taksonomijos genčiai).
Rosa gentį sudaro apie 150-200 rūšių. Tik 11 rūšių yra panaudotos šių dienų rožių selekcijoje (dar 10 buvo panaudotos, bet toliau kryžminimo linijos netęstos), todėl rūšių ekspozicija leis susipažinti su selekcijoje nenaudotų rūšių požymiais.