„Atpažinau jų lagaminus ir taip supratau“, – „New York Times“ sakė Serhijus Perebeinis. Tatjana Perebeinis ir du jų vaikai – 18 metų Nikita ir 9 metų Alisa – žuvo bėgdami iš Irpino miestelio.
Neteko brangiausių žmonių
2014 metais šeima pabėgo iš Rytų Ukrainos ir apsigyveno Kyjive, kai jų gyvenamojoje teritorijoje kilo Ukrainos kariškių ir Rusijos remiamų separatistų kovos. Žuvusios šeimos nuotrauka, gulinti prie paminklo Antrojo pasaulinio karo aukoms atminti, pateko į pirmąjį „New York Times“ puslapį.
„Visas pasaulis turėtų žinoti, kas čia vyksta“, – sakė Serhijus, kuris iškeliavo slaugyti savo sergančios mamos dar prieš prasidedant karui.
Laikraščiui jis sakė, kad tam, jog galėtų sugrįžti į Kyjivą, buvo priverstas vykti į Rusiją, tuomet skristi į Kaliningradą ir galiausiai patekti į Lenkiją. Rusijos kariams prie Lenkijos sienos jis sakė:
„Visa mano šeima žuvo per tai, ką jūs vadinate specialia operacija, o mes vadiname karu. Galite daryti su manimi, ką tik norite. Aš nebeturiu ko prarasti.“
Prieš kurį laiką savo „Facebook“ paskyroje rusų kalba vyras paskelbė, kad tai, ką teko išgyventi, prilygo siaubo filmui.
„Sunku visa tai stebėti, kai tavo mylima žmona guli juodame maiše ant grindų“, – rašė jis. Jis taip pat pažadėjo, kad teisingumas jo šeimai bus pasiektas: „Kovosiu už juos iki galo. Pasirūpinsiu, kad būtų priimtas teisingas teismo nuosprendis.“
Apie mirtį pranešta pirmadienį
Tatjana Perebeinis ir du jos vaikai – 9 metų Alisa ir 18 metų Nikita – sekmadienį žuvo per Rusijos apšaudymą, šeimai bandant evakuotis iš Irpino (Ukraina), teigiama jos darbdavio „SE Ranking“ pranešime. Kitas nenustatytos tapatybės vyras, kuris, kaip manoma, buvo šeimos draugas, taip pat žuvo nuo sprogimo.
43-ejų T. Perebeinis minėtoje įmonėje užėmė vyriausiosios buhalterės pareigas. „Bay Area“ technologijų įmonė pirmadienį paskelbė pareiškimą, patvirtinusį šeimos narių mirtis.
„Trūksta žodžių apibūdinti mūsų sielvartą ir numalšinti skausmą. Tačiau mums labai svarbu neleisti, kad Tania ir jos vaikai Alisa ir Nikita liktų tik statistika. Jos šeima tapo neišprovokuoto puolimo prieš civilius auka, kuris bet kokiu įstatymu yra nusikaltimas prieš žmoniją“, – rašoma pranešime.
Ksenia Khirvonina sakė, kad T. Perebeinis buvo kilusi iš Donecko ir 2014 metais pabėgo į Kyjivą, kai ten prasidėjo neramumai. Tatjana, jos vaikai ir vyras nuo 2018 metų gyveno bute šiauriniame Irpino mieste, visai šalia Kyjivo.
Nors didžioji dalis miesto buvo likę be vandens, elektros ir šildymo, šeima nesiryžo išvykti iš miesto, nes slaugė sergančią motiną. Vieną dieną prieš jiems pabėgant, butai virš jų buvo subombarduoti, todėl jie buvo priversti prisiglausti pastato rūsyje, kur, pasak K. Khirvoninos, išbuvo iki sekmadienio.
„Net būdama rūsyje ji mums sakydavo, kad viskas gerai, džiugino visus aplinkinius ir siuntė žinutes kolegoms, kad viskas bus gerai“, – sakė ji.
Norėjo išvykti anksčiau
Pasak moteris, šeima norėjo išvykti šeštadienį, bet galiausiai nusprendė palaukti, kol galės išvykti „žaliuoju koridoriumi“ su kitais civiliais. Ukrainiečių fotožurnalistas Andrijus Dubchak įamžino akimirką, kai šeimą nubloškė minosvaidžio sviedinys.
„Rusijos kariuomenė yra nusikaltėliai ir jie turi būti sustabdyti. Mūsų širdys sudaužytos. Mūsų maldos yra už visus ukrainiečius, kurie kovoja už savo teisę egzistuoti“, – pareiškė „New York Times“.
T. Perebeinis buvo nuvežta į netoliese esančią ligoninę, kur užgeso jos gyvybė. Universiteto studentas Nikita ir mažoji Alisa žuvo vietoje. Su jais buvęs vyras išgyveno pirmąjį sprogimą, tačiau vėliau mirė, rašo „New York Times“. Ankstesniuose žiniasklaidos pranešimuose vyras buvo klaidingai įvardintas kaip vaikų tėvas.
T. Perebeinis vyras, su kuriuo „SE Ranking“ palaiko ryšį, su šeima nebėgo iš Irpino, o šeimos žūties metu buvo kitame mieste. K. Khirvonina sakė nežinanti, kur Tatjana su vaikais planavo bėgti, bet greičiausiai būtų traukę į vakarinius Ukrainos miestus. Vyresniems nei 18 metų vaikinams uždrausta išvykti iš šalies, o T. Perebeinis atsisakė palikti savo sūnų.
„Mano bendras įspūdis toks, kad jie buvo puiki, vieninga šeima. Pati Tatjana buvo labai maloni, palaikanti asmenybė, visada galėjai ateiti pas ją darbinio ar gyvenimiško patarimo. Ji visada džiugindavo aplinkinius savo pasakojimais, juokeliais. Ji buvo puikus žmogus“, – kalbėjo moteris.
„SE Ranking“, kurios specializacija yra paieškos sistemų optimizavimas (SEO), veikia visame pasaulyje, įskaitant San Franciską, Londoną, Minską, Baltarusiją, Kyjivą ir Maskvą.