Gydytoja rekomendavo vartoti augalinius sterolius ir stanolius, kad sumažintumėte gyvybei pavojingų insultų ir širdies priepuolių riziką, rašo express.co.uk.
„Augaliniai steroliai ir stanoliai savo dydžiu ir forma yra panašūs į cholesterolį ir tam tikru lygiu blokuoja cholesterolio absorbciją iš žarnyno. Laikui bėgant tai padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje“, – paaiškino ji.
Dietologė pridūrė, kad augaliniuose maisto produktuose yra nedideli kiekiai šių medžiagų, tad reikėtų praturtinti mitybą šių medžiagų gausiais produktais, norint gauti rekomenduojamą trijų gramų dozę per dieną.
Pavyzdžiui, galite vartoti riebias užtepėles arba jogurtus, praturtintus šiomis medžiagomis, tačiau ji įspėjo, kad organizmas nekaupia sterolių ir stanolių, tad jei nustosite juos vartoti, reikalingų medžiagų nebegausite.
Kitas A. Jefferson patarimas – vartoti avižas ir miežius, kuriuose yra tirpių, gelį primenančių skaidulų, vadinamų beta gliukanais.
Angie teigė, kad beta gliukanas virškinimo metu prisikabina prie cholesterolio ir tulžies rūgščių, o tai padeda mažinti cholesterolio kiekį.
Sumažinkite aukštą cholesterolį
Ji paaiškino: „Avižos, miežiai ir iš jų pagaminti maisto produktai gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį, jei vienoje jų porcijoje yra ne mažiau kaip vienas gramas beta gliukano.“
Norint sumažinti padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, naudinga valgyti riešutus ir sojos produktus.
A. Jefferson paaiškino: „Tyrimai rodo, kad riešutai ir sojos produktai, kuriuose gausu baltymų ir skaidulų, mineralų ir augalinių junginių, gali padėti išsaugoti širdies sveikatą.“
Ji rekomenduoja suvalgyti po nedidelę saują riešutų arba juos paskrudinti keptuvėje ir pabarstyti ant salotų ar mėgstamos sriubos.
Gydytoja dietologė pridūrė: „Pabandykite eksperimentuoti su augaliniu maistu ir jo patiekalais, vietoj įprastų baltymų naudodami sojų maltinukus, edamame pupeles ar tofu.“
Nors tokie mitybos pakeitimai labai naudingi, norint sukontroliuoti cholesterolio kiekį kraujyje, nesveiki mitybos įpročiai gali neigiamai paveikti sveikatą ir nesuteikia jokios naudos.
Norėdami užtikrinti, kad valgydami maistą gaunate visą jų teikiamą naudą, turėtumėte iš raciono išbraukti arba bent jau mažiau vartoti cholesterolio kiekį kraujyje didinančius produktus.
Patariama atsisakyti arba kuo rečiau vartoti:
- pyragaičius su mėsa, dešreles ir riebią mėsą;
- sviestą, taukus, lydytą sviestą;
- grietinėlę ir kietąjį sūrį;
- pyragaičius ir sausainius;
- maisto produktus, kurių sudėtyje yra kokosų arba palmių aliejaus.
Fizinis aktyvumas taip pat yra svarbi cholesterolio kiekio reguliavimui – sveikatos priežiūros specialistai rekomenduoja per savaitę bent 150 minučių užsiimti aktyvia veikla.
Va kas buna, kai zurnaliugos ne velnio zmogaus fiziologijoje nesigaudo ir visokias nesamones uz tiesa priima.