• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koks paukštis puikuosis ant jūsų kalėdinio stalo? Informacija bus naudinga tiems, kurie nori šventėms skaniai išsikepti paukštį, bet nežino, kaip.

Koks paukštis puikuosis ant jūsų kalėdinio stalo? Informacija bus naudinga tiems, kurie nori šventėms skaniai išsikepti paukštį, bet nežino, kaip.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be šventinio kepto paukščio kalėdinis stalas jau sunkiai įsivaizduojamas. Dabar bene populiariausias – kalakutas. Klaipėdos turizmo mokyklos mokinės – būsimosios virėjos - dalijasi patarimais, kaip iškepti patį skaniausią ir sultingiausią kalakutą.

REKLAMA

„Visų pirma mes jį atlaidinam, tada mirkome mažiausiai 12 valandų vandenyje pasūdytame, parūgštintame, tada keičiam vandenį ir dar kartą mirkome pasūdytame vandenyje dar 12 valandų, tai iš viso gaunasi para laiko vien mirkymo“, - pasakoja ekspertė.

O tada virėjos imasi tikrojo darbo: sausai nušluosto kalakutą, barsto maltų kmynų, pipirų ir čiobrelių mišiniu, įtrina česnaku, vėliau deda įdaro.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu mėgiamiausia yra tai džiovinti vaisiai, džiovintos uogos, o anksčiau būdavo obuoliai, ypatingai rūgštūs, antaniniai obuoliai, taip pat jeigu norima pavaišinti didesnę minią žmonių, draugų kompaniją, tai galima dėti ryžių, kruopų, kad būtų sočiau ir sugertų tą riebalą, viduj esantį“, - sako būsima virėja Evelina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad kalakutas būtų sultingesnis ir gražiai apkeptų, patepa sviestu su prieskoninėmis žolelėmis. O kada gi kalakutai ėmė rastis ant lietuvių stalo?

„1588 metais III statute jau yra įrašas, kad Radvilų dvaro, kaip ruošėsi puotai, pirko kalakutą tarp visų kitų laukinių paukščių, žvėrių ir viso kito“, - aiškina profesijos mokytoja Vida Mališauskienė.

REKLAMA

Šiltuose kraštuose augintas kalakutas ilgai buvęs brangus paukštis – vadinamoji Kalkutos višta buvo verta net septynių žąsų, tad įkandamas tik turtingiesiems. Ir tik vėliau išmokus jį čia auginti, tapo dažnesniu svečiu ant stalo. Nors kalakutai užauga ir iki nedidelio paršelio svorio, patariama rinktis jauną, lengvesnį paukštį.

REKLAMA

Būsimos virėjos rekomenduoja ir žąsį – ją pataria pamirkyti bent pusę paros druskos, cukraus ir rūgšties mirkale, nusausinti ir pagaminti įdarą. Kepimui rinktis reikėtų 3-4 kg žąsytę, jos mėsa bus minkštesnė nei judraus, aktyvaus žąsino.

Būsimosios virėjos garnyrui siūlo kad ir tos pačios žąsies taukuose keptas bulvytes, ryžius, grikius, perlines kruopas, daržoves. Apsukri šeimininkė neišmeta ir likučių – žąsies riebaluose seniau net mėsą konservuodavo ir ši puikiai išsilaikydavo.

Senosios virtuvės puoselėtojos sako, kad kalakutą galima kepti bet kokia proga, o štai Kalėdoms pačios kepa tik žąsį ar antį.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų