• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šaltuoju metų laiku mūsų lūpos patiria nemenkus išbandymus – yra veikiamos vėjo ir šalčio, kenčia nuo išsausėjimo ir skilinėjimo, yra dirginamos dėl šiuo metu dėvimų kaukių. 

Šaltuoju metų laiku mūsų lūpos patiria nemenkus išbandymus – yra veikiamos vėjo ir šalčio, kenčia nuo išsausėjimo ir skilinėjimo, yra dirginamos dėl šiuo metu dėvimų kaukių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, kaip sau padėti, kad sausos ir skaudančios lūpos netaptų šaltojo sezono atributu, patarimais dalinasi odos priežiūros specialistė Rugilė Jaudegytė. 

REKLAMA

Tikriausiai viena pagrindinių lūpų priemonių žiemą – lūpų balzamas. Ar turite kokių patarimų, į ką atkreipti dėmesį jį renkantis? 

Renkantis priemonę lūpoms pirmas dalykas, į kurį svarbu atkreipti dėmesį – priemonės sudėtis. Dažnai pastebiu, kad net ir aukšto lygio kosmetikos priemonių „brandai“ naudoja pigius ir nieko naudingo odai neduodančius ingredientus. Tad visada rekomenduoju skaityti ne tik kas yra rašoma ant pakuotės, tačiau itin atidžiai išanalizuoti sudėtį. Be to, naudinga žinoti, jog gaminio sudėtis ant pakuotės yra rašoma mažėjimo tvarka – kuo daugiau medžiagos produkte, tuo ji arčiau sąrašo pradžios. 

REKLAMA
REKLAMA

Papasakokite, kokios balzamo savybės efektyviausiai apsaugo lūpas? Ko turime ieškoti veiksmingo balzamo sudėtyje? 

Renkantis lūpų balzamą svarbu atkreipti dėmesį, kad jo didžiąją dalį procentaliai sudarytų augaliniai aliejai. Pagrindiniai lūpų būklę gerinantys, maitinantys ir apsaugantys būtų šie – makadamijų, simondsijų, ricinų bei migdolų aliejai. Juos turėtumėte rasti sudėties pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors užsitepus balzamą ant lūpų didelio skirtumo tarp natūralaus ir mineralinio aliejaus nepajausime, tačiau jų poveikis tiek odai, tiek bendrai visam organizmui yra visiškai skirtingas. 

Mineralinis aliejus – tai naftos subproduktas, kuris padengia odą „nekvėpuojančiu sluoksniu“, kemša poras, tad ilgiau panaudojus tokios sudėties priemonę, aplink lūpas pastebimas komedonų formavimasis. Mineralinis aliejus neduoda naudos odai, o augaliniai aliejai drėkina, minkština, apsaugo lūpas be jokio nepageidaujamo poveikio. Kalbant apie papildomus ingredientus – labai naudinga, jei lūpų balzamas būtų praturtintas A, D, E vitaminais. Taip pat, kadangi ultravioletiniai spinduliai mūsų odą veikia ištisus metus, rekomenduojama atsižvelgti ir į tai, kad naudojamas lūpų balzamas turėtų apsauginį faktorių nuo kenksmingų saulės spindulių – SPF filtrą. 

REKLAMA

Sutiksite, kad renkantis lūpų balzamą svarstome ir apie jo pakuotę – išsukamas ar tepamas pirštu. Kurį variantą rekomenduotumėte jūs? 

Tiesa, vienos balzamų pakuotės yra išsukamos, o kitos atidaromos ir lūpos tepamos tiesiog pirštu. Pastarosios pakuotės yra nehigieniškos, nors ir teptume lūpas švariai nuplautomis rankomis. Ant mūsų odos gyvena milijonai mikroorganizmų, kurie nuo pirštų persikeltų ant lūpų balzamo. Kadangi poreikį pasitepti lūpas galime pajausti bet kada, net ir kai neturime sąlygų nusiplauti rankas, geriausias variantas rinktis išsukamą pakuotę. 

REKLAMA

Kitos esminės klaidos žiemą, dėl kurių greitai skilinėja, išsausėja lūpos – kokios jos? 

Vienareikšmiškai, pagrindinės klaidos – nuolatinis lūpų aplaižymas esant lauke, šaltyje. Taip pat lūpų išsausėjimą skatina įprotis kramtyti lūpas bei per mažas suvartojamo vandens kiekis. Skilinėjančios ir šerpetojančios lūpos mums signalizuoja apie organizmo dehidrataciją, tad pirmas žingsnis norint turėti sveikai drėgnas lūpas – per dieną išgerti reikiamą kiekį vandens. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, kaip minėjau, labai didelę įtaką lūpų būklei daro tai, kad išėjus į lauką aplaižome lūpas, norėdami jas sudrėkinti. Tai suteikia momentinį drėgmės jausmą, tačiau drėgmė labai greitai nugaruoja ir šlapias lūpas nugairina vėjas bei šaltas oras. Taip jos greitai išsausėja ir skyla. Kalbant apie įprotį kandžioti, kramtyti lūpas, reikėtų save kontroliuoti ir to vengti, nes tai pažeidžia natūralų apsauginį lūpų barjerą, taip pat pagreitina bakterijų ir mikroorganizmų prasiskverbimą į giliuosius odos sluoksnius, kas gali išprovokuoti ir dar vieną nemalonumą – lūpų pūslelinės atsiradimą. 

REKLAMA

Kaip patartumėte spręsti šią lūpų problemą – pūslelinę? 

Svarbu prisiminti, kad ši problema pasireiškia ne tik nuo lūpų mechaninio pažeidimo, tam labai daug įtakos turi bendras organizmo imunitetas. Reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad būtų vartojamas kuo įvairesnis maistas, kad organizmas gautų visų reikiamų mineralų ir vitaminų. Taip pat labai svarbu grūdinti organizmą, kad jis būtų kuo atsparesnis aplinkos pokyčiams. 

REKLAMA

Pajautus pirmuosius pūslelinės simptomus svarbu kuo mažiau liesti ir nekrapštinėti pažeistos zonos bei iš karto pradėti naudoti tam gydyti skirtus medikamentus. Taip galima sustabdyti pūslelinės aktyvumą ir neleisti jai išplisti į aplinkinius audinius. Nepamirškite, kad lūpų balzamas yra tik asmeninė priemonė ir jokiais būdais jos dalintis su kitais negalima. Taip sumažinsite riziką ne tik užsikrėsti pūsleline, kurios sukėlėjai gali būti pernešami nuo lūpų ant lūpų, bet ir pilnai išlaikysite asmeninę higieną. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grožio ritualai, procedūros namuose lūpoms – ar turite patarimų, ką galima būtų išbandyti šiuo laikotarpiu namuose turimomis priemonėmis? 

Norint turėti gražias lūpas, svarbu orientuotis ne tik į jų apsaugą nuo aplinkinių veiksnių – tepti lūpų balzamu, bet ir jas tinkamai drėkinti prieš naktį. Visuomet savo klientams rekomenduoju prieš einant miegoti švariai nuprausus odą, serumą tepti ne tik ant veido odos, bet ir ant lūpų. Leisti serumui susigerti ir užtepti drėkinantį kremą. Taip pat, lepinant veido odą kauke, rekomenduoju plonu sluoksniu kaukės užtepti ir ant lūpų. 

REKLAMA

Jei lūpos yra stipriai nušerpetojusios, prieš naudojant kaukę rekomenduojama jas nušveisti, taip paspartinant odos atsinaujinimą ir suaktyvinant kraujotaką. 

Vieniems lūpos sausėja itin sparčiai, kitiems ir didžiausi šalčiai nebaisūs. Nuo ko tai priklauso? 

Didelę dalį vis dėlto nulemia genetika, jei viso kūno ir veido oda yra sausa ir linkusi greitai prarasti drėgmę, greičiausiai, lūpos taip pat bus pažeidžiamesnės, sausės ir skilinės. Dar vienas dalykas, kuris daro įtaką greitam lūpų išsausėjimą – matinių lūpų dažų naudojimas. Užtepti ant odos matiniai lūpų dažai išdžiūsta, palikdami ilgalaikę spalvą ant lūpų, bet labai jas išsausina. Jei turite problemų su lūpų sausėjimu, reiktų sumažinti arba išvis atsisakyti šių dažų naudojimo. 

Reziumuojant – norint turėti sveikas, glotnias ir drėgnas lūpas, svarbu nepamiršti nelaižyti lūpų, atsisakyti įpročio jas kramtyti, padidinti suvartojamo vandens kiekį bei naudoti apsauginį geros sudėties lūpų balzamą su SPF.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų