Greitai prasidės taip lauktos Kalėdų atostogos, tad kai kurie, ieškodami saulės ir šilumos išsiruoš į šiltuosius kraštus. Kadangi gražiausi paplūdimiai ir švariausias smėlis šiuo metu yra tolokai nuo mūsų, tarp didelės kokteilio taurės ir potencialaus poilsiautojo įsiterps ilgos skrydžio valandos. Ką daryti, kad ilgas skrydis būtų kuo lengvesnis?
Neskriskite per patį kelionių piką
Mes suprantame, jog itin vilioja išskristi gruodžio 23-iąją ir grįžti išsyk po naujųjų, taip išnaudojant visas atostogų dienas. Tačiau taip galvoja dauguma, tad tokiu metu tikriausiai skrisite pilname lėktuve, ilgiausiai lauksite bagažo ir prie pasų registracijos. Daug protingiau – šventes švęsti namie, o kur nors keliauti tarpušvenčiu. Kad ir sausio 3-ąją. Tad, pirmiausia, greičiausiai teks skristi nepilnu lėktuvu, antra, bilietai tokiu metu būna gerokai pigesni. O pigiausi (!) būna gruodžio 31-osios skrydžiai. Ar ne romantiška – naujieji ore?
Kruopščiai rinkitės vietą
Jei skrendate įprastomis sąlygomis, išsiaiškinkite kada prasideda registracija internetu. Dažniausiai ji pradedama 24 val. prieš skrydį, tad būtent tada galėsite pasirinkti vietą Geriausios? Kad ir šalia atsarginio išėjimo, kur visada būna šiek tiek daugiau vietos kojos. Tiesa, krizė daugelį vežėjų privertė apmokestinti vietų pasirinkimą, bet jei ruošiatės skristi ilgiau – geriau jau nepagailėkite pinigų. Norėdami sužinoti, kokios vietos patogiausios lėktuve, kuriuo skrisite, apsilankykite www.seatguru.com. Patarimai stebinantys, bet visada naudingi!
Nebijokite persėdimų
Netikėkite tuo, ką sako mazochistai – padalinti du skrydžiai po penkias valandas y lengvesni nei vienas 10 valandų skrydis. Galimybė ištiesti kojas bei pasivaikščioti tikrai atrodys viliojanti po 6 valandų praleistų lėktuve, net jei tai ir atims kelias brangias valandas po pietų saule. Be to, Azijos oro linijos neretai skatina keleivius praleisti kelias dienas mieste, kur vyksta persėdimas, suteikdamos nuolaidų.
Rinkitės skrydžius dieną
Žinoma, skamba labai viliojančiai: atsisėdate į lėktuvo sėdynę naktį ir... nubudę ryte jūs jau vietoje Tačiau realybėje naktis lėktuve reiškia nuolatini krūpčiojimą ir prabudimą nuo menkiausio garso, įkyrias stiuardeses, nuolat žadinančias klausimais ar norėtumėte ko nors užkąsti, nutirpusiomis kojomis ir košmarais. Tad daug geriau – išsimiegoti ir išskristi ryte ( bet ne per anksti). Beje, kartais, jei skrendate į namus, daug geriau paskutinę naktį praleisti greta oro uosto esančiuose viešbučiuose.
Palaikykite lengvą apsvaigimo būseną
Taip, daktarai nuolat kartoja, jog gerti lėktuve nesveika. Tačiau per ilgą, nuobodų skrydį, kur alkoholis nemokamas, blaiviu išlikti sunku. Ir neaišku, kas tiesa pasakius yra blogiau: hipotetinė žala ar ilga kankynė skaičiuojant valandas. Tačiau be abejo, girti, šnekūs ir nemalonūs keleiviai įgrista visiems. Tad kelios taurės čia, kelios po kelių valandų – lengvas būdas palaikyti laiminga būseną kuo ilgiau.
Valgykite lėtai
Net jei jūs linkę greitai sukimšti maistą, pasistenkite šį įprotį užmiršti. Žaiskite su juo: išdėliokite lėkštėje kitaip. Užsimerkite ir pabandykite prisiminti, ką tiksliai gavote valgyti. Neskubėkite ryti, tiesiog ragaukite. Paverskite valgymą labai lėtu žaidimu.
Jei skrisite ilgiau nei 12 valandų, turėkite užkandžių, mat jūsų skrandis tikrai gali nenorėti laukti iki kito užkandžio, o lėtai slenkančios laikrodžio rodyklės situaciją tik pablogins.
Pasiimkite reikalingų daiktų
Pirmiausia, tikrai pravers maža pagalvėlė, galinti padėti neprabusti su siaubingu kaklo skausmu. Be to, pagalvokite apie pramogas: kai kam patinka filmai, kai kam knygos, muzika ar kompiuteriniai žaidimai. Pasiimkite viską: kuo ilgesnis skrydis tuo labiau norėsis įvairovės. Be to, nepamirškite užkandžių, neblogai turėti drėgnų servetėlių ar purškiamo vandens – per skrydį dažnai persekioja odos sausumo jausmas.