• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įmonės „Navalda“ direktorė Inga Leonavičiūtė

Įmonės „Navalda“ direktorė Inga Leonavičiūtė

REKLAMA

Kokia temperatūra bus vonios kambaryje, ar jame nebus drėgna, ar patogu bus džiovinti šlapius rankšluosčius, priklauso nuo rankšluosčių džiovintuvo galios, matmenų, suderinimo su šildymo sistema.

REKLAMA
REKLAMA

Rankšluosčių džiovintuvai arba gyvatukai vonios kambaryje ar dušo patalpoje – būtina įranga, kad ši patalpa būtų šilta, sausa ir jauki. Pagal šilumos šaltinį gyvatukai skirstomi į elektrinius (šildomus elektra), vandeninius (šildomus karštu vandeniu iš centralizuotos ar namo šildymo sistemos) bei kombinuoto šilumos šaltinio (jie gali būti šildomi ir vandeniu, ir elektra).

REKLAMA

Gyvatuko atiduodamos šilumos kiekis priklauso nuo jo galios, medžiagos, iš kurios jis pagamintas, džiovintuvo ilgio ir skersmens. Kombinuoto šildymo džiovintuvų (šildant elektra) atiduodamos šilumos kiekis priklauso nuo teno galios.

Rankšluosčių džiovintuvai gaminami iš nerūdijančio plieno, cinkuoto plieno vamzdžių, vario, žalvario. Pastarosios dvi medžiagos šiek tiek brangesnės, sudėtingesnis jų paviršiaus padengimas. Gyvatukai gali būti kabinami ant sienos, kampe, gali būti tvirtinami prie grindų ir atlikti atitvaro sienelės funkciją. Kad gyvatukus būtų patogu naudoti, į kopėtėlių tarpus turi tilpti net stori rankšluosčiai. Kad gyvatukus būtų patogu naudoti, į kopėtėlių tarpus turi tilpti net stori rankšluosčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Nerūdijančio plieno rankšluosčių džiovintuvai atsparesni korozijai. Prieš perkant reikia pasidomėti, iš kokios medžiagos pagamintas gyvatukas. Džiovintuvai dažniausiai gaminami iš cinkuoto plieno vamzdžio arba nerūdijančio plieno, rečiau – iš vario ir žalvario. Nerūdijančio plieno džiovintuvai brangesni nei pagaminti iš cinkuoto vamzdžio, nes atsparesni korozijai. Nerūdijančio plieno gyvatukai-kopėtėlės nedažomi, jie blizgios plieno spalvos, o variniai ir cinkuoti gaminiai gali būti labai įvairių spalvų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Varinių džiovintuvų labai geros šilumos laidumo savybės. Cinkuotų gyvatukų šilumos laidumo savybės prastesnės, tačiau jie pigesni. Ne mažiau svarbu gyvatuką ar kopėtėles parinkti taip, kad tiktų prie šildymo sistemos, tada jie tarnaus ilgai.

REKLAMA

Renkantis elektrinį ar vandeninį džiovintuvą, reikia atsižvelgti į vonios kambario plotą. Keičiant gyvatuką daugiabučio vonios kambaryje, svarbu žinoti prietaiso galią (ją nurodo šilumos tiekėjas). Tiesa, daugelis gyventojų stengiasi įsigyti kuo didesnį ir galingesnį gyvatuką, nes jo mėnesio mokestis nesikeičia. Tačiau tada išsiderina visa šildymo sistema, dėl to nukenčia kaimynai. Jei patalpoje šildomos grindys, užtenka mažesnės galios džiovintuvo.

REKLAMA

Jei nėra galimybės gyvatuką prijungti prie šildymo sistemos, reikia rinktis elektrinį rankšluosčių džiovintuvą. Pasirinkę elektrinį gyvatuką, juo galėsite naudotis pagal poreikius. Elektrinis gyvatukas puikiai tinka ir kaip papildomas šilumos šaltinis, atvejui, jei daugiabučio vonios kambaryje nepakanka centrinio šildymo sistemos gyvatuko šilumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rinkoje yra ir kombinuotų džiovintuvų: žiemą juos galima jungti prie šildymo sistemos, o vasarą, jei reikia, šildyti elektra. Tai ne tik patogu, bet ir taupu: išvykę atostogauti gyvatuką galėsite išjungti.

Elektriniai rankšluosčių džiovintuvai elektros energijos naudoja palyginti nedaug. Kai kurie žmonės mano, kad jei vonios kambaryje įrengtos šildomos grindys, gyvatukas nebūtinas. Iš tiesų tai – klaidinga nuomonė, nes gyvatuko paskirtis – džiovinti rankšluosčius ir šildyti patalpą, o šildomų grindų – apšildyti patalpą. Geriausia suderinti abu šildymo būdus, tačiau kiekvienas gali rinktis pagal savo poreikius ir galimybes. Pasirinkus elektrinį gyvatuką su kaitinimo elementu, juo galima naudotis tiek, kiek reikia.

REKLAMA

Dažnai žmonės, rinkdamiesi gyvatuką, neatsižvelgia į būsto šildymo būdą, sistemą ir kitas aplinkybes, pasirenka per mažos arba per didelės galios gyvatuką, tinkamai neįvertinę vonios kambario ploto, gyvatuko medžiagos (nerūdijančio plieno ir variniai tarnauja ilgiau nei cinkuoti).

REKLAMA

Jei ant gyvatuko ima kauptis vanduo, vadinasi, patalpoje kondensuojasi drėgmė. Gyvatuko paviršius vėsdamas į aplinką išskiria šilumą, aplinkoje drėgmės kondensacija įvyksta greičiau nei išgaruoja drėgmė, todėl atsiranda vandens lašelių. Todėl svarbu, kad gyvatuke būtų tokia temperatūra, kuri neleistų drėgmei virsti kondensatu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvatuko forma, dizainas ne mažiau svarbūs nei jo medžiaga ar galia. Jei ant jo džiovinsite rankšluosčius (o tam greičiausiai jį ir perkate), atkreipkite dėmesį, kad tarpai tarp kopetėlių būtų pakankamai dideli, kad būtų patogu sukabinti rankšluosčius.

Gyvatukas gali tapti žaismingu vonios kambario akcentu: originalus jo modelis gali būti atitvaro sienelė tarp atskirų vonios kambario zonų. Gyvatuką galima tvirtinti kampe, horizontaliai ir pan. Norimų matmenų ir spalvų varinį gyvatuką galima užsisakyti individualiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų