Grandininis pjūklas – analogų neturintis prietaisas, pasižymintis plačiu funkcionalumu įvairiose srityse. Pavyzdžiui, dėl savo galingumo bei lankstumo grandininiai pjūklai padeda pasiekti net atokiausias žaliosios zonos vietas, o aplinka visuomet atrodo nepriekaištingai prižiūrint tankią veją, krūmus, ar mišką. Be to, „Husqvarna“ gaminami prietaisai tinka naudoti ir patalpose.
Tai – svari pagalba viduje dirbantiems dailidėms arba lentpjūvių operatoriams, dažnai susiduriantiems su medienos užstrigimu įrenginiuose. Galų gale, grandininiai pjūklai tampa neatsiejami ekstremaliose situacijose: jais dažnai naudojasi gelbėtojai, ugniagesiai. Šiam atvejui tinka akumuliatoriniai prietaisai, kurių veikimas nepriklauso nuo deguonies kiekio.
Be jokios abejonės, grandininio pjūklo pasirinkimas bei naudojimas – itin nemažai laiko bei pastangų reikalaujantis procesas. Galutinis vartotojo sprendimas priklauso nuo daugybės faktorių: be darbo, kuriam bus naudojamas prietaisas, pobūdžio, ne ką mažiau svarbu apsvarstyti grandininio pjūklo saugumą, keliamą triukšmą ar netgi tvarumą.
Tačiau kokie yra pagrindiniai kriterijai, padėsiantys nuspręsti, kokio tipo prietaisas pats tinkamiausias?
Emisijos bei garsas
Įprastai grandininiai pjūklai yra dviejų tipų: benzininiai ir elektriniai. Pastarieji turi įkraunamus akumuliatorius, kurie yra puikus variantas dirbant sode: kol vienas iš jų kraunasi, galite dirbti su kitu. Be to, akumuliatoriumi varomi prietaisai kelia mažiau triukšmo – dėl šios priežasties rekomenduojama su jais dirbti gyvenamuosiuose rajonuose ar viešose erdvėse. Tačiau dirbant aukštesnėse vietose, kaip, pavyzdžiui, medžiuose, tinkamesne opcija tampa benzininiai pjūklai, kadangi nereikia kartu nešiotis papildomos įrangos.
Prieš įsigyjant grandininį pjūklą, svarbu pasidomėti ir šalies, kurioje planuojate dirbti, reguliacijomis. Dauguma valstybių turi itin griežtus reikalavimus susijusius su emisijomis. Taigi, senesnio modelio prietaisai gali būti netinkami dėl tvarumo stokos, o juos naudojant gresia įvairūs apribojimai ar net baudos.
Balansas
Komfortas naudojant grandininį pjūklą – svarbus aspektas ne tik norint dirbti lengviau, tačiau ir pilnai užtikrinant visus saugumo reikalavimus. Na, o paprasčiausias būdas patikrinti, ar įrankis leidžia pakankamai balansuoti – valdymas ranka. Naudotojui turi būti lengva grandininį pjūklą perimti iš vienos rankos į kitą nepraradus pusiausvyros.
Jei esate pradedantysis, idealiausia rinktis lengvesnį prietaisą. Taip bus paprasčiau jį valdyti, o ilgesnis darbas neišvargins. Tiesa, dėl efektyviausio rezultato svarbu atsižvelgti ir į pjūklo galingumą. Norint išsirinkti geriausią galios bei svorio santykį, pasitarkite su kvalifikuotais specialistais, dirbančiais prekybos vietoje.
Saugumas
Nors grandininiai pjūklai ir turi garantinį laikotarpį, kurio metu iškilę nesklandumai bus sutvarkyti nemokamai, svarbu nuolatos atsižvelgti į prietaiso saugumą. Be jau aptarto balanso bei svorio, reikėtų atkreipti dėmesį, ar įsigytas pjūklas nevibruoja. Būtent padidėjęs vibracijos kiekis kartu didina ir riziką susižaloti.
Nepamirškite pasirūpinti papildomomis apsauginėmis priemonėmis, specialia apranga. Tai padės ne tik saugiai atlikti darbus, bet ir užtikrinti visapusišką komfortą. Pirkdami grandininį pjūklą, taip pat pasidomėkite visomis saugos funkcijomis – jų turėtų būti išbandyta kiek įmanoma daugiau.
Priežiūra
Kokybiškai atliekamu darbu galėsite džiaugtis ilgiau, jei įsigytas grandininis pjūklas bus tinkamai prižiūrėtas. Dėl šios priežasties svarbu reguliariai išvalyti oro filtrus bei degalų siurblį. Dėl saugumo bei patogumo reikia skirti dėmesio ir pjūklo grandinės priežiūrai.
Kad pjūklo priežiūra nekeltų papildomo diskomforto, siūlome rinktis prietaisą, kurio dalys yra lengvai pasiekiamos, ištraukiamos bei sudedamos atgal. Tačiau taip pat nebijokite konsultuotis su profesionalais, galinčiais duoti vertingų patarimų dėl pjūklo priežiūros.