Konferencijų metu bus skaitomi pranešimai apie endokrininės sistemos ligas: cukrinį diabetą, skydliaukės, antinksčių liaukos sutrikimus, osteoporozę, lytinių liaukų funkcijų sutrikimus. Specialistai taip pat išgirs paskutines naujienas endokrininių ligų diagnostikos, profilaktikos temomis, bus pristatomos aktualios pacientų atvejų studijos ir moksliniai pranešimai. Lietuvos endokrinologų draugijos pirmininkas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Endokrinologijos instituto Cukrinio diabeto laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas, prof. Antanas Norkus džiaugiasi, kad tokiuose renginiuose dalyvaujantys medikams suteikiama galimybė ne tik tobulinti kvalifikaciją, bet ir naujai įgytas žinias pritaikyti savo praktiniame darbe. „Džiugu, kad kiekvieną kartą šie renginiai sutraukia vis daugiau dalyvių ir pranešėjų. Lietuviai specialistai, ir dalyvaujantys, ir skaitantys pranešimus, nė kiek savo kompetencija nenusileidžia užsienio kolegoms. Palyginus su endokrinologinių ligų gydymo situacija Lietuvoje, kokia ji buvo prieš 10 - 15 metų, mes augame sparčiu tempu – jau beveik visus tyrimus galime atlikti čia Lietuvoje, ir tik itin retų ligų atvejais, mes kreipiamės pagalbos į užsienio kolegas, kai patys negalime atlikti reikalingų tyrimų. Specialistai Lietuvoje tobulėja, o tokie renginiai prie to itin prisideda.“ – teigia prof. habil. dr. A. Norkus.
Kasmet endokrininės sistemos ligomis serga vis daugiau Lietuvos gyventojų, didžioji dalis jų kenčia nuo cukrinio diabeto. Šios ligos pasireiškimą gali paskatinti tokie išoriniai veiksniai kaip nutukimas, dažna įtampa, netinkamas gyvenimo būdas, amžius, cholesterolio kiekis ir kiti faktoriai. Cukrinis diabetas yra itin sudėtinga ir klastinga endokrininė liga - pavyzdžiui, sergant II tipo cukriniu diabetu, dažnai nepasireiškia simptomai, todėl diagnozė nustatoma gerokai per vėlai.
„Šiuo metu antrojo tipo cukriniu diabetu serga daugiau nei 5 procentai 35 - 65 metų amžiaus žmonių, tačiau manoma, kad liga diagnozuota tik pusei visų ja sergančių asmenų. Taip yra todėl, kad antrojo tipo diabeto eiga dažnai yra „nebyli“ - tai, kad žmogus serga diabetu, paaiškėja tik po kelerių ar dar daugiau metų, kai jau pradeda reikštis komplikacijos, kurias sukelia būtent diabetas.“ – įspėja Lietuvos endokrinologų draugijos pirmininkas.
Šiemetiniame Baltijos šalių endokrinologijos kongrese bei ESE klinikinės endokrinologijos kursuose aptariamos diabeto plitimo problemos, kontrolė, gydymas, naujos kartos vaistai, komplikacijos ir jų vengimas, taip pat ir kitų endokrininių liaukų veiklos sutrikimų sukeltų ligų gydymas bei profilaktika.
Lietuvos endokrinologų draugija
Lietuvos endokrinologų draugija (LED) įkurta 1962 metais Vilniuje vykusios pirmosios Lietuvos endokrinologų konferencijos metu. Nuo 1994 m. šiai draugijai vadovauja prof. A. Norkus. Draugijoje yra 161 narys, tarybą sudaro 16 narių. LED, kartu su Endokrinologijos institutu ir klinika, kasmet organizuoja 2 – 4 respublikines ir tarptautines konferencijas, seminarus, leidžia 3 periodinius žurnalus, mokslinę bei mokomąją literatūrą ir kt. 1992 m. LED priimta į Europos endokrinologų draugijų asociaciją. 2005 m. LED kartu su Endokrinologijos institutu iniciavo Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – Endokrinologų draugijų federacijos įkūrimą.