Ekspertas sako, kad imuniteto stiprinimui puikiai tinka citrinos sultys:
„Galima citrinos sultimis skalauti gerklę, jeigu degina, galima atskiesti su vandeniu. Tai labai geras patyrusių gydytojų metodas, nes citrinos sultys nosiaryklėje apsaugo net ir nuo COVID-19 viruso.“
Anot J. Ruolios, kitas labai naudingas produktas – česnakas. Specialistas sako, kad vienintelė problema, jog jis ne visiems patinka.
„Žinoma, vieni linkę česnaką valgyti, o kiti nelinkę, tačiau jis mityboje labai reikalingas. Jeigu tik mėgstate, būtinai valgykite“, – pasakoja fitoterapeutas.
J. Ruolia giria ir paprastas lapines daržoves. Sako, kad imuniteto stiprinimui puikiai tinka gerai mikseriu susmulkintos petražolės, salierai, gelsvės, krapai:
„Tokiu būdu susmulkintose lapinėse daržovėse perlaužiamos ląstelės ir žarnynas labai gerai pasisavina ląstelių turinį, nebereikia pirkti brangiausių vitaminų. Kai kramtome, sukramtome tik kas šimtąją ląstelę, o 99 lieka nesukramtytos. Reikėtų per dieną suvartoti nors šaukštą tokio mišinio.“
Randami vaistinėse
Specialistas giria ir bičių produktus, o vieną iš jų ypač: „Galima patepti nosies landas ir praskalauti ryklę bičių pikio tinktūra, propoliu, kurį galima rasti vaistinėse. Labai gerai ir nuo koronaviruso, ir nuo gripo bei peršalimų.
Taip pat mūsų organizmas dėl streso, dėl skurdžios mitybos nusilpsta. Atrodo, kad valgom, bet mityboje dominuoja riebalai ir cukrus. Aš siūlyčiau cukrų keisti medumi, nes taip sudarysime geresnes sąlygas imuninėms ląstelėms.“
Iš preparatų J. Ruolia siūlo „Imunitą“, kuriame yra auksinė šaknis, priverčianti organizmą gaminti antikūnius.
„Pats kasdien naudoju iš Amerikos parvežtus RM-10 grybus, kurie taip pat priverčia imunitetą būti pajėgiu. Kodėl naudoju šiuos grybus? Todėl, nes, pavyzdžiui, draugo, kuris mane vežioja, imunitetas yra 8, kai norma 4. O aš, kadangi skiepytas ir dar vartoju šiuos grybus, turiu 144 imunines ląsteles“, – pasakoja apie imunines ląsteles fitoterapeutas.
Skiepytis būtina
J. Ruolia sako, kad norint apsisaugot nuo COVID-19 būtina ir pasiskiepyti.
„O šiaip, reikėtų žmonėms skiepytis nuo koronaviruso. Kartais telefonu paklausiu žmogaus, ar jis skiepytas, o šis atsako, kad ne. Tai aš tiesiog negaliu tokių žmonių priimt konsultuoti, o jie dar ant manęs ir pyksta, nesupranta“, – sako specialistas.
Pašnekovas sako, kad žmonių imunitetas itin suprastėja dėl amžiaus, dėl esamų ir buvusių ligų, dėl aplinkos.
„Kodėl tiek žmonių kiekvieną dieną miršta nuo COVID-19? Todėl, kad jų imuninis statusas prastas dėl amžiaus, dėl esamų ir buvusių ligų, dėl aplinkos. Štai jums įrodymas, kad žmonės neturi reikiamo imuniteto. Pavyzdžiui, rūkoriai visai neturi imuniteto, jie tuoj pat užsikrečia. Bet žmonės neklauso, netiki. Per daug sureikšmina savo nepagrįstą ir nepatikrintą nuomonę. Toks laikas atėjo, kad jaunas ar senas žmogus, bet jis turi žinoti savo imuniteto stovį. Tam galima pasidaryti nebrangius, paprastus tyrimus“, – pataria J. Ruolia.