Į Los Andželo olimpinių žaidynių programą pirmą sykį įtraukta mišrių komandų skriemulinių lankų rungtis. Šios varžybos papildys iš anksčiau olimpinių žaidynių programoje liksiančias vyrų bei moterų individualias, vyrų ir moterų komandų bei mišrių komandų šaudymo olimpiniais lankais rungtis.
Pasaulio šaudymo iš lanko federacijos („World Archery“) prezidentas Uguras Erdeneras džiaugiasi tokiu Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sprendimu.
„Tai yra istorinis žingsnis į priekį šaudymo iš lanko sportui bei milijonams skriemuliniais lankais šaudančių žmonių visame pasaulyje, kurie ilgą laiką siekė pripažinimo olimpinėse žaidynėse. Esu dėkingas IOC už didelį susidomėjimą šiuo projektu ir taip pat Los Andželo olimpinių žaidynių organizaciniam komitetui už palaikymą viso proceso metu. Didžiuojuosi visos lankininkų bendruomenės ir mūsų sportininkų darbu, kuris padėjo šiai svajonei išsipildyti. Nekantrauju pamatyti, ką mūsų pirmieji skriemulinių lankų olimpiniai atstovai pademonstruos Los Andžele“, – sakė U. Erdeneras.
Lietuvos skriemulinių lankų sportininkai praeityje yra iškovoję Europos uždarų patalpų čempionato medalius. Pastaraisiais metais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje spindi talentingas Utenos lankininkų klubo (ULK) atstovas Jonas Grigaravičius, kuris yra pasaulio bei Europos jaunių čempionatų prizininkas.
„Išgirdę žinią, kad skriemuliniai lankai pagaliau įtraukti į olimpines žaidynes, buvome tiesiog priblokšti – atrodė, lyg tai būtų pokštas. Nors slapta apie tai svajojau dar nuo 2012-ųjų, realiai jau buvome praradę viltį. Dar tuomet sakydavau savo treniruojamiems jauniems sportininkams, kad ateis diena, kai ši rungtis atsiras olimpinėse, ir kad reikia ruoštis jau dabar“, – sakė J. Grigaravičiaus tėtis ir ULK treneris Marius Grigaravičius.
Treneris prisipažino, kad šios naujienos poveikis jaunimui buvo jaučiamas iškart.
„Kai pasidalinau šia džiugia naujiena su savo auklėtiniais, jau kitą dieną jie patys pasakė – norime vasarą treniruotis du kartus per dieną. Labai įkvepia toks jaunimo požiūris ir ryžtas. Mūsų klubui tai itin svarbus momentas, nes dauguma sportininkų šaudo būtent skriemuliniu lanku.
Emocijoms aprimus, pradedame planuoti strategiją – kaip kuo efektyviau išnaudoti pasiruošimo laiką, kaip kelti sportininkų meistriškumą. Puikiai suvokiame, kad laukia didelis darbas – kitos šalys jau yra šiek tiek pažengusios į priekį. Tačiau tikime savimi, ir aš tvirtai tikiu mūsų jaunimu – šansų visada yra“, – pabrėžė M. Grigaravičius.
Šiais metais vykusiame Europos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate, moterų skriemulinių lankų varžybose septintą vietą užėmė „Žaliojo lanko“ klubo sportininkė Inga Timinskienė.
„Sužinojus naujieną apie skriemulinių lankų įtraukimą į olimpinių žaidynių programą, atrodo, jog pasaulis tiesiog apsivertė aukštyn kojomis. Nuo šiol skriemuliniais lankais šaudantys sportininkai tampa lygiaverčiais su tais lankininkais, kurie pasirinko olimpinius lankus, taip pat gali pretenduoti į didesnį finansavimą, o jų pasiekimai įgauna daugiau reikšmės, taip pat atsiranda papildoma rungtis kurioje lietuviai gali kovoti dėl olimpinių kelialapių.
Man pačiai atsirado didžiulė papildoma motyvacija treniruotis ir siekti aukščiausių įmanomų rezultatų. Dabar turiu naują tikslą ir dėsiu visas pastangas, kad judėčiau link jo. Neabejoju kad ši žinia motyvuoja ne mane vieną. Labai džiugu, kad skriemulinių lankų grupėje Lietuvoje jau dabar turime stiprių sportininkų, kurie neabejotinai gali suspindėti ir pasaulinėje arenoje. Atrodo, kad laukia labai įdomus laikotarpis iki LA28“, – mintimis dalinosi I. Timinskienė.
Skriemuliniai lankai yra modernios konstrukcijos lankai, kurie pasižymi sudėtinga sistema iš skriemulių, templių bei kabelių. Jie buvo sukurti tam, kad padidintų taiklumą, jėgos panaudojimo efektyvumą ir palengvintų laikymą įtempus lanką.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!