Ar kada nors mikrobangų krosnelėje šildėte nuo praėjusios dienos likusius maisto likučius? Toksikologijos ekspertė įspėjo apie pavojų sveikatai, kurie kyla, kai šildomas maistas vis dar yra plastikiniame inde, rašoma express.co.uk.
Nedėkite plastikinių indų į mikrobangų krosnelę
Dr. Yvonne Burkart, kalbėdama Steveno Bartletto tinklalaidėje „Diary of a CEO“, paaiškino, kad jau po kelių sekundžių į maistą patenka milijardai mikroplastiko plastiko dalelių.
Stevenas paėmė plastikinę dėžutę ir prisipažino, kad ją „labai patogu“ turėti pietums darbe, bet paskui suabejojo, ar ji saugi.
„Tikrai ne, – „TikTok“ pasidalytame tinklalaidės ištraukos įraše patvirtino dr. Y. Burkart. – Nešildykite plastikinių indų mikrobangų krosnelėje.“
Dar kartą pabrėždama savo įspėjimą dėl mikroplastiko, ji tęsė: „Mikroplastikas yra kietas – tai vientisa masė. Ji nesuyra organizme.“
Išstudijavęs ant savo indo esantį ženklą, Stevenas paklausė gydytojos, ar užrašas „Be BPA“ reiškia, kad jo plastikiniam indui jos įspėjimas netaikomas, tačiau ji atsakė: „Puiku, kad dėžutė turi tokį užrašą, bet tai vis tiek yra plastikas“.
Dr. Y. Burkart baigdama pokalbį sakė: „Tai vis tiek mikroplastikas. Priklausomai nuo plastiko rūšies, jame tikriausiai yra ftalatų [cheminių medžiagų grupė, naudojama plastikui padaryti lankstesniam ir patvaresniam].“
Atsakydamas į įrašą vienas „TikTok“ naudotojas teigė: „Tas pats galioja ir paruoštam supakuotam maistui ar plastikiniams indeliams išsinešimui. Tad jeigu į darbą atsinešate maisto likučius plastikinėje pakuotėje, padėkite juos ant įprastos lėkštės ir tik tada dėkite į mikrobangų krosnelę.“
Antrasis teigė: „Na, aš kai ko išmokau. Ateityje nebenaudosiu plastikinių indų.“
Patvirtino gydytojos žodžius
Gydytojos rekomendaciją patvirtina „Healthline“, kuri apie tai praneša savo interneto svetainėje: „Į maistą ir gėrimus gali patekti kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip BPA ir ftalatai.
Todėl turėtumėte vengti mikrobangų krosnelėje šildyti plastiką, nebent jis būtų pažymėtas kaip skirtas šiam konkrečiam tikslui.“
Taip pat priduriama: „Pagrindinė problema, susijusi su plastiko kaitinimu mikrobangų krosnelėje, yra ta, kad į maisto produktus ir gėrimus gali patekti priedų, iš kurių kai kurie yra kenksmingi.
Pagrindinės susirūpinimą keliančios cheminės medžiagos yra bisfenolis A (BPA) ir cheminių medžiagų grupė, vadinama ftalatais, kurie naudojami siekiant padidinti plastiko lankstumą ir patvarumą.
Šios cheminės medžiagos, ypač BPA, trikdo organizmo hormonų veiklą ir yra susijusios su nutukimu, diabetu ir reprodukcine žala.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!