Pasitelkę šiuos praktiškus patarimus, galėsime ne tik prisidėti prie švaresnės aplinkos, bet ir džiaugtis prasmingesnėmis šventėmis.
Kaip panaudoti Kalėdų eglutę?
Pasak Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro atstovų, norint išvengti bereikalingų prieššventinių pirkinių, pošventinių atliekų ir bendrų išlaidų, geriausia viską planuoti iš anksto, apgalvoti, apskaičiuoti ir kūrybiškai panaudoti jau turimus daiktus.
„Šventiškiausia, žinoma, yra gyva eglutė vazone, kurią pavasarį bus galima pasodinti į žemę. Beje, tokią, į vazoną pasodintą eglutę, kai kur jau galima išsinuomoti – nebūtina pirkti“, – skelbiama įraše.
Be to, įraše priduriama, kad puošiant kirstą eglutę, reikia prisiminti, kad ja reikės pasirūpinti ir po švenčių: nuvežti į specialias eglučių surinkimo vietas ar atliekų surinkimo aikšteles, jų negalima mesti į konteinerius ar palikti šalia jų. Nedideles eglutes galima susmulkinti ir kompostuoti namuose.
„Renkantis dirbtinę eglutę, geriau įsigyti kokybišką ir naudoti ją daugelį metų. Jeigu tokia eglutė tapo nebereikalinga, ją geriausia atiduoti kitiems, atvežti į daiktų mainų punktą“, – pataria specialistai.
Tolesniam naudojimui nebetinkamas dirbtines eglutes reikia vežti į didelių atliekų surinkimo aikštelę, o mažas galima mesti į mišrių atliekų konteinerius.
Kasmet neverta pirkti kalėdinių papuošimų
Alytaus regiono atliekų centro atstovai taip pat teigia, kad nebūtina kiekvienais metais pirkti naujų kalėdinių papuošimų, žaisliukų ir kitų dekoracijų. Įsigijus kokybiškus daiktus, jie gali būti ilgai naudojami ir netgi tampa namų relikvijomis.
„Blizgūs žaisliukai ir kitos dekoracijos dažniausia būna pagamintos iš skirtingų medžiagų, todėl sudužusius, sulūžusius ar kitaip sugadintus juos reikia mesti į mišrių atliekų konteinerius.
Nebereikalingą kalėdinę tekstilę: kepures, kojines, minkštus žaislus atiduokite mainams arba meskite į tekstilės konteinerius“, – skelbiama įraše.
Pasak jų, elektrines girliandas, kol jos veikia, naudokite patys ar atiduokite kitiems. Nepataisomai sugedusias vežkite į didelių atliekų surinkimo aikštelę ir priduokite kartu su elektronikos atliekomis.
Kaip Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras skelbė kitame įraše socialiniuose tinkluose, neveikiančių elektrinių girliandų negalima mesti į konteinerius.
„Išsiimu iš kalėdinių papuošimų dėžės seną elektrinę girliandą, įjungiu, o lemputės nebešviečia Tai kur ją dėti? Teks išmesti. Tik jokiu būdu ne į konteinerį, o į aikštelę!“ – primena specialistai.
Kalėdinių dovanų maišeliai ir vaišės
„Geriausia dovana – dėmesys, kartu praleistas laikas ir nuoširdus palinkėjimas, papuoštas šilta šypsena. Jei šalia to visgi norisi dovanoti ir kažką apčiuopiamo, dovanas galima dėti į jau turimus dovanų maišelius, pakavimui panaudoti popierinius pirkinių maišelius, tapetų, audinių likučius, senus žemėlapius ar vaikų piešinius.
Perrišimui vietoj sintetinio kaspino puikiai tiks natūralus siūlas, papuošimui – džiovinti vaisiai“, – patariama įraše.
Be to, Alytaus regiono atliekų centro atstovai teigia, kad suplyšusius dovanų maišelius, kartonines dėžutes, pakavimo popierių reikia mesti į popieriaus atliekų konteinerį.
„Šventiniam stalui geriausia rinktis šviežius, nefasuotus, vietinių gamintojų ir ūkininkų užaugintus produktus. Prieš perkant, verta paskaičiuoti, kiek tikrai jų reikės, o ruošiant maistą nepamiršti, kad visos, gaminant patiekalus susidarančios, atliekos: žievės, lupenos, lukštai, popieriniai rankšluosčiai, servetėlės, kavos ir arbatos tirščiai, turi keliauti į maisto atliekoms skirtą kibirėlį, o iš jo – į konteinerį“, – teigiama įraše.
Mūsų protėviai tikėjo, kad Kalėdos – stebuklų metas ir šiuo metu pasakyti linkėjimai pildosi. Sakykime linkėjimus ir tegu žmogiškos šilumos mūsų namuose būna daugiau nei brangių daiktų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!