• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiaušinių dėžutės – tai vienas iš tų pakuočių tipų, kurie dažniausiai atsiduria šiukšlių konteineryje vos tik atlikę savo pirminę funkciją. Dauguma jų gaminamos iš perdirbto popieriaus, kartono ar plastiko, todėl gali būti ne tik rūšiuojamos, bet ir panaudojamos pakartotinai. Dėl savo lengvos, bet tvirtos struktūros jos tinka įvairioms kūrybinėms veikloms, sodininkystei ar net buityje.

9

Kiaušinių dėžutės – tai vienas iš tų pakuočių tipų, kurie dažniausiai atsiduria šiukšlių konteineryje vos tik atlikę savo pirminę funkciją. Dauguma jų gaminamos iš perdirbto popieriaus, kartono ar plastiko, todėl gali būti ne tik rūšiuojamos, bet ir panaudojamos pakartotinai. Dėl savo lengvos, bet tvirtos struktūros jos tinka įvairioms kūrybinėms veikloms, sodininkystei ar net buityje.

REKLAMA

Ekologiško gyvenimo būdo entuziastė, propaguotoja ir „Vilko troba“ profilio valdytoja Gabija Kuncaitytė dalijasi patarimais, kaip iš pirmo žvilgsnio nereikalingą pakuotę paversti naudingu daiktu.

Sodininkystėje – nepakeičiamas pagalbininkas

Tų būdų, kaip galima panaudoti kiaušinių dėžutes antrą kartą, anot moters, yra daugybė – tiek praktiškų, tiek kūrybiškų. Viena iš populiariausių sričių, kur jos gali būti pritaikytos, yra sodininkystė.

„Kiaušinių dėžutės puikiai tinka daigų auginimui. Kiekvieną skyrelį galima užpildyti žemėmis, pasėti sėklas ir auginti daigus, o vėliau visą dėžutę su augalais galima sodinti tiesiai į dirvą. Veikiama drėgmės ir mikroorganizmų, ji natūraliai suirs ir patręš žemę“, – pataria pašnekovė.

Štai keli pašnekovės pavyzdžiai ir kas yra daugiau pateikiama internete:

Taip pat kiaušinių dėžutės gali būti naudingos persodinant augalus.

„Išpjovus vieną skyrelį, daigus galima lengvai perkelti į didesnius vazonus. Tai ypač pravartu persodinant pomidorus ar kitus jaunus augalus, kuriems reikia daugiau vietos ir geresnių augimo sąlygų“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas praktiškas būdas – kiaušinių dėžutes naudoti duobučių formavimui sėjant sėklas.

„Atverta kartoninė dėžutė gali tapti puikiu įrankiu pakeltose lysvėse: jos skyreliai padeda suformuoti vienodus įdubimus dirvoje, taip užtikrinant optimalų atstumą tarp augalų“, – aiškina specialistė.

REKLAMA

Toks metodas ypač naudingas, kai norima greitai ir tiksliai paskirstyti sėklas, kad jos nebūtų per arti viena kitos. Be to, kiaušinių dėžutės gali būti naudojamos ne vieną kartą, todėl tai yra ne tik patogus, bet ir tvarus sprendimas.

Tinka kompostavimui ir mulčiavimui

„Suplėšytos dėžutės gali būti naudojamos kaip natūralus mulčias, padedantis išlaikyti drėgmę ir palaipsniui praturtinti dirvą organinėmis medžiagomis“, – sako G. Kuncaitytė.

Ji taip pat pabrėžia, kad kiaušinių dėžučių kartonas gali padėti kovoti su piktžolėmis:

„Jeigu dirvą uždengsime suplėšytomis dėžutėmis, piktžolėms bus sunkiau išdygti, nes jos negaus pakankamai šviesos.“

REKLAMA
REKLAMA

Laikui bėgant kartonas suyra ir papildo dirvą vertingomis organinėmis medžiagomis, kas padeda pagerinti dirvos struktūrą ir maistinę vertę.

Kitas privalumas – drenažo sluoksnio kūrimas vazonuose: „Kartoną galima naudoti kaip alternatyvą akmenukams, kurie dedami į vazono dugną, nes jis sugeria vandens perteklių, taip užtikrinant gerą drenažą“.

Be to, kiaušinių dėžučių kartonas padeda išlaikyti drėgmę dirvoje ir pagerina oro pralaidumą, todėl tai tinka augalams, kuriems reikalingas geras šaknų vėdinimas ir pastovi drėgmė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kompostavimui taip pat tinka kiaušinių dėžutės. G. Kuncaitytė pažymi, kad kiaušinių dėžutės puikiai dera su kitomis organinėmis atliekomis komposte, ypač jei jos sudrėkintos ir suplėšytos į smulkesnes dalis:

„Tai pagerina komposto struktūrą ir teikia vertingų maistinių medžiagų dirvai, kai kompostas vėl panaudojamas sodinant augalus.“

Kiaušinių dėžutės greitai suyra ir prisideda prie komposto oro cirkuliacijos, kas padeda išlaikyti optimalias sąlygas mikroorganizmams, skatinantiems greitesnį organinių medžiagų skaidymą.

REKLAMA

Kiaušinių dėžučių panaudojimas buityje

Kiaušinių dėžutės taip pat gali rasti puikų panaudojimą buityje. Jos tinka kaip pakavimo medžiaga, kadangi efektyviai sugeria smūgius ir apsaugo dūžtančius daiktus. Tai ypač naudinga sandėliuojant stiklines lemputes, žaislus ar kitus trapius daiktus.

„Siuntų metu galima suformuoti kelias dėžutes, kad sukurtume saugią vietą stiklainiams ar kitiems smulkiems daiktams“, – sako ekologiško gyvenimo būdo propaguotoja.

Ji taip pat priduria, kad kiaušinių dėžutės gali tapti puikia priemone užkuriant ugnį, nes lengvai užsidega. Tai ekologiškas būdas užkurti židinį, krosnį ar laužą.

REKLAMA

Be to, kiaušinių dėžutės gali tapti plastikinės pakuotės alternatyva, nes yra tinkamos transportuoti trapius produktus, tokius kaip uogas, riešutus ar smulkius vaisius. Jos gali būti naudojamos ir smulkiems daiktams organizuoti – pavyzdžiui, varžtams, siūlams ir panašiems daiktams.

„Šaldytuve kiaušinių dėžutės taip pat gali būti naudingos. Jas galima panaudoti smulkiems produktams, pavyzdžiui, česnakams, kad jie nesivoliotų po lentyną“, – atskleidžia pašnekovė.

Galiausiai, kiaušinių dėžutės yra puiki medžiaga kūrybiniams projektams. Vaikų kūrybai jos gali būti naudojamos kaip pagrindas piešiniams ar dekoracijoms.

„Tai kasdieninis daiktas, kurį dažnai išmetame, nepagalvoję apie pakartotinį jo panaudojimą, tačiau jis turi daugybę naudingų panaudojimo būdų tiek sodininkystėje, tiek buityje, tiek kūrybinėse veiklose“, – pažymi G. Kuncaitytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų