Asmeninių finansų ekspertai iš „Ocean Finance“ pasidalijo penkiais būdais, kaip ribotą biudžetą turintys žmonės galėtų tinkamai prižiūrėti savo sodą, rašo express.co.uk.
Likučius naudokite kaip natūralias trąšas
Tikite ar ne, bet įprasti produktai ir maisto likučiai gali natūraliai pagerinti dirvožemį – nereikės pirkti trąšų.
„Maisto atliekos, tokios kaip bananų žievelės ir kiaušinių lukštai, yra tinkama trąša augalams dėl juose esančių mineralų, tad daugumą maisto likučių galima sėkmingai panaudoti“, – sakė ekspertai.
Tą patį galima pasakyti apie žolę, piktžoles ir lapus. Užuot išmetę, galite viską panaudoti kaip natūralias trąšas. Negyvi augalai lėtai išskiria tam tikras chemines medžiagas, kurios padeda augalui klestėti.
Kiemo trinkeles valykite baltuoju actu
Baltasis actas yra puikiai žinomas švaros pagalbininkas namuose. Šiuo natūraliu produktu galite pašalinti kalkių nuosėdas virduliuose ir nuo dušo kabinų durų bei sienelių, išvalyti langus ir pašalinti riebalus nuo kaitlenčių.
Tačiau nedaugelis žino, kad baltasis actas gali būti naudojamas terasoms ir grindiniui valyti.
„Sumaišykite actą su vandeniu lygiomis dalimis ir jūsų trinkelės bei terasa leis jaukiau mėgautis vasaros vakarais“, – užtikrino ekspertai.
Valikliai trinkelėms ar grindiniui nėra pigūs, tad sutaupysite nemažą pinigų sumą naudodami baltąjį actą, kurį prekybos centruose galite įsigyti mažiau nei už du eurus.
Kava vejoms
Trąšos vejai gali kainuoti virš 15 eurų, o kasdienės kavos puodelio tirščiai gali atlikti šį darbą žymiai pigiau. Teigiama, kad malta kava tinka vejoms, nes joje yra azoto, fosforo ir mikroelementų. Šios maistinės medžiagos išsiskiria lėtai, ilgiau maitindamos veją.
Sodinkite daugiametes gėles ir krūmus
Užuot pirkę gražius vienmečius augalus, apsvarstykite galimybę sodinti daugiamečius augalus ir krūmus, kurie jus džiugins daugelį metų.
Šie augalai gali išgyventi atšiaurius žiemos orus ir vėl žaliuoti bei žydėti kiekvienais metais, o tai reiškia, kad sodininkai sutaupys pinigų įsigydami tik vieną augalų rinkinį, o ne pirkdami kasmet naujus.
Sodininkai gali sutaupyti dar daugiau pinigų, pirkdami sėklas ir patys užsiaugindami augalus.
Pasidarykite lauko baldus iš padėklų
Jei nenorite daug mokėti už lauko baldus, galite juos pasigaminti patys iš nemokamų padėklų. Lauko baldams pasigaminti tereikės varžtų, gręžtuvo, švitrinio popieriaus, medžio impregnanto ar dažų.
Pirmiausia suplanuokite, kokius lauko baldus darysite ir tada žinosite, kiek padėklų jums reikės. Kampinei sofai, ant kurios tilptų keturi žmonės, reikia devynių stačiakampių padėklų. Priklausomai nuo pageidaujamo baldo aukščio, padėklų gali prireikti mažiau arba daugiau.