• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei įprastai einate miegoti šlapiais plaukais, ekspertai prieš kitą kartą tai darant ragina pagalvoti, ar išties verta, nes gali grėsti nemalonios pasekmės.

Jei įprastai einate miegoti šlapiais plaukais, ekspertai prieš kitą kartą tai darant ragina pagalvoti, ar išties verta, nes gali grėsti nemalonios pasekmės.

REKLAMA

Yra itin nemaloni priežastis, kodėl turėtumėte vengti to bet kokia kaina. Miego ekspertai iš „Happy Beds“ įspėja niekada neiti miegoti šlapiais plaukais arba sėdint lovoje ir skaitant knygą šlapiais plaukais nesiremti į lovos atlošą.

Įspėja neiti miegoti šlapiais plaukais

Kyla klausimas, kodėl? Nes šilta ir drėgna aplinka, kuri susidaro šlapiems plaukams liečiantis su pagalve arba lovos atlošu, yra puiki terpė veistis dulkių erkutėms, rašo dailystar.co.uk.

Tačiau erkutės nėra vienintelis dalykas, kuris slepiasi lovos atloše. Šioje dažnai pamirštamoje valyti lovos dalyje taip pat gali būti patalinių blakių ir bakterijų.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis „Happy Beds“ atlikta apklausa, net 53 proc. žmonių teigė, kad niekada nevalo lovų atlošų, o tai reiškia, kad daugelis dalijasi lovomis su nepageidaujamais svečiais.

REKLAMA

Drėgnus plaukus atrėmus į lovos atlošą, gali susidaryti palanki terpė erkutėms veistis. Kad taip nenutiktų, stenkitės nesėdėti lovoje atrėmę galvą į atlošą šlapiais plaukais, ypač jei mėgstate skaityti lovoje.

Taip pat turėtumėte kas savaitę skalbti patalynę, kad neplistų erkutės ir kitos bakterijos. Taip pat nenaudokite tų pačių pagalvių daugiau nei dvejus metus – jose veisiasi milijonai dulkių erkučių.

REKLAMA
REKLAMA

Vos viename grame dulkių gali gyventi šimtai dulkių erkučių. Tad pagalvokite, kada paskutinį kartą valėte ar net pakeitėte pagalvę? Jei jau sunku prisiminti, tai ženklas, kad laikas pakeisti pagalvę.

Tyrimais nustatyta, kad ilgalaikis dulkių erkučių poveikis susijęs su pasireiškiančiu švokštimu vaikams iki 12 mėnesių, o galiausiai vaikams gali išsivystyti astma. Nežymi alergija dulkių erkutėms taip pat gali sukelti slogą ir kitus simptomus, kurie gali daryti neigiamą įtaką miegui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, nepamirškite išvalyti vidinių galvūgalio kampų – tai ideali vieta slėptis patalinėms blakėms, nes jos slepiasi tose vietose, kur jų nepasiekia šviesa. Tikėtina, kad patalinių blakių nerasite ropojančių ant matomų galvūgalio vietų, todėl teks pasistengti, kad jas rastumėte ir išnaikintumėte.

Patalinės blakės taip pat gali sutrikdyti jūsų miegą. Tyrimai rodo, kad jei namuose yra šių blakių, galite blogai miegoti ir net jausti nerimą. Dėl to organizmas gali gaminti daugiau kortizolio, kuris yra visiška priešingybė melatoninui – miego hormonui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų