Filosofijos daktarė, ragana Jelena Simonova pasakoja, kad energetinis vampyrizmas moksliniu požiūriu nėra pagrįstas reiškinys, tačiau psichiniu ir fiziniu nuovargiu pasireiškiančios mūsų reakcijos į bendravimą su tam tikrais žmonėmis neatsitiktinai įgavo „energetinio vampyrizmo“ pavadinimą.
„Pradėkime nuo to, kad kiekvienas mūsų vienu ar kitu gyvenimo laikotarpiu patiriame energijos stoką, kurią dažniausiai nesąmoningai bandome kompensuoti kitų žmonių energija. Taip pat energijos trūkumas ūmiai pasireiškia esant fizinei ligai, psichologiniam prislėgtumui, sergant depresija ar kamuojant nerimui“, – aiškina pašnekovė.
Pasak raganos, tokie žmonės ypač pavojingi tiems, kurie linkę bendrauti itin nuoširdžiai ir atvirai, kadangi iš jų energetiniai vampyrai energijos pasikrauna ypač daug.
Kaip atpažinti energetinį vampyrą?
Anot Jelenos Simonovos, jei jūsų aplinkoje yra žmogus, kuris kalba vien apie negatyvius savo gyvenimo įvykius, vengia problemų sprendimo, ką pasakytumėte, vis tiek jam viskas yra blogai, ko gero, galima daryti prielaidą, kad šis žmogus turi polinkį pasikrauti kitų žmonių energija.
„Pasitaiko ir kitas kraštutinumas. Pašnekovas gali vaizdžiai ir gana pozityviai pasakoti apie savo kasdienį gyvenimą, detaliai nupasakodamas kiekvieną smulkmeną, entuziastingai dėstyti savo požiūrį, tačiau visiškai nesidomėti jumis. Šiuo atveju taip pat neabejotina, kad žmogus, kalbėdamas vien tik apie save, pasikrauna energijos iš kito“, – teigia filosofijos daktarė.
Anot pašnekovės, žmonės, turintys polinkį į energetinį vampyrizmą būna gana emocionalūs, išraiškingi, komunikabilūs, neretai aktyviai gestikuliuoja, nevengia būti dėmesio centre.
„Tokie žmonės gali jausti silpnybę antikvariniams daiktams, sendaikčių, dėvėtų drabužių parduotuvėms, meno kūriniams. Visgi, pastarieji bruožai jokiu būdu vienareikšmiškai nebyloja apie tai, jog prieš jus energetinis vampyras. Pirmiausia reikėtų pasikliauti vidiniu pojūčiu – į tai, kiek vargina bendravimas su žmogumi“, – pataria ragana.
Ko griebtis, jei nėra galimybės išvengti energetinių vampyrų?
Visiškai išvengti situacijų ir nebendrauti su diskomfortą keliančiais žmonėmis – energetiniais vampyrais, ne visuomet pavyksta. Darbas, mokykla, universitetas ir kitos aplinkos dažnai mus įpareigoja. Tokiais atvejais, vis dėlto, rekomenduojama bendravimą su energetiniais vampyrais kiek įmanoma labiau apriboti ir stengtis valdyti savo emocijas bei reakcijas.
„Visada galima pateikti objektyvią priežastį, pavyzdžiui, skubėjimą į susitikimą ar kitas, dėl ko sekinantis pokalbis gali būti mandagiai nutrauktas. Kitas efektyvus būdas – tiesiog nustoti būti energetiniu donoru, pamiršti savo nuoširdumą ir atvirumą“, – sako Jelena Simonova.
Be abejo, pašnekovė priduria, jei žmogui nutiko bėda – išklausyti reikia, tačiau jeigu jo neišspręsta problema tampa nuolatiniu būdu pokalbio metu apkrauti kitą žmogų neigiamomis emocijomis, būtina pasiryžti ir tiesiai pasakyti apie tokių kalbų beprasmiškumą.
Filosofijos daktarė sutinka, kad dažniausiai tokiose situacija mus paveda baimė, jog kitas žmogus mus palaikys abejingais, jeigu pademonstruosime, jog pokalbis mums neatrodo įdomus, tačiau tik toks būdas sėkmingai užkerta kelią enegetiniam vampyrizmui.
„Taip pat energetinius vampyrus atbaido gebėjimas tvirtai pasakyti „ne“. Pasikrauti energijos jūsų sąskaita gali trukdyti ir žalios spalvos drabužio detalė arba aksesuaras. Nuo energetinių vampyrų apsaugo ir akmenys: agatas, tigro akis, jaspis, kalnų krištolas.
Vienas klasikinių apsaugos nuo vampyrizmo principų – veidrodžio efektas. Nebūtina visada su savimi nešiotis į išorę nukreiptą veidrodėlį. Jeigu pašnekovas jus vargina, galite tiesiog vaizduotėje patalpinti save į kupolą su į išorę orientuotu veidrodiniu paviršium“, – išeitimis dalinasi ragana.
Galbūt patys esate energetiniai vampyrai?
Jeigu įtariate, jog patys turite polinkį pasikrauti kitų žmonių emocijomis ir dėmesiu bei dažnai arba nuolat patiriate mieguistumą, energijos stygių, net ir tada, kai gerai išsimiegate, svarbu tam tikrų praktikų pagalba kelti savo energijos lygį.
„Tam gali pasitarnauti joga, meditacija, reguliarus fizinis krūvis, bėgiojimas, ilgi pasivaikščiojimai.
Esant energijos deficitui dėl patirto streso ar dėl fizinės ligos, pasikrauti padeda buvimas gamtoje, prisilietimas prie medžio kamieno, akmenų ar žemės, taip pat jūra, meditacija į dangų, kūryba“, – rekomenduoja Jelena Simonova.