Skirtukus menininkė pradėjo kurti norėdama atliepti šiomis dienomis aktualią ekologijos temą.
Pasak moters, šiuo metu draugiškumo aplinkai aspektas yra visų nagrinėjamas, tad antrinių žaliavų panaudojimas gali virsti puikia alternatyva naujiems daiktams kurti neeikvojant energijos ir naujų išteklių.
„Pastebėjau, kad pasitelkus fantaziją, senos audinių atraižos tikrai gali atgimti naujam gyvenimui, o kadangi turiu netinkamų, dėvėjimui rūbų ir įvairių audinių atraižių, juostelių, gipiūrų, tai sugalvojau, jog juos galima panaudoti pagaminus štai tokius skirtukus“, – atskleidė moteris.
Siuvinėjimo technika – ypatinga
Daugelis siuvinėjančių arba siuvančių žmonių žino, kad skirtingiems darbams yra reikalingos skirtingos medžiagos. Tam, savo ruožtu, pritarė ir Ilona.
Menininkė pasakojo, kad knygų skirtukams ji naudoja tik tam tikras medžiagas, kurios atitinka kūriniams reikalingą storį. Ji tikino, kad kai kurios iš jų skirtukus gali paversti per storais.
„Iš tiesų, skirtukams nenaudoju visų medžiagų: naudoju tik plonesnius medžiagų gabalėlius, kuriuos dedu ant storesnio medžiagos pagrindo, kad skirtukai nebūtų labai stori.
Dėl to skirtukų gamyboje niekuomet nenaudoju odos ir dirbtinės odos, nes abidvi jos yra per storos“, – atskleidė moteris.
Įdomu ir tai, kad Ilona ne šiaip sau siuvinėja skirtukus, o tam naudoja ypatingą, su tvarumu susijusią techniką.
„Siuvinėjimui naudoju japonišką sashiko ir boro siuvinėjimo techniką, nes ji skirta su tvarumu ir daugkartiniu panaudojimu susijusiems dirbiniams“, – pasakojo moteris.
Taip pat dėl šios technikos pavyksta sutvirtinti siuvinį, paversti skirtukus tvirtesniais ir žaismingesniais. „Tai labai įdomi technika ir ji geba tarpusavyje apjungti skirtingas medžiagas į vieną visumą.“
Skirtukai nepalieka abejingų
Ilona savo rankdarbiais yra pasidalijusi „Facebook“ grupėje pavadinimu „Antras šansas“. Moteris pasakojo, kad rankdarbiai sulaukė gausybės reakcijų.
Pasak jos, pamačiusieji dirbinius negalėjo atitraukti nuo jų akių, o taip pat žavėjosi, kad Ilonai pavyko antrą kartą panaudoti audinių atraižas.
„Kiek žmonių yra juos matę, kiek kam esu juos padovanojusi – visi yra susidomėję šiais skirtukais. Galbūt taip yra dėl to, kad skirtukai vis atgimsta naujam gyvenimui ir visus džiugina“, – kalbėjo Ilona.
Moteris džiaugėsi, jog kartais aplinkiniai netgi prašo juos pamokyti, kaip patiems pasigaminti unikalius skirtukus.
Dėl to Ilona vis parodo žmonėms, kaip su japoniška technika reikia apjungti skirtingus audinio gabalėlius, kaip tinkamai susiūti ir paaiškina, kaip tai veikia:
„Pamokyti žmonių dar tikrai vyksiu ir ne kartą. Štai, pavyzdžiui, anksčiau esu ne kartą esu vykusi į Rokų seniūniją pravesti edukacijas ir užsiėmimus.“
Privalumų – gausybė
Šis užsiėmimas Ilonai atneša daug džiaugsmo, o smagiausia jai tuomet, kai padovanoti skirtukai kažkam labai patinka.
Tai – vienas iš privalumų, kurio metu galima panaudoti namų kampuose dulkančius audinius: „Aš galvoju, kad tie įvairiaspalviai skirtukai tikrai skiriasi nuo tų, kurie dabar yra gaminami. Labai džiaugiuosi, kad galiu į juos sudėti įvairias, nereikalingas medžiagas, dekoruoti juos.
Kitu atveju, visos tos medžiagos būtų išmestos į šiukšliadėžę, o mano skirtukus, manau, dovanų norėtų gauti ne vienas skaitantis knygas.“
Dar vienas aspektas – taupumas. Gaminant skirtukus namuose nereikia atskirai pirkti dovanų ir veltui laidyti turimų pinigų.
Pasak Ilonos, tokia dovana yra labai maloni ir šilta, nes gaminant į ją sudėta visa turima meilė: „Tokia rankų darbo dovana visuomet yra labai vertinama.“
Na, ir galiausiai, skirtukų gamyba – kelias moteriai atskleisti savo kūrybinį polėkį. „Aš galiu kurti kompozicijas, įgyvendinti savo idėjas, dekoruoti skirtukus ir sukurti žaismingas kompozicijas.“